تجربیات تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا یکی از گزینه هایی است که بیشتر  دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند .شاید بهتر است قبل از هر اقدامی بپرسیم چرا تحصیل در استرالیا گزینه انتخابی این افراد است و برای این کار بهتر است کشور استرالیا را خوب بشناسیم.

کشور استرالیا را بهتر بشناسیم

برای شما عزیزان اطلاعاتی از این کشور قرار می دهیم تا بتوانید اطلاعات خوب و کاملی از آن داشته باشید.استرالیا در کوچکترین قاره جهان و مهمترین کشور این قاره قرار دارد. در بین ۱۰ کشور بزرگ دنیا اسنرالیا در مقام ششم قرار دارد.دو شهر بزرگ این کشور ملبورن و اسیدنی می باشد.پایتخت کشور استرالیا کانبرا می باشد.نکته جلبی که درباره این کشور وجود دارد این است که با هیچ کشوری هم مرز نمی باشد چون این کشور از شرق با قیانوس آرام و از  جنوب با اقیانوس جنوبگان هم مرز می باشد.

جرا استرالیا برای مهاجرت

شاید در پاسخ  این سوال جواب های مختلفی بشنوید اما ما در این مقاله مهمترین آن ها  را ذکر می کنیم.

۱-شرایط اقتصادی مناسب

این کشور دارای پایین ترین نرخ بیکاری در بین کشور های دنیا می باشد. مهاجر پذیر و از شغل هایی که مهاجران بتوانند در این کشور ایجاد کنند استقبال می کند.

۲-درآمد بالا و هزینه معقول

در کشور استرالیا هر شهروند سالانه ۵۸۵۰۰ دلار به طور متوسط میانگین درآمد دارد,یعنی هر فرد با داشتن یک شغل تمام وقت حداقل حقوق ۳۵۰۰ دلار در ماه را دریافت می کند و هزینه ای که برای هر فرد در ماه ثبت شده است حدودا ۱۵۰۰ دلار می باشد..با توجه به درآمد و هزینه این می توان گفت این کشور رفاه نسبی برای ساکنین آن فراهم می کند.

۳-سیستم آموزشی موفق

این کشور با داشتن سیستم آموزشی موفق در مقاطع تحصیلی با پرورش دانشمندان و نوابغ توانسته در بهتر کردن کشور و  دنیای پیرامون خود نقش به سزایی داشته باشد.(ویژگی های تحصیل در استرالیا)

۴-وجود تنوع فرهنگی

این کشور به علت مهاجرت پذیر بودن دارای تنوع فرهنگی بالایی می باشد بیشتر ساکنین این کشور یا خارج از آن متولد شده اند یا مهاجر کشورهای دیگر می باشند. این تنوع فرهنگی باعث می شود مهاجران به راحتی با زندگی در  این کشور خو بگیرند. ملیت بیشترین افراد انگلیسی و کمترین ملیت در این کشور هلند میباشد.

۵-اقامت دائم استرالیا فاکتور سفر بدون ویزا

اگر شما بتوانبد اقامت دائم این کشور را کسب کنید می توانید به راحتی ویزای سفر به کشور های دیگر دریافت کنید البته یکی از فاکتور های مهم اقامت دائم می باشد.می توان این جمله را این گونه نوشت مسافرتت به کشور های دیگر با داشتن تابعیت استرالیا بابدون داشتن ویزا امکان پذیر می باشد.(اقامت استرالیا)

۶-امنیت بالا

این کشور دارای پایین ترین نرخ جرم و جنایت در دنیا می باشد ,به همین علت برای مهاجران کشور امنی باشد و نکته جالب دیگری هم که دارد این است که افرادی که در کشور خود بنا به دلایل موجه نتواند بمانند می تواند به ین کشور پناهنده بشوند.

کشور استرالیا دارای بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی بعد از بریتانیا و ایالات متحده می باشد.جالب است بدانید طبق اخرین آمار بدست آمده از این کشور جمعیت استرالیا ۲۳ میلیون نفر می باشد.شاید برای شما تعجب آور باشد که بدانید که دانشگاه های استرالیا در ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.

استرالیا با بیش از ۲۲۰۰ دوره از ۱۱۰۰ موسسه بالاتر از آلمان ,هلند,ژاپن می باشد و در دسته بندی U21 در سال ۲۰۱۲ در رتبه هشتم بین بهترین سیستم های آموزشی دنیا را به خود اختصاص داده است.(زندگی در استرالیا)

جالب است بدانید که نزدیک به ۲٫۵ میلیون دانشجو بعد از تحصیل در استرالیا ماندگار شدند  و قدم های بزرگی برای تغییر و پیشرفت این کشور برداشتند,بد نیست بدانید استرالیا ۱۵ جایزه نوبل در پرونده خود دارد و هر روز بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان از اکتشافات و نوآوری های استرالیا همچون پنی سلین ,(IVF),سونوگرافی ,wi-fi,واکسن سزطان دهانه رحم ,جعبه سیاه هواپیما بهره می برند.

شاید یکی دیگر از دلایل انتخاب تحصیل در استرالیا این است که این کشور ۵ شهر برتر دنیا از ۳۰ شهر  برای  ادامه تحصیل در جهان را در خود جای داده است.اگر بخواهیم در چند مورد علت این برترین بودن را بگویم میتوان مواردی چون هزینه مقرون به صرفه, کیفیت بالای زندگی ,فعالیت کارفرمایان, نام برد.شاید در یک جمبه یاوان گفت این ها تمام عناصر مهم برای  دانشجویان هنگام انتخاب محل تحصیل می باشد.

دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸

تحصیل در استرالیا رایگان
هزینه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۷
تحصیل در استرالیا /فوق لیسانس
هزینه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸
تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم
تحصیل در استرالیا بدون ایلتس
بورس تحصیلی در استرالیا

تحصیل در استرالیا:
کشور استرالیا سابقه ای درخشان در زمینه اخذ دانشجوییان بین المللی دارد. این کشور با داشتن دانشگاههای معتبربا استانداردهای جهانی هر ساله به تعداد دانشجویان خود میافزاید. از شههرهای برتر این کشور میتوان ملبورن را نام برد. این شهر شش سال متوالی به عنوان برترین شهر دنیا معرفی شده است.
*** دانشگاههای استرالیا
در اینجا برخی از دانشگاه های معروف و مهم این کشور را برای شما نام می بریم:

دانشگاه RMIT

دانشگاه Adelaide

دانشگاه SWINBURNE

دانشگاه مک ‌کوئری

دانشگاه La Trobe

دانشگاه نیو ساوت ولز University of New South Wales

دانشگاه ملبورن

دانشگاه Western Sydney University

دانشگاه مرکزی کوئینزلند CQ UNIVERSITY

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه جیمز کوک
دانشگاه نیوکاسل
دانشگاه مرداک
هزینه-تحصیل-و-زندگی-در- استرالیا