انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا

انواع بورس تحصیلی در استرالیا:شما ممکن است برای تحصیل در کشور استرالیا به دنبال یک بورسیه تحصیلی یا همان کمک هزینه درسی باشید,کمک هزینه تحصیلی ممکن است در شرایط زیر به شما تعلق بگیرد:

  1. هزینه تحصیل شما
  2. هزینه های مسکن و زندگی شما
  3. هزينه تحصيل و هزينه زندگي

برخی از بورس های تحصیلی مبلغ کامل این هزینه ها را برای مدت دوره خود پوشش می دهند، در حالی که برخی دیگر از بورسیه ها کل هزینه ها را پوشش می دهند،  برخی هزینه های یک ساله را پوشش می دهند و یا هزینه ی یک بار برای کمک مالی ارائه می دهند.

اکثر بورس های تحصیلی بر اساس شایستگی تحصیلی هستند، اگرچه برای دانشجویانی از کشورهای در حال توسعه که نیاز مالی دارند نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که برخی از بورس تحصیلی به دانشجویان کشورهای خاص محدود می شود، در حالی که دیگران ممکن است به یک دوره خاص، زمینه تحصیل یا سطح صلاحیت مربوط (به عنوان مثال، مدارک تحصیلات تکمیلی) مرتبط باشند.

انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا :بورسیه تحصیل در استرالیا برای دانشجویان بین المللی شامل:
۱- بورسیه در مقطع کارشناسی: دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان واجد شرایط (معدل بالای ۱۷) ، ۲۰% تا ۲۵% تخفیف شهریه قایل می شوند.

ویژگی های تحصیل در استرالیا

۲- بورسیه در مقطع ارشد:  شامل دانشجویان واجد شرایط (معدل بالا و مدرک زبان) می شود. این تخفیف مبلغ ۲۰ تا ۲۵% از شهریه سال اول است.
۳- ارشد تحقیقاتی و دکترا: دانشجویان این مقاطع می توانند با رزومه قوی و زمینه تحقیقاتی (مانند مقاله و ترجمه کتاب و کنفرانسهای بین المللی) و با داشتن یک پروپزال و سوپروایزر در دانشگاه مقصد شامل بورسیه IPRS بصورت فول فاند اقدام نمایند.

مقاطع تحصیلی در استرالیا

راهنمایی های کمک هزینه تحصیلی(بورسیه)

روش های خاصی وجود دارد که می توانید شانس خود را برای دریافت کمک هزینه تحصیلی افزایش دهید:

  1. شروع تحقیق در مورد بورس تحصیلی را در اسرع وقت شروع کنید:

لیستی از همه ارائه دهندگان بورس تحصیلی و تمام بورس های تحصیلی که واجد شرایط آن هستید، از جمله هزینه های پوشش آنها، شرایط برنامه و مهلت اعطای مجوز، فهرست کنید. توجه داشته باشید که برخی از بورسیه های تحصیلی موسسه نیازی به درخواست ندارند هنگامی که برای دوره خود درخواست می کنید، به صورت خودکار در نظر گرفته می شود.

اطمینان حاصل کنید که تمام مستندات مورد نیاز را تهیه کنید. مستندات ممکن است شامل مقالات علمی، نامه ای از پیشنهاد و ارجاعات باشد. اطمینان حاصل کنید که نسخه های گواهی شده و ترجمه شده در صورت لزوم دریافت کنید.

واجد شرایط بودن برای هر بورس تحصیلی را بررسی کنید: بعضی از بورس های تحصیلی فقط برای دانشجویان بین المللی از کشورهای خاص در دسترس هستند، در حالی که دیگران ممکن است به یک دوره خاص، زمینه تحصیل یا سطح تحصیلات مربوط باشند (ممکن است برخی کمک های تحصیلی برای دانش آموزان آلمانی که در موزیک مطالعه می کنند، ، مثلا).

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه تاسمانیا