استان نوا اسکوشیا

 

نوا اسکوشیا (/ noʊvə ʊʃəskoʊʃə /) استانی در شرق کانادا است. با جمعیت ۹۲۳٫۵۹۸ از سال ۲۰۱۶ ،  پرجمعیت ترین از سه استان دریایی کانادا و چهار استان آتلانتیک است. این دومین استان پرجمعیت کشور و دومین استان کوچک از نظر مساحت ، هر دو پس از همسایه با جزیره پرنس ادوارد است. مساحت آن ۵۵۲۸۴ کیلومتر مربع (۲۱۳۴۵ مایل مربع) شامل جزیره کیپ برتون و ۳۸۰۰ جزیره ساحلی دیگر است. شبه جزیره ای که سرزمین اصلی نوا اسکوشیا را تشکیل می دهد توسط Isthmus Chignecto به مرز بقیه آمریکای شمالی متصل است که مرز زمینی این استان با نیوبرانزویک واقع شده است. این استان با خلیج Fundy با شمال غربی و اقیانوس اطلس با جنوب و شرق هم مرز است و به ترتیب توسط تنگه های Northumberland و Cabot از جزیره پرنس ادوارد و جزیره نیوفاند لند جدا می شود.

سرزمینی که اکنون حاوی نوا اسکوشیا است شامل هزاران سال در ساکنان بومی میکماق ساکن شده است. نخستین شهرک فرانسه در آمریکای شمالی ، بندر رویال ، در سال ۱۶۰۵ تأسیس شد و به طور متناوب در مکانهای مختلف به عنوان پایتخت مستعمره فرانسه آکادیا برای بیش از صد سال خدمت می کرد. قلعه لوئیزبورگ یک مرکز مهم در مبارزه بین انگلیس و فرانسوی برای کنترل منطقه بود ، چندین بار دست را تغییر داد تا اینکه فرانسه ادعاهای خود را با پیمان پاریس در سال ۱۷۶۳ لغو کرد. در طول جنگ انقلابی آمریکا ، هزاران نفر از وفاداران مستقر شدند. در نوا اسکوشیا در سال ۱۸۴۸ ، نوا اسکوشیا به نخستین مستعمره بریتانیا تبدیل شد که به دولت مسئولیت رسید ، و در ژوئیه ۱۸۶۷ با نیوبرانزویک و استان کانادا (اکنون انتاریو و کبک) فدراسیون کرد و هم اکنون کشور کانادا را تشکیل می دهد.

پایتخت و بزرگترین شهر نوا اسکوشیا Halifax است که امروز تقریباً ۴۵ درصد از جمعیت استان را در خود جای داده است ، سیزدهمین بزرگترین کلانشهر سرشماری در کانادا ، بزرگترین شهر در آتلانتیک کانادا و دومین شهر ساحلی کانادا است. (بعد از ونکوور(

 

آب و هوا

نوا اسکوشیا در منطقه معتدل متوسط ​​قرار دارد و اگرچه این استان تقریباً توسط آب احاطه شده است ، آب و هوا به جای دریایی به آب و هوای قاره نزدیک است. زمستان و تابستان درجه حرارت شدید آب و هوای قاره با اقیانوس تعدیل می شود. با این حال ، زمستان ها به اندازه کافی سرد هستند که به عنوان قاره طبقه بندی می شوند – هنوز نقطه انجماد نزدیکتر از مناطق داخلی به غرب است. آب و هوای نوا اسکوشیا از بسیاری جهات شبیه به ساحل مرکزی دریای بالتیک در شمال اروپا است ، تنها مرطوب و مرطوب تر است. این درست است اگرچه نوا اسکوشیا پانزده موازی در جنوب است. مناطقی که در سواحل اقیانوس اطلس تابستانهای گرم تری ندارند ، معمولی تر برای مناطق داخلی است و کمترین میزان زمستان کمی سردتر است.

نوا اسکوشیا که بر روی پلاک خودروی استانی به عنوان زمین بازی اقیانوس کانادا توصیف شده است ، توسط چهار بدن اصلی آب احاطه شده است: خلیج سنت لارنس در شمال ، خلیج فاین از غرب ، خلیج ماین به جنوب غربی و اقیانوس اطلس به شرق.

مرکز نوا اسکوشیا شهر هلیفکس است که بزرگ‌ترین شهر این استان نیز به حساب می‌آید و از مراکز اقتصادی منطقه است.

میانگین حداکثر و حداقل دمای روزانه برای مکانهای انتخاب شده در نوا اسکوشیا

موقعیت مکانی ژوئیه (° C) ژوئیه (° F) ژانویه (° C) ژانویه (° F)

سیدنی ۲۳/۱۲ ۷۳/۵۴ −۱ / −۹ ۳۰/۱۴

کنتویل ۲۵/۱۴ ۷۸/۵۷ −۱ / −۱۰ ۲۹/۱۴

لیورپول ۲۵/۱۴ ۷۷/۵۷ ۰ / –۹ ۳۲/۱۵

یارموت ۲۱/۱۲ ۶۹/۵۵ ۱ / −۷ ۳۳/۱۹

خاستگاه قومی

طبق سرشماری سال ۲۰۰۶ کانادا [۳۳] بزرگترین گروه قومی نوا اسکوشیا اسکاتلندی است (۳۱٫۹٪) و پس از آن انگلیسی (۳۱٫۸٪) ، ایرلندی (۲۱٫۶٪) ، فرانسوی (۱۷٫۹٪) ، آلمانی (۱۱٫۳٪) و بومی مبدأ (۵٫۳٪) ، هلندی (۴٫۱٪) ، کانادایی سیاه (۲٫۸٪) ، ولزی (۱٫۹٪) ایتالیایی (۱٫۵٪) و اسکاندیناوی (۱٫۴٪). ۴۰٫۹٪ از پاسخ دهندگان قومیت خود را “کانادایی” عنوان کردند.

زبان

سرشماری کانادا در سال ۲۰۱۱ جمعیت ۹۲۱،۷۲۷ نفر را نشان داد. از ۹۰۴۲۸۵ پاسخ مفرد به سؤال سرشماری مربوط به زبان مادری ، متداولترین زبانها عبارتند از: انگلیسی، فرانسوی ، عربی

دین

در سال ۱۸۷۱ ، بزرگترین فرقه های مذهبی پروتستان با ۱۰۳٫۵۰۰ نفر (۲۷٪) بود. کاتولیک رومی با ۱۰۲،۰۰۰ (۲۶٪)؛ باپتیست با ۷۳،۲۹۵ (۱۹٪)؛ آنگلیکن با ۵۵۱۲۴ (۱۴٪)؛ متدیست با ۴۰٫۷۴۸ (۱۰٪) ، لوتر با ۴،۹۵۸ (۱٫۳٪)؛ و جماعت گرایان با ۲،۵۳۸ (۰٫۶۵٪). [۳۶]

براساس سرشماری سال ۲۰۱۱ ، بیشترین فرقه ها توسط تعداد پیروان مسیحیان با ۷۸٫۲٪ بود. حدود ۲۱٫۱۸٪ غیر مذهبی و ۱٪ مسلمان بودند.

موقعیت جغرافیایی

ین استان از شبه‌جزیره‌ای متصل به سرزمین اصلی کانادا و جزیرهٔ کیپ برتون و چندین و چند جزیرهٔ کوچک‌تر تشکیل شده‌است.

بخش شبه‌جزیره‌ایِ نوا اسکوشیا با باریکه‌ای به نام( تنگه چیگ نکتو) به سرزمین اصلی کانادا متصل شده‌است و جزیره کیپ برتون توسط (تنگه کانسو) از شبه‌جزیره جدا شده‌است.

نوا اسکوشیا، به همراه جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک از استان‌های ساحلی کاناداست.

این استان، همچنین از استان‌های آتلانتیکی یعنی واقع بر اقیانوس اطلس به‌شمار می‌آید.

اقتصاد و اشتغال در نوا اسکوشیا

اقتصاد در استان نوا اسکوشیا می تواند تنوع بیشتری کسب کند و بتواند آن را از بین ببرد و به شما اجازه دهد تا تولید کننده ، اسارت و معلمان را معرفی کند. متأسایت شدن منابع مالی در سالهای مختلف با توجه به خطرناک بودن و بر روی صنعت شرافتمندی بدی افزایش یافته است. به طور مثال با تغییر اقتصادی در این استان و با آموزش مدیریت منابع انسانی ، از آنجا که می توانید با استفاده از آن استفاده کنید. این رشد سریع در سپتامبر ۲۰۰۶ قیمت پیشنهادی برای دسترسی به کانادا رساند. هلیفکس (حلیفکس) که در یکی از مراکز اصلی شهرها ارائه می شود و متناسب با آن است. در استان نوا اسکوشیا جنگل‌داری مدرن و انرژی پیشرفته وجود دارد. بخش اصلی صنعت معدن ، به زغال سنگ دید. این استان شروع به استفاده از سکوهای نفتی و گازی شده است که در ده با مرز کردیاست. بعد از ارائه دهنده خدمات نفت در نزدیکی شهر Sable در سال ۱۹۹۱۱ ، منبع انرژی و گازی به عنوان دیدگاه بیننده و برای استفاده از این استان همکاری اقتصادی. سالانه بیشتر از یک نفر دیگر از این استان دیدنی است که می تواند یک چهارم از طرف کانادا در این استان ارائه شود. مقام ارشد خانوادگی ۴۷۷ ٬ است۰۰ $ است دلار است (که می توان به کانونی کانادا است). خرید اینترنتی خانواده در هلیفکس (حلیفکس) تعداد بیشتری از خدمات کانادا (۵۸ ٬ ۲۶۲۲ $) همچنین. سطح ارائه دهنده خدمات در این استان دارای حق انتخاب برای ساکن این استان می باشد. «کمترین تعداد دستمزد» در این استان ۸ $ ۱۰ در ساعت ساعت در حال مشاهده و مدیریت منابع برزیلی مجاز ۱۹ ٫ ۲۵ درصد اجازه دهید.

مسکن در نوا اسکوشیا

یکی از دلایل پایین بودن هزینه‌ها در این استان قیمت پایین مسکن می‌باشد. قیمت متوسط یک خانه دو طبقه در شهر هلیفکس (Halifax) فقط ۱۴۳٬۰۰۰ $ می‌باشد در حالی که چنین خانه‌ای در شهرهای اصلی دیگر در کانادا تقریباً دو برابر این مبلغ است. درصد میانگین درآمد خانوار با هزینه‌های مالکیت جزء کمترین‌ها در کانادا می‌باشد. (۳۳–۲۱ درصد با توجه به نوع خانه)

تحصیلات در نوا اسکوشیا

تمامی شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم تا قبل از ۲۰ سالگی می‌توانند تا پایان مقطع دبیرستان از تحصیلات رایگان استفاده نمایند. این استان شرایط تحصیل از مهدکودک تا سال ۱۲ را به زبان انگلیسی و فرانسوی فراهم می‌سازد. معلمان این استان همانند دیگر استانها دارای مدارک دانشگاهی، دوره تربیت معلم پیشرفته می‌باشند و از برنامهٔ تحصیلی قانونمند پیروی می‌کنند. این استان دارای سیستم کامل و جامع عالی شامل دانشگاه، کالج فنی و برنامه‌های کارورزی می‌باشد. شهریه این دانشگاه‌ها گران‌ترین در کانادا می‌باشد (۶٬۲۸۱ $). تحصیلات عالی این استان ارائه‌کنندهٔ برنامه‌های کامل تحصیلی با ۱۱ دانشگاه و کالج و ۱۳ کالج فنی می‌باشد. از این میان می‌توان به دانشگاه Dalhousieبزرگترین دانشگاه کالج king، دانشگاه saint Mary، دانشگاه Mount Saint Vincent و کالج هنر و طراحیNova Scotia همه در Halifax و دانشگاه فرانسوی Saint – Anne و دانشگاه Cape Breton در Sydney اشاره کرد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *