header_destinationcanada

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا : کشور کانادا به عنوان دومین کشور وسیع جهان در زمینه رتبه تحصیلات بالاترین کیفیت آموزشی دنیا را دارد. این کشور همواره در لیست ۱۰ کشور برتر از نطر استانداردهای زندگی بوده است. هزینه های مناسب ، فرهنگ غنی ، امنیت و سیستم آموزشی با کیفیت دانشجویان را جهت ادامه تحصیل هرچه بیشترترغیب میکند.

چرا تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا :آیا تا به حال در مورد تحصیل در کانادا فکر کرده اید؟کانادا دارای برخی از بالاترین استاندارد های علمی در جهان و یک رهبر جهانی در تحقیقات علمی، مهندسی، پزشکی، و کسب و کار است. تحصیل در کشور کانادا می تواند به شما در مسیر موفقیت کمک کند. برای دیدن ۱۱ دلیل دیگر که باید کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود در نظر بگیرید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

۱-کشوری دارای دو زبان

آیا می دانستید که کانادا یک  کشور دو زبانه و یک رهبر جهانی در آموزش زبان است؟

کانادا دارای دو زبان ملی، انگلیسی و فرانسوی است. از آنجایی که تدریس زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان اول و دوم بخشی جدایی ناپذیر از آموزش و پرورش کانادا است، شما می توانید طرز تلقی و ظرفیت هر دو زبان خود را به عنوان پیشرفت تحصیلی بهبود بخشد. بیش از یک میلیارد کانادایی زبان انگلیسی صحبت می کنند و ۲۵۰ میلیون زبان فرانسه صحبت می کنند.

۲-برنامه های پژوهشی متمرکز

دانشگاه ها در کانادا به شدت بر اهمیت تحقیق تاکید می کنند تا  به دانشجویان اهمیت مطالعه را ارائه دهند. به عنوان یک دانشجوی، ممکن است شما این فرصت را که به عنوان بخشی از آزمایش ها و پروژه های که می تواند یک اثر ماندگار در مطالعات علمی داشته باشد را داشته باشید. در کانادا، دولت و صنعت با همکاری تحقیقات از جمله مخابرات، پزشکی، کشاورزی، فناوری رایانه و علوم زیست محیطی  همکاری می کنند.

۳-کانادا یک کشور امن و دوستانه

سازمان ملل متحد به طور مداوم کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های زندگی در جهان به حساب می آورد. ایمنی و کیفیت زندگی اولویت های مهم دولت کانادا است که به مراقبت های بهداشتی، هنر و آموزش و پرورش در سراسر کشور سرمایه گذاری می کند.

۴-فرهنگی متنوع

کانادا یکی از جمعیت های چند فرهنگی در جهان است. تقریبا تمام گروه های قومی جهان در کانادا حضور دارند. این سیاست دولت برای تشویق رشد یک ملت متنوع از طریق ارائه ویزا به متقاضیان واجد شرایط است.

کانادا اولین کشور بود که رسما چند فرهنگی را به عنوان یک سیاست از طریق تأسیس سیاست چند فرهنگی کانادا در سال ۱۹۷۱ اعلام کرد که حقوق همه شهروندان بدون توجه به نژاد،، زبان یا مذهب را تایید می کند. این ایدئولوژی منجر به یک محیط هماهنگ با احترام متقابل کشور و همچنین افزایش نرخ بهره طبیعی شد

۵-اقامت و زندگی

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، پس از پایان تحصیلاتتان، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم در کانادا باشید. کانادا برای پذیرایی دانشجویان و کارگران خارجی در جامعه و نیروی کار خود شهرت دارد.

مقاله مرتبط:اقامت دايم پس از تحصیل در کانادا

۶-چشم انداز طبیعی

کانادا حدود ۴۲ پارک ملی دارد و بعضی از آنها به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شده اند. نگهداری از آب و هوای طبیعی برای بسیاری از کانادایی ها مهم است و جغرافیای متنوع آن به این معنی است که کشف زیبایی ها در  آن بسیار زیاد است.

۷-مدارک تحصیلی معتبر برای  سراسر جهان

استانداردهای آکادمیک کانادا و کنترل کیفی دقیق به شما این امکان را می دهد که تحصیلات با کیفیت عالی داشته باشید که در آینده برای راه موفقیت شما باز می شود و در طول زمان به نفع حرفه شماست. یک مدرک، دیپلم یا گواهی کانادا در سطح جهانی به عنوان معادل آنهایی است که از کشورهای ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع بدست آمده است.

۸-آموزش مقرون به صرفه

کیفیت آموزش و پرورش و استانداردهای زندگی در کانادا یکی از بالاترین سطح در جهان است، اما هزینه زندگی و هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به طور کلی کمتر از کشورهای دیگر مانند ایالات متحده و انگلستان است. به همین ترتیب، کانادا اغلب انتخاب ترجیحی برای دانشجویان در کالج یا دانشگاه است.

۹-سبک زندگی دانشگاه هیجان انگیز

دانشگاه های پس از دوره متوسطه کانادا نه تنها با آخرین فن آوری پیشرفته، بلکه شمار زیادی از امکانات جدید مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از امکانات ورزشی ,ورزشی المپیک تا سالن های کنسرت عمومی و گالری های هنری، مدارس پس از دوران تحصیل در کانادا به شما فرصت های فراوانی برای یادگیری و اوقات فراغت می دهد. به علاوه، شما فرصت باور نکردنی برای دیدار با افراد همفکر و کسب تجربه با ارزش از طریق دانشجویان اداره دولت ها، رادیو، روزنامه ها و کسب و کار  را دارا خواهید بود.

۱۰-کشور بزرگ، هزینه های پایین

علیرغم استانداردهای آموزش عالی، هزینه آن نسبتا مقرون به صرفه است، به ویژه در مقایسه با ایالات متحده آمریکا

۱۱-نرخ اشتغال بالا

فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی کانادا بسیار  بالا است. دانشگاه های کشور  کانادا  دارای بیش از ۵۰۰۰ قرار داد همکاری جهانی هستند. با توجه به تمرکز کانادا در تحقیقات کاربردی خاص در صنعت، با این وجود تعجبی ندارد که بیش از ۹۰ درصد از دانشجویان کانادایی کمتر از شش ماه پس از فارغ التحصیلی کار می کنند.

آموزش و پرورش در کانادا اولویت بسیار بالای دولت این کشور است. کانادا دارای یک سیستم آموزشی دولتی می باشد که  توسط دولتهای فدرال، استانی و محلی اداره می شودصلاحیت نظام آموزشی عمومی و همچنین برنامه درسی آن تحت نظارت هر استان است.

در نتیجه، می توان انتظار داشت که تغییرات جزئی در سیستم های آموزشی هر استان (نوع برنامه های ارائه شده، الزامات حداقل و حداکثر سن، و غیره)، اما شباهت ها در این سیستم ها به مراتب بیشتر از تفاوت ها است.کانادا  مهد بعضی از موسسات آموزش عالی جهان است.

در کانادا نیز سیستم آموزشی عمومی و خصوصی وجود دارد. دولت کانادا به شدت تحصیلات را از مهد کودک تا سطح پس از قاعدگی سوق می دهد و تقریبا شش درصد تولید ناخالص ملی را در آموزش و پرورش صرف می کند. این بدان معنی است که کانادا نسبت به میانگین کشورهای عضو OECD نسبت به تحصیلات نسبتا متوسط ​​بیشتری دارد.

کانادا یکی از تحصیلکرده ترین کشورهای جهان است. در سال ۲۰۱۵، ۹۰ درصد از افراد در کانادا ۲۵ تا ۶۴ ساله حداقل دبیرستان را تکمیل کرده اند و ۶۶ درصد مدارک تحصیلی در سطح متوسط ​​را دریافت کرده اند. این ارقام هر دو بالاتر از OECD به ترتیب ۷۸ و ۴۰ درصد است.

محبوب ترین شهرهای دانشجویی  در  کانادا کجاست؟

جمعیت کانادا حدود ۳۱ میلیون نفر نشان دهنده یک ترکیب فرهنگی، زبانی و قومی است که در جهان منحصر به فرد است. چند فرهنگی کانادایی بر اساس اعتقاد بر این است که همه شهروندان برابر هستند و این تنوع باعث می شود که جامعه قوی تر شود. در اینجا شرح مختصری از نحوه زندگی در شهرهای محبوب کانادا، هزینه زندگی، صنایع و  غیره را برای شما قرار می دهیم.

۱-ونکوور

ونکوور هشتمین شهر بزرگ کانادا است که دارای بیش از ۶۰۳،۰۰۰  نفر می باشد. ساکنان این شهر از آب و هوای معتدل لذت می برند که به آنها اجازه می دهد تا در فعالیت های بیشتر در فضای باز در طول سال شرکت کنند.

vancover

هزینه حمل و نقل، مسکن، غذا، کالاهای خانگی، لباس و هزینه های سرگرمی  در ونکوور  این شهر را جزو سه شهر گران دنیا قرار داده است.در این شهر دو دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سایمون فریزر قرار دارد.

۲-اتاوا

شهر بعدی در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی کانادا، پایتخت کشور، اتاوا است که رتبه ۴۹ را دارد. بسیار چند زبانه، با انگلیسی و فرانسه که دو زبان اصلی هستند، شهر نمونه ای از تنوع و جمعیت بسیار جهانی است.

  4ottawa.living

اگر شما  دانشجوی درسخوان هستید  هستید، نگران نباشید، چرا که این شهر توسط دو دانشگاه یکی با رتبه ۵۵۰ در سطح جهان و دانشگاه اتاوا دارای بالاترین رتبه ۲۸۴ است. دانشجویان بین المللی، که بسیاری از آنها باید وام بگیرند و به بورس تحصیلی وابسته هستند تا بتوانند مطالعات خود را تامین کنند، احساس امنیت می کنند.

۳-کِبِک

زیباترین در لیست بهترین شهرهای دانشجویی در جهان، شهر تاریخی کبک است که ۵۵ سال دارد و جای خوبی برای زندگی و تحصیل در کانادا است.یکی از جاهای دیدنی این شهر قلعه Frontenac Chà ¢ teau  است که تنها قله های حفاظت شده در کل شمال امریکا و یک میراث جهانی است.

Chateau_getting_a__tune_up_

اگر شما عاشق شخصیت های تاریخی  هستید، در حدود ۳۷ اثر تاریخی ملی در منطقه وجود دارد. این شهر همچنین دارای سه دانشگاه رتبه بندی شده توسط QS است که همه دوره های  هنری را که می خواهید در کانادا تحصیل کنید را ارائه می دهند.

۴-مونترال

مونترال در حال حاضر به عنوان بزرگترین شهر کانادا بوده است و همچنین در رتبه بندی جهانی از  رتبه۸ در سال ۲۰۱۵ به رتبه ۷ در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین شهر دانشجوی جهان ارتقا پیدا کرد.

montreal-attraction-pass-in-montreal-340281

یکی از دانشگاه های معروف این شهر دانشگاه دانشگاه مک گیل می باشد.یکی دیگر از ویژگی های غیر قابل انکار این شهر بزرگ دانشجویی، سیستم حمل و نقل عمومی شگفت انگیز آن است که بوسیله سیستم اتوبوس کارآمد آن، در بیش از ۲۰۰ مسیر اتوبوس کار می کند .

آیا آموزش در کانادا رایگان است؟

از سن پنج سالگی بچه ها می توانند در مهد کودک شرکت کنند. با توجه به استقلال ولایتی در امور فرهنگی و آموزشی، هیچ مدرسه ای در کانادا وجود ندارد و برنامه های آموزشی در استان های مختلف بسیار متفاوت است. مدارس ابتدایی عمومی و مدارس متوسطه رایگان هستند

آیا نظام آموزشی کانادا خوب است؟

نظام آموزش و پرورش کانادا یکی از بهترین دانشگاه های جهان است دانشجویان کشور کانادا در مطالعه جدیدی در سیستم های  تحصیلی در دنیا در مقام هفتم قرار داد.

بهترین دانشگاه های کانادا در سال  ۲۰۱۹

بعضی از دانشگاه های برتر جهان در کانادا قرار دارد. طبق برآوردهای رتبه بندی دانشگاه جهانی تحصیلات عالی در سال ۲۰۱۹، در واقع ۲۷ موسسه کانادایی در بین بهترین ها در جهان شمرده می شوند. شما ممکن است از همه  این دانشگاه ها شنیده باشید، اما  در این مقاله با ۵ دانشگاه ،کانادا که رتبه بالای  ۲۰۰دارند و فرصت های فراوانی برای تحصیل در سطح جهانی ارائه می دهد.

دو دانشگاه برتر کانادا – دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا – به ویژه برای  پروژه های تحقیقاتی، که به این معنی است که این دانشگاه ها کار علمی با کیفیت عالی انجام می دهند که  این نکته قابل توجه و حائز اهمیت است.

بسیاری از دانشگاه های کانادا از طریق جذب دانشجویان بین المللی، اعضای هیئت علمی و تشویق همکاری های بین المللی برای ارتقای چشم انداز جهانی مشهور هستند، بنابراین می توانید فضای جهانی را در محوطه دانشگاه انتظار داشته باشید.

طبق گزارش  داره کانادا برای بررسی دانشجویان بین المللی، بیش از ۹۰ درصد دانشجویان مورد مطالعه در کانادا از تحصیلات خود راضی یا بسیار راضی بودند و ۹۵ درصد کانادا را به عنوان محل تحصیل توصیه می کنند.

 1. دانشگاه تورنتو

ابتدا توسط کلیسای انگلستان کنترل می شود، اولین دانشگاهی که در مستعمره ” کانادا مرکزی” تاسیس شده است، به عنوان یک سیستم دانشگاهی، بسیار شبیه دانشگاه های معتبر انگلستان است. این هفت کالج دارای تاریخ و سنت متمایز هستند.دانشگاه تورنتو (UofT) دارای پیشرفت های پیشگامانه ای به نامش است، از جمله اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادایی برای رسیدن به بیش از ۱ میلیارد دلار (۵۸۶ میلیون پوند) در کمک هزینه به دانشجویان می باشد.جنبه های آموزشی آکادمیک در دانشگاه، از جمله دانشکده منتخب ادبیات و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکمیل NP در علوم رایانه و تحقیقات در زمینه درمان سلول های بنیادی آغاز شده است.

دانشگاه UofT در مرکز شهر شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط هایی است که بهترین رقیب اروپا را دارد. بیش از ۷۰۰ مدرک کارشناسی و ۲۰۰ مدرک فوق لیسانس ارائه شده است و دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در زمینه پزشکی است. فارغ التحصیلان برجسته شامل پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداکت و مارگارت اتوود هستند. در مجموع ۱۰ برنده جایزه نوبل با UofT  کسب شده است.

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی ترین دانشگاه در استان ونکورر، دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یکی از رقابتی ترین دانشگاه ها در کانادا است. پردیس اصلی در ونکوور است در نزدیکی سواحل متعدد و دارای منظره بالای کوه ساحل شمالی. تعدادی از باغ گیاه شناسی و یادبود در محوطه دانشگاه و همچنین یک مرکز هنری مشهور وجود دارد.

UBC تعدادی از  انواع بورس تحصیلی برای دانشجویان ارائه می دهد، از جمله جایزه بین المللی دانشجویان دونالد وورنگ برای دانشجویان کشورهای آسیب دیده جنگی. هشت برندگان نوبل با دانشگاه در ارتباط است،  دارای ۷۱ محقق و ۶۵ مدال آوران المپیک  در تاریخچه این دانشگاه هستند.دارای بزرگترین سیکلوترون در جهان – یک نوع از شتاب دهنده ذرات – است که در UBC قرار دارد، در آزمایشگاه TRIUMF، ملی این کشور برای ذرات و فیزیک هسته ای است. سه تن از نخست وزیران کانادا در UBC تحصیل کرده اند، از جمله جاستین Trudeau، نخست وزیر فعلی که با مدرک لیسانس مدرک تحصیلی فارغ التحصیل شده است.

 1. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل تنها نهادهای کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی انجمن جهانی، که شامل سران ۲۶ موسسه عالی آموزش عالی جهان است، نمایندگی می کند. این  دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس و محوطه اصلی در پایه Mount Royal در مرکز شهر مونترال مستقر است. بیشتر ساختمان های دانشگاه در پردیس مانند پارک هستند، که در آن بسیاری از دانشجویان سال اول نیز زندگی می کنند.

تمام ساختمان های اصلی با استفاده از آهک خاکستری محلی ساخته شده و به زیبایی پردازی محوطه  توجه  ویژه ای داشته است  .در سال ۱۸۲۹، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و تا به امروز نمره های دانشگاه به ویژه در رتبه بندی جهانی برای افراد بالینی است. این دانشگاه بیش از ۳۰۰ درجه را به بیش از ۳۰،۰۰۰ دانش آموز از ۱۵۰ کشور ارائه می دهد..لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیلان مک گیل هستند.

 1. دانشگاه مكمستر

دانشگاه مکمستر در همیلتون، انتاریو با محوطه اصلی مستقر در ۱۲۱ هکتار زمین در نزدیکی گیاه شناسی سلطنتی هامیلتون قرار دارد. این دانشگاه به نام ویلیام مک مایستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته ای که به مبلغ ۹۰۰۰۰۰ دلار کانادا برای تأسیس این نهاد اهدا کرده است، نامگذاری شده است.

این دانشگاه تأکید قوی بر تحقیقاتی دارد که هدف آن برخی از نیازهای فوری در جامعه، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی است. شامل تحقیقات از موسسه تحقیقات سلول های بنیادی و سرطان است که سطوح پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل می کند که می تواند کمبود اهداکنندگان خون را کاهش دهد. دانش آموزان و اعضای هیئت علمی از بیش از ۹۰ کشور جهان می آیند و دانشگاه دارای حدود ۷۰ توافقنامه تبادل بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان است.

 1. دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال دومین دانشگاه در کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از ۴۱۰۰۰  دانشجو است. یک چهارم دانش  جویان بین المللی هستند. محوطه دانشگاه مونترال در دامنه های کوه سلطنتی واقع شده است. ساختمان مرکزی این برج در سبک Art Deco ساخته شده است.هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی ثبت نام کرده اند. اتحادیه دانشجویان  از اتحاددانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل  شده  و دارای سه انجمن وابسته است. بسیاری از رهبران کسب و کار مشهور  از فارغ التحصیلان  این دانشگاه هستند افرادی از جمله لوئیس آر Chênevert، مدیر اجرایی شرکت فن آوری متحده است.

معرفی یکی از دانشگاه های معروف در کانادا

دانشگاه رجینا واقع در ایالت ساسکاچوان کانادا در سال ۱۹۷۴ تاسیس گردیده و تا بحال چندین بار بازسازی شده.این دانشگاه در حال حاضر  حدود ۱۴۰۰۰ دانشجو را در مقاطع مختلف تحصیلی در خود جای داده است‌.

دانشگاه رجینا برنامه های تخصصی در برخی از رشته ها ارائه می دهد؛ از جمله:

روزنامه نگاری، خدمات اجتماعی، مطالعات و تولید رسانه، علوم آماری، مهندسی نفت، هنرهای زیبا، سیستم های نرم افزاری، آموزش و پرورش، مطالعات پلیس، مطالعات بهداشت، سیاست عمومی، مدیریت بازرگانی، و بسیاری رشته های دیگر. همچنین در مقطع کارشناسی برنامه مهندسی سیستم های نفت یکی از بزرگترین برنامه ها در آمریکای شمالی می باشد.

برنامه تحقیقاتی استراتژیک دانشگاه، راهگشای پژوهش ها و کوششهای علمی در سال ۲۰۱۵ می باشد. این برنامه تعیین کننده سه طرح تعالی پایدار می باشد:

 • توسعه پایدار (انرژی و منابع طبیعی؛ محیط زیست)
 • توسعه انسانی (بهداشت، عدالت انسانی، ایمنی و امنیت، هنر، فرهنگ و میراث)
 • ایجاد دانش و اکتشاف (اطلاعات و ارتباطات، پژوهش مبتنی بر کشف محض، پژوهش مبتنی بر جامعه)

این دانشگاه فارغ التحصیلان زیادی را هر ساله به بازار کار تحویل میدهد و البته در زمینه های پژوهشی دانشجویان زیادی را از خود دانشجویان دانشگاه به اسنخدام در می آورد.

برای ثبت نام در داین دانشگاه با ما تماس بگیرید.

حداقل نمره مورد نیاز این دانشگاه برای مدرک زبان آیلتس ۶.۵ بدون اسکیل زیر ۵ میباشد برای آزمون تافل نیز حداقل نمره کلی ۸۰ میباشد.

شرایط مورد نیاز ویژه هر دانشکده

 • دانشکده علوم: ریاضیات و یکی از دروس شیمی، زیست شناسی یا فیزیک در سطح A
 • دانشکده مهندسی: ریاضیات، شیمی و فیزیک در سطح A
 • دانشکده بهداشت و حرکت شناسی: ریاضیات و یکی از دروس شیمی، زیست شناسی یا فیزیک
 • دانشکده مدیریت بازرگانی: ریاضیات
 • دانشکده پرستاری: ریاضیات و زیست شناسی در سطح A و شیمی در سطح A

برای مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس ) نیز حداقل نمره آیلتس : ۶.۵ و حداقل تافل ۸۰ میباشد.

با ما دربرای مهاجرت تحصیلی به کانادا در تماس باشید.

شهریه تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط:هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

اگر نمیتوانید در بعضی از نقاط مانند ایالات متحده آمریکا  و انگلستان که هزینه های تحصیلات بالا است تحصیل کنید ، می توانید در کانادا تحصیلات خود را با هزینه پایین تری شروع کنید. ممکن است شما علاقه مند به دانستن این موضوع باشید که کدامیک ازدانشگاه های کانادا هزینه های بسیار کمتری برای دانشجویان بین المللی خواستارند داشته باشید این هزینه های تحصیل برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در محدوده ۵،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار در سال می باشد. با این حال، این محدوده هزینه به طور متوسط تنها مربوط به تحصیل است و با توجه به موسسه و برنامه که شما در آن ثبت نام می کنید ، محل سکونت خود و هزینه های زندگی  متفاوت است. جدول زیر میانگین تحصیلات (در دلار کانادا) برای دانشجویان خارجی تمام وقت با حوزه تحصیل را نشان می دهد.

هزینه های تحصیلی بین المللی در سال  ۲۰۱۸-۲۰۱۹ بر اساس  رشته های انتخابی

کارشناسی ارشد کارشناسی رشته و گروه آموزشی
$۱۹,۴۶۱ $۱۵,۲۳۶ آموزشی
$۲۲,۹۵۰ $۱۴,۱۴۴ هنرهای تجسمی و نمایشی و فن آوری ارتباطات
$۲۶,۱۷۵ $۱۳,۵۲۰ علوم انسانی
$۲۴,۸۰۸ $۱۴,۳۰۴ علوم اجتماعی و رفتاری
$۲۹,۷۵۶ $۱۵,۹۴۱ قانون، حرفه ها و مطالعات حقوقی
$۲۶,۳۹۵ $۲۲,۴۴۲ مدیریت کسب و کار و مدیریت عمومی
متغیر $۵۶,۲۸۲ MBA اجرایی
متغیر $۳۷,۶۹۷ MBAمعین
$۲۹,۰۶۷ $۱۴,۶۶۴ علوم طبیعی و زیست و فن آوری
$۳۰,۱۸۷ $۱۵,۵۵۳ ریاضیات، کامپیوتر و علوم اطلاعات
$۳۰,۷۴۲ $۱۷,۷۵۳ مهندسی
$۲۴,۶۵۴ $۲۴,۱۷۸ معماری
$۲۴,۱۰۱ $۱۴,۰۱۶ کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت
$۵۵,۸۰۲ $۲۱,۶۳۵ دندانپزشکی
$۲۹,۹۰۵ متغیر پزشکی
$۲۰,۳۵۴ $۱۳,۷۱۳ پرستاری
$۳۴,۷۲۶ $۱۱,۶۴۲ داروسازی
$۶۰,۴۵۸ $۹,۰۸۸ داروهای دامپزشکی
$۲۳,۱۹۲ $۱۶,۵۹۰ بهداشت و سلامت ، تناسب اندام
$۲۰,۴۵۳ $۱۳,۹۴۸ خدمات شخصی، حفاظتی و حمل و نقل

به یاد داشته باشید که هزینه های مربوط به حضور در دانشگاه فراتر از هزینه تحصیل است. شما همچنین باید برای اقلام مانند کتاب ها، هزینه های زندگی و مسکن بودجه ای تعیین کنید.  شهروندی و مهاجرت کانادا حکم می کند که پول کافی برای رفع نیازهای مالی خود را در حالی که میخواهید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید  قبل از شروع  را ثابت کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا

مسکن

اکثر دانشگاه ها خوابگاه های دانشگاه را برای دانشجویان ارائه می دهند، برخی از آنها به طور خاص برای دانش پژوهان خارج از کشور است. اما پذیرش در یک دانشگاه به این معنا نیست که شما می توانید اتاق را در محل تحصیل خود دریافت کنید. دانش جویان باید به طور جداگانه برای مسکن در محوطه دانشگاه درخواست کنند , هزینه آن در سراسر موسسات متفاوت  باشد و بستگی به این دارد که آیا برای یک اتاق خصوصی   یا اتاقی با داشتن امکاناتی چون برنامه غذایی داشته باشید.

برخی از دانشجویان بین المللی تصمیم می گیرند که در آپارتمان زندگی کنند. اجاره برای یک آپارتمان معمولی دو خوابه در کانادا به طور متوسط ۱۰۲۵ دلار در هر ماه *است، اما بسته به شهر یا محله و نوع اقامت متفاوت است. به عنوان یک مستاجر، شما همچنین ممکن است نیاز به پرداخت هزینه ماهیانه اضافی برای آب و برق از جمله برق، تلفن خانه، اینترنت و تلویزیون کابلی، و همچنین هزینه های شخصی و بیمه اجاره.

بعضی از دانش جویان اتاقی از یک آپارتمان را اجاره می کنند در این حالت هزینه کمتری شامل حال آن ها می شود. اکثر دانشگاه ها می توانند برای پیدا کردن مسکن، در هر ولسوالی و خارج از محوطه دانشگاه، کمک های خود را ارائه دهند و از طریق دفتر مسکن و یا خدمات دانشجویی به سؤالات پاسخ دهند.

حمل و نقل

بسته به جایی که شما زندگی می کنید، ممکن است بتوانید به محوطه دانشگاه بروید یا دوچرخه سواری کنید. بسیاری از دانشجویان، مخصوصا در شهرهای بزرگتر، حمل و نقل عمومی را انتخاب می کنند: اتوبوس ها، مترو، قطارهای رفت و آمد یا کشتی ها. کرایه های حمل و نقل عمومی یک طرفه معمولا هزینه چند دلار و  رفت و آمد ماهانه بین ۸۰ تا ۱۵۰ دلار است، اگر چه بسیاری از ارائه دهندگان حمل و نقل تخفیف دانشجویی هم دارند.

بیمه سلامت

همه دانشجویان بین المللی در کانادا باید دارای بیمه درمانی باشند و پوشش پزشکی که در دسترس است از استان به استان متفاوت است. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و ساسکاچوان دانشجویان بین المللی تحت برنامه های مراقبت های بهداشتی استان خود را پوشش می دهند، اما پوشش به طور کلی بستگی به طول اقامت شما دارد.

دانشجویان بین المللی که برای مطالعه در مانیتوبا، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد یا کبک، باید بیمه خصوصی خصوصی را ترتیب دهند.

اطلاعات بیشتر در مورد پوشش های بهداشتی را از طریق وب سایت های دانشگاه ها و وزارتخانه های بهداشت استان می توانید پیدا کنید.

محل اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا

اکثر دانشگاه ها خوابگاه های دانشگاهی را برای دانشجویان ارائه می دهند، برخی از آنها به طور خاص برای دانش پژوهان خارج از کشور است. اما پذیرش در یک  دانشگاه کانادایی به این معنا نیست که شما می توانید اتاق را در محل اقامت خود دریافت کنید.  دانشجویان  باید به طور جداگانه برای مسکن در محوطه دانشگاه درخواست کنند و هزینه آن در سراسر موسسات متفاوت باشد و بستگی به این دارد که آیا برای یک اتاق خصوصی یا یک برنامه مثلا غذایی بخواهید یا نه.

تحصیل در کانادا

در کانادا هر استان و ایالت مسؤل سیستم آموزشی خود میباشد. دوره های تحصیلی در این کشور شامل:

 • مدرسه (ابتدایی تا دبیرستان)
 • کالج
 • دانشگاه

*** مدرسه: مدارس ابتدایی به طور معمول در کانادا از سال ۱ تا ۸ را شامل میشوند و مدارس دبیرستان به طور معمول از سال ۹ تا ۱۲ میباشند.

دانش آموزان بین المللی میبایست بطور سالیانه بین ۱۰٫۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار کانادا برای تحصیل بپردازند.

سال تحصیلی در مدرسه از ماه September ( مهر) شروع شده و تا ماه June( اواخر خرداد ماه) ادامه دارد.

*** کالج: این مقطع یکی از مقاطع مورد علاقه دانشجویان میباشد. تحصیل در دوره های کوتاه مدت و آماده شدن برای بازار کار در کشور کانادا . در این دوره ها دانشجویان می توانند با حداقل نمره زبان و یا کلاس های آمادگی زبان انگلیسی وارد دوره اصلی تحصیل خود شوند. این دوره ها شامل:

 • دیپلم College, Diploma
 • فوق دیپلم Advanced Diploma
 • مقطع پیش فوق لیسانس Post Graduate

دانشگاه: متقاضیان می توانند دوره لیسانس (۴ سال) ، فوق لیسانس (۱٫۵ سال تا ۲ سال) و دکترا (۴ سال) در دانشگاه های معتبر کانادا بگذرانند. تحصیل در این دوره ها برای دانشجویان واجد شرایط ( شرط معدل، سن ، مدرک زبان IELTS یا TOFEL ) و در برخی از رشته ها دارا بودن مدرک GRE و GMAT امکان پذیر است.

زندگی در کانادا

آمارها و ارقام درباره کانادا:

 • تعداد دانشجویان در سال ۲۰۱۶ در کانادا ۱۰۷ میلیون نفر میباشد.
 • تعداد شغل های جدید ازسال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ ، ۱۰۶ میلیون میباشد.

چگونه در کانادا می توان یک کار دانشجویی نیمه وقت پیدا کرد؟

دانشجویان بین المللی همیشه در حالی که دوره آنها در حال انجام است. به دنبال به یک شغل نیمه وقت مفید هستند به غیر از  کم شدن استرس مطالعات، مشاغل دانشجویی نیز به جیب آن ها خدمت می کنند و می توانند تجربه یک زندگی مستقل  داشته باشند. با این حال، آنها باید تمرکز خود را در ابتدا بر روی درس خود گذارید و اگر هر شغلی که  نیاز به ساعت کار اضافی است که می تواند به تحصیلات آنها آسیب برساند، بهتر است  دور آن را خط بکشند.

مشاغل دانشجویی در تمام نقاط جهان بسیار رایج هستند و کارفرمایان همچنین نیاز شما را برای ساعت های انعطاف پذیر در کنار مدیریت شما برای درس خواندن تشخیص می دهند.

بنابراین اکنون سوال بزرگ این است: چگونه می توان یک کار دانشجویی دریافت کرد؟

تعدادی از راه هایی  که برای درخواست چنین کارهایی وجود دارد، همانطور که بعد از فارغ التحصیلی برای شغل های حرفه ای درخواست می کنید را می دانید اما چند گام اضافی وجود دارد که اگر در نظر گرفته شود، می تواند شانس  خود را برای پیدا کردن یک شغل دانشجویی نیمه وقت بیشتر کند. در ادامه این چند گام اضافه را می گوییم

۱-زمینه کاری مورد علاقه خود  را مشخص کنید.

اول از همه شما باید تصمیم بگیرید که در چه زمینه و تخصص و بخش هایی می خواهید کار کنید. این گزینه ها از هنر، معماری و ساخت و ساز , گردشگری، مهمان نوازی و خرده فروشی می تواند باشد. برخی از دانشجویان مهمان نوازی و خرده فروشی را ترجیح می دهند، زیرا این حرفه ها آنها را به خدمات مشتریان مشغول می کند و از این رو آنها چند ویژگی مهم، از جمله بهبود مهارت های ارتباطی را یاد می گیرند. این شغل ها به طور کلی نیازی به داشتن  تخصص خاصی ندارند و همیشه  جزو مشاغل نیمه وقت برای دانش آموزان است.

۲-یک رزومه هدفمند برای هر برنامه آماده کنید

نیازی به گفتن نیست، شما باید رزومه داشته باشید. با این حال، شما نباید همان رزومه ای را برای تمام شغلی که درخواست می کنید ارسال کنید. آماده سازی و خلاقیت هدفمند برای هر نقش، بر اساس الزامات خاص آماده کنید. اگر کاری که خواستار آن هستید مستلزم مهارتهای ارتباطی موثر است و شما در آن زمینه تجربه ای داشته اید حتما آن را در رزومه خود قید کنید. رزومه خود را مختصر و نکته ای بنویسید – اگر به خاطر افزایش تعداد صفحات ذکر شده  اطلاعات را به شکل  ناقص وارد می کنیداز کارفرما انتظار نداشته باشید که نسبت به آن واکنش مثبت نشان دهد.

۳-جستجو برای کارهای دانشجویی آنلاین

اینترنت یک منبع با ارزش است اگر عاقلانه استفاده می شود. شما می توانید تعدادی از وب سایت های شغلی را پیدا کنید که می تواند به شما در جستجوی شغل های دانشجویی آنلاین کمک کند. معمولا شما باید با این وبسایت ها ثبت نام کنید و جزئیات، دسترسی، زمینه های مورد علاقه و اطلاعات تماس خود را وارد کنید و ایمیل خود را ثبت کنید.

۴-مشاغل دانشجویی را با استفاده از آژانس های کاریابی پیدا کنید

یکی دیگر از روش های خوب برای یافتن شغل های دانشجویی، ثبت نام  از طریق آژانس های استخدام  است. آنها هر گونه کار مطابق با مهارت های شما  که در دسترس داشته باشند می توانند به شما اطلاع دهند. علاوه بر این، با خدمات حرفه ای دانشگاه خود تماس بگیرید و فرصت های آنها را بررسی کنید.

۵-استفاده از رویکرد چهره به چهره

شما در این روش به کسب و کارهایی که دوست دارید حضور به عمل می رسانید و با داشتن رزومه خود بخواهید با مدیر آن مجموعه  صحبت کنید.در این روش اکر تجربه ای دارید با مدیر آن مجموعه در میان بگذارید و کارهایی که م یتوانید برای بهتر شدن آن مجموعه می توانید انجام دهید را بیان کنید.

 تعدادی از بهترین مشاغل پاره وقت با درآمد بالا برای دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا

همه پول نیاز دارند اما برای دانشجویان بین المللی، داشتن شغل نیمه وقت و گرفتن پول اضافی، تنها راه پرداخت هزینه های تحصیل، اجاره یا هزینه های روزمره می باشد. خبر خوب این است که کانادا در حال تحصیل به دانش آموزان اجازه می دهد که مشاغل نیمه وقت داشته باشند. و داشتن شغل نیمه وقت حتی می تواند مزایای بیشتری را نیز به همراه داشته باشد. برای مثال، بعضی از شرکت ها و کارفرمایان مزایای کار را در کنار حقوقی که می دهند اضافه می کنند. مانند بازپرداخت هزینه تحصیل، برنامه های انعطاف پذیر، تحت پوشش قرار دادن فرد از نظر درمانی و دندانپزشکی، و تخفیف کارمندی

با این وجود، می توان در هنگام تحصیل بسیار سخت تلاش کرد. حتی در طول یک هفته پر از امتحانات حتی شغل نیمه وقت نیز ممکن است دشوار باشد. به همین دلیل ما به شما یک لیست از بهترین مشاغل پاره وقت برای دانش آموزان کالج در کانادا ارائه می دهیم.

۱-راننده

ممکن است سخت باشد که یک ماشین به عنوان یک دانشجو داشته باشید، اما همه چیز که شما نیاز دارید، یک وسیله نقلیه قابل اعتماد، گوشی هوشمند است، و اینکه شما گواهی نامه بین المللی رانندگی داشته باشید.مزیتی که این شغل دارد این است که ساعت آن دست خود شماست. به طور معمول، هرچه شهر بزرگتر باشد، پول بیشتر است. به طور متوسط، رانندگان بین ۱۵ دلار – ۳۰ دلار در ساعت درآمد کسب می کنند.

۲- مترجمان:

از آنجا که دانشجویان بین المللی به احتمال زیاد زبان دیگری را هم مسلط هستند، مترجم آزاد یا کار نیمه وقت در آن زمینه می تواند معامله خوبی برای کسب پول اضافی باشد. محدوده های پرداخت بین ۱۴ دلار -۵۵ دلار متغیر است. مهم است که متوجه شوید که برای انجام این نوع کار لازم است که مهارت زبان و نوشتن را یاد بگیرید.

۳-پیشخدمت:

به عنوان یک پیشخدمت زن یا مرد حداقل دست مزد شما ۲۰ دلار در  ساعت می باشد.همچنین  زمان این کار نیمه وقت می باشد. همچنین، این شغل می تواند بسیار انعطاف پذیر باشد. بعضی از رستوران ها، برای مثال، ممکن است در آخر هفته ها فقط یک پیشخدمت نیمه وقت نیاز داشته باشند.

۴- ویرایشگر محتوای:

کار با راهنمای سبک، ویراستاری محتوا, مسئول گرامر دقیق، املایی ,ویرایش انواع مطالب مانند کتاب ها، مجلات و وب سایت ها هستند. یک سردبیر مستقل میتواند در حدود ۴۰ تا ۶۰ دلار در ساعت درآمد داشته باشد. اما اغلب، پول به هر پروژه برمی گردد.

۵-حسابرس شب:

کار کردن در هتل ها در طول یک شبانه  را دوست دارید؟ حسابرس شبانه از پرونده ها مراقبت می کند، به مهمان ها کمک می کند و از عملیات حسابداری پشتیبانی می کند. برای این نوع شغل نیمه وقت، شما فقط نیاز به مهارت های ریاضی، مهارت های محاسباتی و دانش پایه حسابداری دارید. و شما می توانید تا ۲۹ دلار در ساعت دریافت کنید.

۵- نويسنده:

آیا این نوع خلاقیت در شما وجود دارد؟ برای کار به عنوان کارمند یا نویسنده آزاد، شما باید مهارت های نوشتن و ویرایش استثنایی داشته باشید. همچنین، کار در شرایط زمانی بسیار مهم است. با توجه به وظیفه، نویسنده باید محتوایی خاص و متمرکز ایجاد کند، اما زمینه های موضوعی نیز وجود دارد. این دریافتی به ۵۵ دلار در ساعت می رسد.

تعدادی از بهترین مشاغل پاره وقت با درآمد بالا برای دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا

همه پول نیاز دارند اما برای دانشجویان بین المللی، داشتن شغل نیمه وقت و گرفتن پول اضافی، تنها راه پرداخت هزینه های تحصیل، اجاره یا هزینه های روزمره می باشد. خبر خوب این است که دانشجویان در حال تحصیل کشور کانادا اجازه دارند که مشاغل نیمه وقت داشته باشند. و داشتن شغل نیمه وقت حتی می تواند مزایای بیشتری را نیز به همراه داشته باشد. برای مثال، بعضی از شرکت ها و کارفرمایان مزایای کار را در کنار حقوقی که می دهند اضافه می کنند. مانند بازپرداخت هزینه تحصیل، برنامه های انعطاف پذیر، تحت پوشش قرار دادن فرد از نظر درمانی و دندانپزشکی، و تخفیف کارمندی

با این وجود، می توان در هنگام تحصیل بسیار سخت تلاش کرد. حتی در طول یک هفته پر از امتحانات حتی شغل نیمه وقت نیز ممکن است دشوار باشد. به همین دلیل ما به شما یک لیست از بهترین مشاغل پاره وقت برای دانش آموزان کالج در کانادا ارائه می دهیم.

۱-راننده:

ممکن است سخت باشد که یک ماشین به عنوان یک دانشجو داشته باشید، اما همه چیز که شما نیاز دارید، یک وسیله نقلیه قابل اعتماد، گوشی هوشمند است، و اینکه شما گواهی نامه بین المللی رانندگی داشته باشید.مزیتی که این شغل دارد این است که ساعت آن دست خود شماست. به طور معمول، هرچه شهر بزرگتر باشد، پول بیشتر است. به طور متوسط، رانندگان بین ۱۵ دلار – ۳۰ دلار در ساعت درآمد کسب می کنند.

۲- مترجمان:

از آنجا که دانشجویان بین المللی به احتمال زیاد زبان دیگری را هم مسلط هستند، مترجم آزاد یا کار نیمه وقت در آن زمینه می تواند معامله خوبی برای کسب پول اضافی باشد. محدوده های پرداخت بین ۱۴ دلار -۵۵ دلار متغیر است. مهم است که متوجه شوید که برای انجام این نوع کار لازم است که مهارت زبان و نوشتن را یاد بگیرید.

۳-پیشخدمت:

به عنوان یک پیشخدمت زن یا مرد حداقل دست مزد شما ۲۰ دلار در  ساعت می باشد.همچنین  زمان این کار نیمه وقت می باشد. همچنین، این شغل می تواند بسیار انعطاف پذیر باشد. بعضی از رستوران ها، برای مثال، ممکن است در آخر هفته ها فقط یک پیشخدمت نیمه وقت نیاز داشته باشند.

۴- ویرایشگر محتوای:

کار با راهنمای سبک، ویراستاری محتوا, مسئول گرامر دقیق، املایی ,ویرایش انواع مطالب مانند کتاب ها، مجلات و وب سایت ها هستند. یک سردبیر مستقل میتواند در حدود ۴۰ تا ۶۰ دلار در ساعت درآمد داشته باشد. اما اغلب، پول به هر پروژه برمی گردد.

۵-حسابرس شب:

کار کردن در هتل ها در طول یک شبانه  را دوست دارید؟ حسابرس شبانه از پرونده ها مراقبت می کند، به مهمان ها کمک می کند و از عملیات حسابداری پشتیبانی می کند. برای این نوع شغل نیمه وقت، شما فقط نیاز به مهارت های ریاضی، مهارت های محاسباتی و دانش پایه حسابداری دارید. و شما می توانید تا ۲۹ دلار در ساعت دریافت کنید.

۵- نويسنده:

آیا این نوع خلاقیت در شما وجود دارد؟ برای کار به عنوان کارمند یا نویسنده آزاد، شما باید مهارت های نوشتن و ویرایش استثنایی داشته باشید. همچنین، کار در شرایط زمانی بسیار مهم است. با توجه به وظیفه، نویسنده باید محتوایی خاص و متمرکز ایجاد کند، اما زمینه های موضوعی نیز وجود دارد. این دریافتی به ۵۵ دلار در ساعت می رسد.

بهترین رشته برای تحصیل در کانادا چیست؟

رشته های زیر برای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی برای داشتن مشاغل خوب پیشنهاد می شود

 • MBA
 • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات.
 • کسب و کار و امور مالی
 • مهندسی هسته ای و مدیریت مهندسی
 • علوم فیزیکی و زمین و انرژی های تجدید پذیر.
 • علوم کشاورزی و جنگلداری.
 • علوم پزشکی، پزشکی و بهداشت و درمان.
 • رسانه و روزنامه نگاری.

کدام دانشگاه بهترین مکان برای تحصیل در کانادا است؟

کانادا  برای تحصیل به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در نظر گرفته می شود.  این اعتبار به علت کیفیت بالای زندگی، سیستم آموزشی و درآمد سرانه می باشد. دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، به دو زبان به طور همزمان – انگلیسی و فرانسوی یاد می کنند.

برخی از دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی  که از نظر آن ها مناسب است.

برای هر رشته ای چه دانشگاهی مناسب است؟

در ادامه چند دانشگاه برای چند رشته که میخواهید به آنجا می تواندی برای تحصیل بروید را برای شما قرار دادیم.

 1. طراحی محیطی و دکوراسیون داخلی در دانشگاه OCAD 

طراحی محیطی ایجاد محیط برای افراد از جمله معماری، برنامه ریزی شهری، فضاهای خرده فروشی، چشم انداز و طراحی داخلی است. در تخصص طراحی داخلی، شما دوره های طراحی محیط زیست را به همراه چهار کلاس خاص متمرکز بر طراحی داخلی خواهید کرد.در این برنامه شما تحقیق، تجزیه و تحلیل، طراحی و ارائه را خواهید آموخت. شما یاد می گیرید چگونه ایده های خود را بپذیرید و آنها را به طرح ها و طرح های واقعی تبدیل کنید. این برنامه توسط شورای مدرک اعتبار طراحی داخلی (CIDA) تأیید شده است.در پایان این برنامه چهار ساله، شما یک مدرک لیسانس طراحی خواهید گرفت.

 1. شرایط وارد شدن به دانشگاه OCAD :

ریز نمرات رسمی (مگر اینکه از طریق OUAC جمع آوری شده و ارسال شده باشد)، نتایج آزمون زبان انگلیسی (در صورت لزوم) و اسناد حمایتی باید مستقیما از موسسه حضور یا مرکز آزمایش به اداره پذیرش و استخدام در آدرس اصلی OCAD U ارسال شود.

 1. MBA در دانشگاه Molson
 2. انسان شناسی در دانشگاه Thomas
 3. هنرهای تجسمی و آموزش و پرورش در دانشگاه Windsor

(۵ ساله کارشناسی ارشد هنرهای نمایشی و لیسانس آموزش و پرورش)

 1. دکتر در فلسفه در مطالعات آلمانی در دانشگاه The University of British Columbia

درباره دکتر فلسفه در مطالعات ژرمنیک در دانشگاه بریتیش کلمبیا

بررسی اجمالی برنامه این دانشگاه

برنامه تحصیلات تکمیلی در مطالعات ژرمنیک در UBC یک محدوده وسیع از موضوعات پژوهشی موضوعی و نظری را ادغام می کند. دانش آموزان توسط هیئت علمی هدایت می شوند که تدریس و تحقیق آنها طیف وسیعی از ادبیات و فرهنگ آلمان را از قرون وسطی تا کنون پوشش می دهد. پیشنهادات دوره ای شامل رویکردهای مطالعات تاریخی، فرهنگی، رسانه ای، عملکرد و جنس است. ساختار برنامه دانشجویان را تشویق می کند تا تمرکز فردی خود را در مورد مطالعه و تحقیق توسعه دهند. برنامه دکترا به استفاده از نظریه های مهم انتقادی و توسعه تخصص های مرتبط با رشته متمرکز است.

۱۹ بورسیه تحصیلی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

آیا شما در کانادا تحصیل می کنید؟ یا می خواهید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید؟

گوگل برای “کمک هزینه تحصیلی در کانادا” صدها صفحه را  به عنوان نتیجه جستجو به شما نشان می دهد. اما شما فرایند درخواست، معیارهای ارزیابی و جدول زمانی برای دریافت این بورسه تحصیلی را نمی دانید!

ما دراین مقاله برای شما ۱۹ بورسیه تحصیلی که برای تحصیل در کانادا وجود دارد را بیان می کنیم.

۱-بورسیه تحصیلی دانشگاه Vanier

دولت کانادا بورس تحصیلی فارغ التحصیلی کانادا (Vanier CGS) را در این دانشگاه قرار داده است

توانایی کانادا در جذب و نگهداری از دانش آموزان دبیرستان و دانشجویان عالی رتبه را بهبود بخشید

همین ویگی کانادا را به عنوان مرکز جهانی برتر در تحقیقات و آموزش عالی مطرح کرده است.

برای تحصیلات دانشگاه Vanier شما باید مهارتهای رهبری و استانداردهای بالایی از پیشرفت تحصیلی در برنامه های کارشناسی ارشد مهندسی، علوم طبیعی، بهداشت، علوم اجتماعی و علوم انسانی را نشان دهید.

دولت کانادا سالانه به ۱۶۷ نفر این بورس تحصیلی را اعطا می کند.، در مجموع ۵۰۰ دانشجو با کمک هزینه تحصیلی Vanier برای برنامه های دکترا خود را در نهادهای مختلف کانادا وجود دارد.

نکات کلیدی که برای دریافت این بورسیه باید بدانید:

 • ابتدا باید در یک برنامه دکترا در برخی از دانشگاه های کانادا ثبت نام کنید.
 • کمک هزینه تحصیلی در طول تحصیلات دکترا ۵۰،۰۰۰ دلار در سال به مدت سه سال می باشد.
 • به منظور واجد شرایط بودن این بورسیه، سه معیار ارزیابی وزن های یکسان وجود دارد: برتری علمی، توسعه علمی، و رهبری
 • داوطلبان باید توسط موسسه کانادایی که در آن آنها می خواهند مشغول به تحصیل شوند اقدام کنند.
 • حدود ۲۰۰ دانشجو در هر سال این بورس تحصیلی را برای تحصیل در دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو، دانشگاه آلبرتا و نزدیک به ۱۰۰ موسسه دیگر دریافت می کنند.

زمان برای درخواست این بورسیه تحصیلی

جولای – نوامبر: متقاضیان به دنبال یک نهاد داوطلبان ، تهیه و ارائه  درخواست خود هستند

۱ نوامبر: آخرین مهلت برای موسسات برای ارائه داوطلبان به برنامه CGS Vanier

پایان مارس: اطلاع رسانی ایمیل به داوطلبان

۱ مه ، ۱ سپتامبر  یا ۱ ژانویه: پرداخت آغاز می شود.

۲- دانشگاه واترلو  بورسیه استادیار و دکترا

 • جایزه دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه واترلو فرصت های عالی برای دانشجویان بین المللی است. نکات کلیدی که برای دریافت این بورسیه باید بدانید:
 • دانش جویان واجد شرایط باید تمام وقت در برنامه های تحصیلات تکمیلی مبتنی بر تحقیق در دانشگاه واترلو ثبت نام کرده و مجوز تحصیل در کانادا معتبر داشته باشند.
 • دانشجویان باید شرایط پیشرفت تحصیلی برنامه خود را برآورده کنند و نیازمندی های قابل قبول پذیرش آزمایشی را داشته باشند
 • ارزش ۲،۲۰۵ دلار در هر دوره به مدت ۲ سال (استادیار) و یا ۴،۰۹۰ دلار در هر دوره به مدت ۳ سال (دکترا)
 • علاوه بر این، بسیاری از بورس های تحصیلی بیشتری برای دانشجویان بین المللی برای شما فراهم می شود.
 • تحصیلات تکمیلی آلن پلومتری در مهندسی مکانیک و مکانیک (۲۰،۰۰۰ دلار)
 • بورس تحصیلی کانراد برای برنامه کارشناسی ارشد کارآفرینی، کارآفرینی و فناوری (MBET) (10،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ دلار)
 • کمک هزینه تحصیلی دانشجویان Devani خیریه (۱۵۰۰ دلار)

وام اورژانسی – وام های اضطراری بدون بهره رایگان برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دسترس هستند که در معرض مشکلات مالی کوتاه مدت هستند

 • بورس تحصیلی بین المللی Hira و Kamal Ahuja (20،۰۰۰ دلار)
 • جانسن هیوز جایزه ایمنی تحصیلات عالی (۴۰۰۰ دلار)
 • کوین کیمسا MBET تحصیلات تکمیلی (۱۰،۰۰۰ دلار)
 • کمک هزینه تحصیلی ملکه نیلانانا پال (۳،۲۵۰ دلار)
 • بورس تحصیلی نورمن اش (۱۰،۰۰۰ دلار)
 • جایزه مهندسی یادبود رمان بولدر (۲،۲۵۰ دلار)
 • مدرک تحصیلی دانشجویان SNC-Lavalin در مهندسی (۵۰۰۰ دلار)
 • استنکت تحصیلات تکمیلی در مهندسی عمران (۳۰۰۰ دلار)
 • رابرت هارتوگ دانشجوی کارشناسی ارشد
 • جایزه فارغ التحصیل ریچارد و الیزابت مارد در مهندسی برق و کامپیوتر

اکثر این بورس های تحصیلی براساس برتری تحصیلی ارائه شده و علاقه مند به تحقیق در زمینه های خاص هستند.

۳-بورس تحصیلی فارغ التحصیل انتاریو

برنامه تحصیلی فارغ التحصیل انتاریو (OGS) توسط دولت استانی برای تشویق تعالی در تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تامین می شود. این یک بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی است و جوایز دانشجویان، از جمله دانشجویان بین المللی، در همه رشته های تحصیلی در دسترس است.

نکات کلیدی این بورسیه عبارتند از:

 • این ارزش در ۱۵۰۰۰ دلار در سال است
 • حداقل دوره تحصیلی ممکن است برای دو دوره متوالی برگزار شود
 • یک دانشجوی بین المللی که در انتاریو تحصیل می کند با اجازه تحصیل دانشجویان واجد شرایط دریافت این جایزه می شود.

فرآیند درخواست بورسیه واترلو

 • یک داوطلب باید در هر یک از دو سال تحصیلی تمام وقت (میانگین امتیازات بر اساس نمرات تا ۳۱ اوت ۲۰۱۷) به میانگین متوسط درجه اول (حداقل A 80 ٪) برسد.
 • رونوشت از همه موسسات آموزش عالی مورد نیاز حضور داشتند، چه درجه دریافت شده است یا نه. رونوشت های فارغ التحصیل لازم است حتی اگر پاییز ۲۰۱۷ اولین دوره در برنامه باشد.
 • همان فرم درخواست بورس تحصیلی نیز برای ارزیابی نامزدی برای تحصیلات تکمیلی ملکه الیزابت دوم در علم و فناوری (QEII-GSST) مورد استفاده قرار می گیرد، که همچنین در سال مالی به ارزش ۱۵۰۰۰ دلار است.
 • دانش آموزان می توانند جایزه OGS یا QEII-GSST را برای حداقل دو شرایط (دریافت مجموعا ۱۰،۰۰۰ دلار) یا سه دوره (با مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار) انتخاب کنند. جوایز غیر قابل تجدید است.
 • دانشجوی بین المللی باید درخواست خود را تا ۴ اکتبر ۲۰۱۷ ارائه دهد.

معیارهای ارزیابی انتخاب برای دریافت بورسیه انتاریو بر اساس سه معیار زیر است:

 • برتری تحصیلی: با وزن ۳۰-۵۰٪ و با توجه به رونوشت های دانشگاهی، لیست بورس های تحصیلی، جوایز و افتخارات
 • توانایی و توانایی تحقیق در مطالعه برنامه با وزن ۳۰-۵۰٪ و به عنوان نشان داده شده توسط نشریات، کنفرانس ها، سخنرانی ها و اصالت
 • توانایی برقراری ارتباط و رهبری # ۳ با وزن ۰ تا ۲۰٪ و با توجه به لیستی از داوطلب، رهبری و تجربه تحصیلی مرتبط

۴-بورس تحصیلی Ontario Trillium Scholarship)OTS)

برنامه بورس تحصیلی انتاریو Trillium با هدف جذب بیشتر از بهترین دانشجویان بین المللی واجد شرایط برای تحصیلات تکمیلی خود در انتاریو.

نکات کلیدی که برای دریافت این بورسیه باید بدانید:

 • هر OTS به ارزش ۴۰،۰۰۰ دلار در سال است و به طور خودکار برای سه سال اضافی قابل تجدید است
 • شش بورسیه جدید در هر سال در واترلو به افراد واجد شرایط داده می شود
 • دریافت کنندگان باید دانشجویان بین المللی باشند که دارای مجوز تحصیلی معتبر کانادا هستند و باید قصد داشته باشند که تحصیلات تکمیلی تمام وقت در سطح دکترا را در یک برنامه اعطای مدرک تحصیلی دنبال کنند.

۵-بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه مانیتوبا

دانشگاهیان فارغ التحصیل دانشگاه مانیتوبا (UMGF) بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی است که برای دانشجویان هر ملیتی که دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکترای دوره ای در دانشگاه مانیتوبا ثبت نام می کنند، وجود دارد.

 • کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۱۸۰۰۰ دلار (دکترا) و ۱۴۰۰۰ دلار (کارشناسی ارشد) برای یک دوره ۱۲ ماهه
 • دانشجویان واجد شرایط دریافت کمک های دانشجویی برای ۲۴ ماه اول دوره کارشناسی ارشد خود و ۴۸ ماه اول دوره PhD خود هستند.
 • دانش آموزان با حداقل GPA 75 (بالاتر از B +) در هر دو سال گذشته تحصیل در یک دانشگاه شناخته شده بر اساس یک لیسانس، دیپلم کارشناسی ارشد یا مدرک دکتری
 • دانشجویان در همه زمینه های تحصیلات تکمیلی، به استثنای کسانی که در کالج پزشکی و برنامه کارشناسی ارشد بازرگانی (MBA)، واجد شرایط درخواست هستند.

۶-بورسیه تحصیلی دانشگاه کالگری:

 • دانشجویان بین المللی واجد شرایط تقاضا برای بسیاری از جوایز که از طریق بورس تحصیلی دانشگاه کالجری اعطا می شوند. نکات کلیدی که برای دریافت این بورسیه باید بدانید:
 • پس از ارسال یک درخواست برای پذیرش و دریافت یک شماره دانشجویی دانشگاه کالگری، می توانید برای بورسیه درخواست بدهید.
 • ارزش بورس تحصیلی بین ۱۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ دلار است و زمینه های مختلف تحصیلی را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دیگر این دانشگاه

 • برای دانشجویان محقق در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، فناوری نانو، ژنومیک، پروتئومیک، متابولومیک، ترانسکتومیک یا رگومایکیک
 • ارزش بورسیه تحصیلی: ۲۶،۵۰۰ دلار برای کارشناسی ارشد، تا دو سال و ۳۱،۵۰۰ دلار برای دکترا، تا چهار سال
 • قابل استفاده برای دانشجویان بین المللی

۷- بورس تحصیلی بنیاد تردو

کمک هزینه تحصیلی دکترای الیوت ترودو در علوم انسانی و علوم انسانی از لحاظ دامنه و درجه بندی در کشور خاص است.

در اینجا نکات کلیدی برای دریافت این بورس تحصیلی وجود دارد:

 • هر سال تا ۱۵ بورس تحصیلی به داوطلبان کانادایی و خارجی اعطا می شود
 • دانش آموزانی که تمام وقت و در سال اول یا دوم (و یا در حال ثبت نام) یک برنامه دکترا در علوم انسانی و علوم اجتماعی هستند، می تواننداین بورسیه را درخواست کنند.
 • ارزش سالانه آن تا ۶۰٫۰۰۰ دلار برای هر دانشجو و حداکثر سه سال است.

شرایط دریافت این بورسیه:

 • دانشجویان اول و دوم تمام وقت (یا در حال ثبت نام) در یک برنامه دکترا در علوم انسانی و اجتماعی
 • یک محقق در چهار سال در هر سال تمام وقت در یک برنامه دکترا در یک موسسه کانادایی.
 • تز یا تحقیقی که این بورسیه به آن تعلق میگیرد در زمینه های : حقوق بشر و کرامت انسانی، مسئولیت پذیری شهروندی، کانادا در جهان و مردم و محیط طبیعی آنها

۸-بورسیه تصیلی دانشگاه بریتش کلمبیا GGLF-(Graduate Global Leadership Fellowships)

این  بورسیه دانشجویی برای حمایت از دانشجویان بین المللی نشان دهنده رهبری برجسته در کارهای بشردوستانه و توسعه در کشور خود است.

نکات کلیدی که برای دریافت این بورسیه باید بدانید:

 • ارزش بورس تحصیلی ۱۸۲۰۰ دلار در سال به همراه شهریه برای چهار سال است
 • دو کمک هزینه های تحصیلی جدید در هر سال ارائه می شود

انتخاب بر اساس معیارهای زیر انجام می شود:

 • برتری تحصیلی (۳۰٪) – توسط ریز نمرات تحصیلی، جوایز و موفقیت ها بررسی می شود
 • توانایی تحقیق / بالقوه (۳۰٪) – کیفیت مهارت های تحلیلی، توانایی تفکر انتقادی، توانایی اعمال مهارت ها و دانش، قضاوت، اصالت، ابتکار عمل و استقلال، تعیین و توانایی برای تکمیل پروژه ها در یک دوره زمانی مناسب – همانطور که در توصیف برنامه تحصیلی و با تجربه کار، مشاغل تحقیقاتی، نامه ارزیابی نشان داده شده است.
 • رهبری در توسعه جامعه مدنی و پایدار در کشور خود (۴۰ درصد) – رکورد رهبری در کار حرفه ای، تحصیل یا داوطلبانه – همانطور که در بیانیه شخصی نشان داده شده است؛ تجربه کاری، مشارکت جامعه و سایر فعالیت های اضافی؛ مهارت های ارتباطی؛ و نامه ارزیابی

-۹بورسیه تحصیلی Banting Postdoctoral Fellowships

توسط دولت کانادا به دانشجویان بین المللی ارائه می شود که در تحصیلات تکمیلی در علوم طبیعی و علوم اجتماعی و یا تحقیقات بهداشتی شرکت می کنند.

در اینجا نکات کلیدی برای دریافت این بورس تحصیلی وجود دارد:

 • ۷۰ کمک هزینه های تحصیلی سالانه تعلق می گیرد.
 • در مجموع تا ۱۴۰ بورسیه در سال تعلق میگیرد به ارزش ۷۰۰۰۰ $ در سال و برای حداکثر ۲ سال

جدول زمانی برای دریافت این بورسیه:

 • آوریل-سپتامبر – متقاضیان به دنبال تایید از موسسه میزبان به درخواست، آماده سازی و ارائه درخواست متقاضی ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷ – آخرین مهلت برای ارسال درخواست کامل
 • میانه فوریه ۲۰۱۸ – متقاضیان در مورد نتایج ایمیل فرستاده می شوند.
 • آوریل تا اکتبر ۲۰۱۸ – پرداخت آغاز می شود.

۱۰-بورسیه تحصیلی CGSM)Canada Graduate Scholarships – Master’s):

هدف از برنامه تحصیلات تکمیلی کانادا (CGS M) کمک به توسعه مهارت های تحقیقاتی و کمک به آموزش پرسنل مجرب با حمایت از دانشجویانی است که سطح بالایی از پیشرفت در تحصیلات کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را نشان می دهند.

نکات کلیدی این بورس تحصیلی که باید بدانید:

 • به مدت ۱۲ ماه ارزش ۱۷،۵۰۰ دلار، غیر قابل تجدید
 • برای ثبت نام در دانشگاه ثبت نام کرده اید، یا برای پذیرش تمام وقت در برنامه تحصیلات تکمیلی واجد شرایط در سطح کارشناسی ارشد یا دکتری در یک موسسه کانادا با استفاده از تخصیص CGS M اعمال می شود.

۱۱- کمک هزینه تحصیلی NSERC کارشناسی ارشد

 • بورس تحصیلی، کمک هزینه و جوایز مختلف دانشجویان کانادایی برای دانشجویان برجسته در زمینه علوم طبیعی یا مهندسی در یک دانشگاه معتبر کانادا می باشد

۱۲- بورسیه تحصیلی دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی

 • کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در کانادا در دانشگاه کارلتون، برای همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، که به طور خودکار برای دریافت جوایز درخواست داده اند در نظر گرفته می شود.

یکی دیگر از بورسیه هایی که در این دانشگاه وجود دارد بورسیه کمک آموزشی (TA)

TA ها به اعضای هیئت علمی با وظایف مختلف می پردازند، که ممکن است شامل انجام آزمایشگاه ها یا گروه های مطالعه، کمک به تهیه سخنرانی، تعیین تکالیف و تست ها و غیره

تخصیص کار تدریجی ممکن است در خارج از واحد دانشگاهی که شما در آن درخواست می کنید، انجام شود، اگر رکوردهای تحصیلی شما در نقاط مختلف دیگری از نقاط قوت برخوردار باشد. Carleton ارائه می دهد TAs طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی را از طریق دفتر های مختلف و برای که شما پرداخت می شود.

بعضی از نکات کلیدی مربوط به TAs عبارتند از:

 • ارزش: بیش از ۱۰،۰۰۰ دلار در سال
 • مهارت مورد نیاز: حداقل GPA 84٪ یا بالاتر با مهارت در زبان انگلیسی
 • حداکثر ۱۰ ساعت کار در یک هفته کار تدریجی TA است

بورسیه کمک های پژوهشی (RA)

RA ها توسط اعضای هیات علمی (معمولا سرپرست شما) استخدام می شوند تا با یک پروژه تحقیقاتی که به طور مستقیم به تحقیقات خود آن ها مربوط می شود، کمک کند. RA ها با وجوه از قراردادهای خارجی اعضای هیات علمی و یا کمک های پژوهشی پرداخت می شود.

اشتغال شامل کار در محوطه دانشگاهی می شود که از شما خواسته می شود برای کمک به تحقیقات انجام شده، از قبیل بازبینی علمی مجلات، انجام آزمایش ها، ضبط اطلاعات، انجام مصاحبه ها و غیره.

بعضی نکات کلیدی در مورد RA عبارتند از:

 • ارزش: بسته به محقق متفاوت است
 • مهارت مورد نیاز: حداقل GPA 84٪ یا بالاتر
 • دستورالعمل برای اشتغال RA معمولا توسط آژانس، شورا و یا کسب و کار ارائه قرارداد و یا کمک مالی به عضو هیات علمی تعیین می شود

بورس های تحصیلی شایستگی

این بورسیه ها بر روی نمرات دانشگاهی خود را در رشته قبلی خود را بر اساس و برای دانشجویان با کیفیت بالا در دسترس هستند. توصیه هایی برای این کمک هزینه تحصیلی توسط بخش دانشگاه شما در طول برنامه انجام می شود. این بورس تحصیلی به ارزش ۱۰۰۰ دلار – ۱۲۰۰۰ دلار در سال است.

۱۳- بورسیه دانشگاه Dalhousie

کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و پیشرو در حال حاضر و آینده در تمام سطوح، در Dalhousie دردانشکده Halifax.

۱۴- بورس تحصیلی Fairleigh Dickinson برای دانشجویان بین المللی

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی تمام سطوح، برای تحصیل در کانادا در دانشگاه Fairleigh Dickinson در ونکوور.

۱۵-بورسیه دانشگاه مک گیل

بودجه تحصیلات تکمیلی توسط بخش های تحصیلی دانشگاه مورد ارزیابی قرار می گیرد و داوطلبان باید در مورد حمایت مالی بر اساس آن تحقیق کنند. دانش جویان در برنامه های مبتنی بر تحقیق به طور معمول از طریق کمک مالی McGill (کمک هزینه تحصیلی و کمک) و همچنین کمک های خارجی (کمک های مالی که توسط دولت های استانی و فدرال یا سایر سازمان ها تامین می شود) پشتیبانی می شود.

۱۶- بورسیه های بین المللی دانشگاه کوئین

تعدادی از بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا در دانشگاه Queen در کینگستون، انتاریو. برخی از بورس ها تنها به دانشجویان از هند، پاکستان و ایالات متحده  تعلق میگیرد.

۱۷-بورس تحصیلی دانشجویی بین المللی دانشگاه ساسکاچوان

بورس تحصیلی “برتری” مبتنی بر شایستگی برای تحصیل در کانادا برای دانشجویان کارشناسی بین المللی در دانشگاه ساسکاچوان

۱۸- بورسیه تحصیلی دانشگاه سیمون فریزر

طیف وسیعی از بورس تحصیلی و سایر فرصت های مالی برای دانشجویان داخلی و خارجی که در حال تحصیل یا برنامه ریزی برای تحصیل در دانشگاه سیمون فریزر هستند وجود دارد.

علاوه بر این، برای همهمقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی این فرصت در دسترس است. کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویانی که نیاز مالی دارند، منبع تکمیلی هستند. به این ترتیب، آنها نباید به عنوان منبع اولیه تامین مالی شما مورد توجه قرار گیرند.

الزام واجد شرایط بودن: برای درخواست تحصیلی، باید:

داشتن حداقل CGPA 3.00 در SFU (برای دانشجویان در اولین دوره خود در SFU).

در یک دوره تمام وقت در یک برنامه تایید شده ثبت نام کنید

برگه تمکن مالی (که توسط SFU ارزیابی شده است).

۱۹- بورس تحصیلی بین المللی پذیرفته شده در دانشگاه Western

بورس تحصیلی مختلف کانادایی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه Western ارائه شده است.

شرایط بورسه دانشجویان در برخی از دانشگاه‌های کانادا در سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۹

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!