header_destinationcanada

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا : کشور کانادا به عنوان دومین کشور وسیع جهان در زمینه رتبه تحصیلات بالاترین کیفیت آموزشی دنیا را دارد. این کشور همواره در لیست ۱۰ کشور برتر از نطر استانداردهای زندگی بوده است. هزینه های مناسب ، فرهنگ غنی ، امنیت و سیستم آموزشی با کیفیت دانشجویان را جهت ادامه تحصیل هرچه بیشترترغیب میکند.

چرا تحصیل در کانادا

آیا تا به حال در مورد تحصیل در کانادا فکر کرده اید؟کانادا دارای برخی از بالاترین استاندارد های علمی در جهان و یک رهبر جهانی در تحقیقات علمی، مهندسی، پزشکی، و کسب و کار است. تحصیل در کشور کانادا می تواند به شما در مسیر موفقیت کمک کند. برای دیدن ۱۱ دلیل دیگر که باید کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود در نظر بگیرید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

۱-کشوری دارای دو زبان

آیا می دانستید که کانادا یک  کشور دو زبانه و یک رهبر جهانی در آموزش زبان است؟

کانادا دارای دو زبان ملی، انگلیسی و فرانسوی است. از آنجایی که تدریس زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان اول و دوم بخشی جدایی ناپذیر از آموزش و پرورش کانادا است، شما می توانید طرز تلقی و ظرفیت هر دو زبان خود را به عنوان پیشرفت تحصیلی بهبود بخشد. بیش از یک میلیارد کانادایی زبان انگلیسی صحبت می کنند و ۲۵۰ میلیون زبان فرانسه صحبت می کنند.

۲-برنامه های پژوهشی متمرکز

دانشگاه ها در کانادا به شدت بر اهمیت تحقیق تاکید می کنند تا  به دانشجویان اهمیت مطالعه را ارائه دهند. به عنوان یک دانشجوی، ممکن است شما این فرصت را که به عنوان بخشی از آزمایش ها و پروژه های که می تواند یک اثر ماندگار در مطالعات علمی داشته باشد را داشته باشید. در کانادا، دولت و صنعت با همکاری تحقیقات از جمله مخابرات، پزشکی، کشاورزی، فناوری رایانه و علوم زیست محیطی  همکاری می کنند.

۳-کانادا یک کشور امن و دوستانه

سازمان ملل متحد به طور مداوم کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های زندگی در جهان به حساب می آورد. ایمنی و کیفیت زندگی اولویت های مهم دولت کانادا است که به مراقبت های بهداشتی، هنر و آموزش و پرورش در سراسر کشور سرمایه گذاری می کند.

۴-فرهنگی متنوع

کانادا یکی از جمعیت های چند فرهنگی در جهان است. تقریبا تمام گروه های قومی جهان در کانادا حضور دارند. این سیاست دولت برای تشویق رشد یک ملت متنوع از طریق ارائه ویزا به متقاضیان واجد شرایط است.

کانادا اولین کشور بود که رسما چند فرهنگی را به عنوان یک سیاست از طریق تأسیس سیاست چند فرهنگی کانادا در سال ۱۹۷۱ اعلام کرد که حقوق همه شهروندان بدون توجه به نژاد،، زبان یا مذهب را تایید می کند. این ایدئولوژی منجر به یک محیط هماهنگ با احترام متقابل کشور و همچنین افزایش نرخ بهره طبیعی شد

۵-اقامت و زندگی

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، پس از پایان تحصیلاتتان، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم در کانادا باشید. کانادا برای پذیرایی دانشجویان و کارگران خارجی در جامعه و نیروی کار خود شهرت دارد.

مقاله مرتبط:اقامت دايم پس از تحصیل در کانادا

۶-چشم انداز طبیعی

کانادا حدود ۴۲ پارک ملی دارد و بعضی از آنها به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شده اند. نگهداری از آب و هوای طبیعی برای بسیاری از کانادایی ها مهم است و جغرافیای متنوع آن به این معنی است که کشف زیبایی ها در  آن بسیار زیاد است.

۷-مدارک تحصیلی معتبر برای  سراسر جهان

استانداردهای آکادمیک کانادا و کنترل کیفی دقیق به شما این امکان را می دهد که تحصیلات با کیفیت عالی داشته باشید که در آینده برای راه موفقیت شما باز می شود و در طول زمان به نفع حرفه شماست. یک مدرک، دیپلم یا گواهی کانادا در سطح جهانی به عنوان معادل آنهایی است که از کشورهای ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع بدست آمده است.

۸-آموزش مقرون به صرفه

کیفیت آموزش و پرورش و استانداردهای زندگی در کانادا یکی از بالاترین سطح در جهان است، اما هزینه زندگی و هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به طور کلی کمتر از کشورهای دیگر مانند ایالات متحده و انگلستان است. به همین ترتیب، کانادا اغلب انتخاب ترجیحی برای دانشجویان در کالج یا دانشگاه است.

۹-سبک زندگی دانشگاه هیجان انگیز

دانشگاه های پس از دوره متوسطه کانادا نه تنها با آخرین فن آوری پیشرفته، بلکه شمار زیادی از امکانات جدید مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از امکانات ورزشی ,ورزشی المپیک تا سالن های کنسرت عمومی و گالری های هنری، مدارس پس از دوران تحصیل در کانادا به شما فرصت های فراوانی برای یادگیری و اوقات فراغت می دهد. به علاوه، شما فرصت باور نکردنی برای دیدار با افراد همفکر و کسب تجربه با ارزش از طریق دانشجویان اداره دولت ها، رادیو، روزنامه ها و کسب و کار  را دارا خواهید بود.

۱۰-کشور بزرگ، هزینه های پایین

علیرغم استانداردهای آموزش عالی، هزینه آن نسبتا مقرون به صرفه است، به ویژه در مقایسه با ایالات متحده آمریکا

۱۱-نرخ اشتغال بالا

فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی کانادا بسیار  بالا است. دانشگاه های کشور  کانادا  دارای بیش از ۵۰۰۰ قرار داد همکاری جهانی هستند. با توجه به تمرکز کانادا در تحقیقات کاربردی خاص در صنعت، با این وجود تعجبی ندارد که بیش از ۹۰ درصد از دانشجویان کانادایی کمتر از شش ماه پس از فارغ التحصیلی کار می کنند.

آموزش و پرورش در کانادا اولویت بسیار بالای دولت این کشور است. کانادا دارای یک سیستم آموزشی دولتی می باشد که  توسط دولتهای فدرال، استانی و محلی اداره می شودصلاحیت نظام آموزشی عمومی و همچنین برنامه درسی آن تحت نظارت هر استان است.

در نتیجه، می توان انتظار داشت که تغییرات جزئی در سیستم های آموزشی هر استان (نوع برنامه های ارائه شده، الزامات حداقل و حداکثر سن، و غیره)، اما شباهت ها در این سیستم ها به مراتب بیشتر از تفاوت ها است.کانادا  مهد بعضی از موسسات آموزش عالی جهان است.

در کانادا نیز سیستم آموزشی عمومی و خصوصی وجود دارد. دولت کانادا به شدت تحصیلات را از مهد کودک تا سطح پس از قاعدگی سوق می دهد و تقریبا شش درصد تولید ناخالص ملی را در آموزش و پرورش صرف می کند. این بدان معنی است که کانادا نسبت به میانگین کشورهای عضو OECD نسبت به تحصیلات نسبتا متوسط ​​بیشتری دارد.

کانادا یکی از تحصیلکرده ترین کشورهای جهان است. در سال ۲۰۱۵، ۹۰ درصد از افراد در کانادا ۲۵ تا ۶۴ ساله حداقل دبیرستان را تکمیل کرده اند و ۶۶ درصد مدارک تحصیلی در سطح متوسط ​​را دریافت کرده اند. این ارقام هر دو بالاتر از OECD به ترتیب ۷۸ و ۴۰ درصد است.

محبوب ترین شهرهای دانشجویی  در  کانادا کجاست؟

جمعیت کانادا حدود ۳۱ میلیون نفر نشان دهنده یک ترکیب فرهنگی، زبانی و قومی است که در جهان منحصر به فرد است. چند فرهنگی کانادایی بر اساس اعتقاد بر این است که همه شهروندان برابر هستند و این تنوع باعث می شود که جامعه قوی تر شود. در اینجا شرح مختصری از نحوه زندگی در شهرهای محبوب کانادا، هزینه زندگی، صنایع و  غیره را برای شما قرار می دهیم.

۱-ونکوور

ونکوور هشتمین شهر بزرگ کانادا است که دارای بیش از ۶۰۳،۰۰۰  نفر می باشد. ساکنان این شهر از آب و هوای معتدل لذت می برند که به آنها اجازه می دهد تا در فعالیت های بیشتر در فضای باز در طول سال شرکت کنند.

vancover

هزینه حمل و نقل، مسکن، غذا، کالاهای خانگی، لباس و هزینه های سرگرمی  در ونکوور  این شهر را جزو سه شهر گران دنیا قرار داده است.در این شهر دو دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سایمون فریزر قرار دارد.

۲-اتاوا

شهر بعدی در فهرست بهترین شهرهای دانشجویی کانادا، پایتخت کشور، اتاوا است که رتبه ۴۹ را دارد. بسیار چند زبانه، با انگلیسی و فرانسه که دو زبان اصلی هستند، شهر نمونه ای از تنوع و جمعیت بسیار جهانی است.

  4ottawa.living

اگر شما  دانشجوی درسخوان هستید  هستید، نگران نباشید، چرا که این شهر توسط دو دانشگاه یکی با رتبه ۵۵۰ در سطح جهان و دانشگاه اتاوا دارای بالاترین رتبه ۲۸۴ است. دانشجویان بین المللی، که بسیاری از آنها باید وام بگیرند و به بورس تحصیلی وابسته هستند تا بتوانند مطالعات خود را تامین کنند، احساس امنیت می کنند.

۳-کِبِک

زیباترین در لیست بهترین شهرهای دانشجویی در جهان، شهر تاریخی کبک است که ۵۵ سال دارد و جای خوبی برای زندگی و تحصیل در کانادا است.یکی از جاهای دیدنی این شهر قلعه Frontenac Chà ¢ teau  است که تنها قله های حفاظت شده در کل شمال امریکا و یک میراث جهانی است.

Chateau_getting_a__tune_up_

اگر شما عاشق شخصیت های تاریخی  هستید، در حدود ۳۷ اثر تاریخی ملی در منطقه وجود دارد. این شهر همچنین دارای سه دانشگاه رتبه بندی شده توسط QS است که همه دوره های  هنری را که می خواهید در کانادا تحصیل کنید را ارائه می دهند.

۴-مونترال

مونترال در حال حاضر به عنوان بزرگترین شهر کانادا بوده است و همچنین در رتبه بندی جهانی از  رتبه۸ در سال ۲۰۱۵ به رتبه ۷ در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین شهر دانشجوی جهان ارتقا پیدا کرد.

montreal-attraction-pass-in-montreal-340281

یکی از دانشگاه های معروف این شهر دانشگاه دانشگاه مک گیل می باشد.یکی دیگر از ویژگی های غیر قابل انکار این شهر بزرگ دانشجویی، سیستم حمل و نقل عمومی شگفت انگیز آن است که بوسیله سیستم اتوبوس کارآمد آن، در بیش از ۲۰۰ مسیر اتوبوس کار می کند .

آیا آموزش در کانادا رایگان است؟

از سن پنج سالگی بچه ها می توانند در مهد کودک شرکت کنند. با توجه به استقلال ولایتی در امور فرهنگی و آموزشی، هیچ مدرسه ای در کانادا وجود ندارد و برنامه های آموزشی در استان های مختلف بسیار متفاوت است. مدارس ابتدایی عمومی و مدارس متوسطه رایگان هستند

آیا نظام آموزشی کانادا خوب است؟

نظام آموزش و پرورش کانادا یکی از بهترین دانشگاه های جهان است دانشجویان کشور کانادا در مطالعه جدیدی در سیستم های  تحصیلی در دنیا در مقام هفتم قرار داد.

بهترین دانشگاه های کانادا در سال  ۲۰۱۹

بعضی از دانشگاه های برتر جهان در کانادا قرار دارد. طبق برآوردهای رتبه بندی دانشگاه جهانی تحصیلات عالی در سال ۲۰۱۹، در واقع ۲۷ موسسه کانادایی در بین بهترین ها در جهان شمرده می شوند. شما ممکن است از همه  این دانشگاه ها شنیده باشید، اما  در این مقاله با ۵ دانشگاه ،کانادا که رتبه بالای  ۲۰۰دارند و فرصت های فراوانی برای تحصیل در سطح جهانی ارائه می دهد.

دو دانشگاه برتر کانادا – دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا – به ویژه برای  پروژه های تحقیقاتی، که به این معنی است که این دانشگاه ها کار علمی با کیفیت عالی انجام می دهند که  این نکته قابل توجه و حائز اهمیت است.

بسیاری از دانشگاه های کانادا از طریق جذب دانشجویان بین المللی، اعضای هیئت علمی و تشویق همکاری های بین المللی برای ارتقای چشم انداز جهانی مشهور هستند، بنابراین می توانید فضای جهانی را در محوطه دانشگاه انتظار داشته باشید.

طبق گزارش  داره کانادا برای بررسی دانشجویان بین المللی، بیش از ۹۰ درصد دانشجویان مورد مطالعه در کانادا از تحصیلات خود راضی یا بسیار راضی بودند و ۹۵ درصد کانادا را به عنوان محل تحصیل توصیه می کنند.

 1. دانشگاه تورنتو

ابتدا توسط کلیسای انگلستان کنترل می شود، اولین دانشگاهی که در مستعمره ” کانادا مرکزی” تاسیس شده است، به عنوان یک سیستم دانشگاهی، بسیار شبیه دانشگاه های معتبر انگلستان است. این هفت کالج دارای تاریخ و سنت متمایز هستند.دانشگاه تورنتو (UofT) دارای پیشرفت های پیشگامانه ای به نامش است، از جمله اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادایی برای رسیدن به بیش از ۱ میلیارد دلار (۵۸۶ میلیون پوند) در کمک هزینه به دانشجویان می باشد.جنبه های آموزشی آکادمیک در دانشگاه، از جمله دانشکده منتخب ادبیات و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکمیل NP در علوم رایانه و تحقیقات در زمینه درمان سلول های بنیادی آغاز شده است.

دانشگاه UofT در مرکز شهر شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط هایی است که بهترین رقیب اروپا را دارد. بیش از ۷۰۰ مدرک کارشناسی و ۲۰۰ مدرک فوق لیسانس ارائه شده است و دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در زمینه پزشکی است. فارغ التحصیلان برجسته شامل پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداکت و مارگارت اتوود هستند. در مجموع ۱۰ برنده جایزه نوبل با UofT  کسب شده است.

 1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی ترین دانشگاه در استان ونکورر، دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یکی از رقابتی ترین دانشگاه ها در کانادا است. پردیس اصلی در ونکوور است در نزدیکی سواحل متعدد و دارای منظره بالای کوه ساحل شمالی. تعدادی از باغ گیاه شناسی و یادبود در محوطه دانشگاه و همچنین یک مرکز هنری مشهور وجود دارد.

UBC تعدادی از  انواع بورس تحصیلی برای دانشجویان ارائه می دهد، از جمله جایزه بین المللی دانشجویان دونالد وورنگ برای دانشجویان کشورهای آسیب دیده جنگی. هشت برندگان نوبل با دانشگاه در ارتباط است،  دارای ۷۱ محقق و ۶۵ مدال آوران المپیک  در تاریخچه این دانشگاه هستند.دارای بزرگترین سیکلوترون در جهان – یک نوع از شتاب دهنده ذرات – است که در UBC قرار دارد، در آزمایشگاه TRIUMF، ملی این کشور برای ذرات و فیزیک هسته ای است. سه تن از نخست وزیران کانادا در UBC تحصیل کرده اند، از جمله جاستین Trudeau، نخست وزیر فعلی که با مدرک لیسانس مدرک تحصیلی فارغ التحصیل شده است.

 1. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل تنها نهادهای کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی انجمن جهانی، که شامل سران ۲۶ موسسه عالی آموزش عالی جهان است، نمایندگی می کند. این  دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس و محوطه اصلی در پایه Mount Royal در مرکز شهر مونترال مستقر است. بیشتر ساختمان های دانشگاه در پردیس مانند پارک هستند، که در آن بسیاری از دانشجویان سال اول نیز زندگی می کنند.

تمام ساختمان های اصلی با استفاده از آهک خاکستری محلی ساخته شده و به زیبایی پردازی محوطه  توجه  ویژه ای داشته است  .در سال ۱۸۲۹، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و تا به امروز نمره های دانشگاه به ویژه در رتبه بندی جهانی برای افراد بالینی است. این دانشگاه بیش از ۳۰۰ درجه را به بیش از ۳۰،۰۰۰ دانش آموز از ۱۵۰ کشور ارائه می دهد..لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیلان مک گیل هستند.

 1. دانشگاه مكمستر

دانشگاه مکمستر در همیلتون، انتاریو با محوطه اصلی مستقر در ۱۲۱ هکتار زمین در نزدیکی گیاه شناسی سلطنتی هامیلتون قرار دارد. این دانشگاه به نام ویلیام مک مایستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته ای که به مبلغ ۹۰۰۰۰۰ دلار کانادا برای تأسیس این نهاد اهدا کرده است، نامگذاری شده است.

این دانشگاه تأکید قوی بر تحقیقاتی دارد که هدف آن برخی از نیازهای فوری در جامعه، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی است. شامل تحقیقات از موسسه تحقیقات سلول های بنیادی و سرطان است که سطوح پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل می کند که می تواند کمبود اهداکنندگان خون را کاهش دهد. دانش آموزان و اعضای هیئت علمی از بیش از ۹۰ کشور جهان می آیند و دانشگاه دارای حدود ۷۰ توافقنامه تبادل بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان است.

 1. دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال دومین دانشگاه در کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از ۴۱۰۰۰  دانشجو است. یک چهارم دانش  جویان بین المللی هستند. محوطه دانشگاه مونترال در دامنه های کوه سلطنتی واقع شده است. ساختمان مرکزی این برج در سبک Art Deco ساخته شده است.هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی ثبت نام کرده اند. اتحادیه دانشجویان  از اتحاددانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل  شده  و دارای سه انجمن وابسته است. بسیاری از رهبران کسب و کار مشهور  از فارغ التحصیلان  این دانشگاه هستند افرادی از جمله لوئیس آر Chênevert، مدیر اجرایی شرکت فن آوری متحده است.

شهریه تحصیل در کانادا

اگر نمیتوانید در بعضی از نقاط مانند ایالات متحده آمریکا  و انگلستان که هزینه های تحصیلات بالا است تحصیل کنید ، می توانید در کانادا تحصیلات خود را با هزینه پایین تری شروع کنید. ممکن است شما علاقه مند به دانستن این موضوع باشید که کدامیک ازدانشگاه های کانادا هزینه های بسیار کمتری برای دانشجویان بین المللی خواستارند داشته باشید این هزینه های تحصیل برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در محدوده ۵،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار در سال می باشد. با این حال، این محدوده هزینه به طور متوسط تنها مربوط به تحصیل است و با توجه به موسسه و برنامه که شما در آن ثبت نام می کنید ، محل سکونت خود و هزینه های زندگی  متفاوت است. جدول زیر میانگین تحصیلات (در دلار کانادا) برای دانشجویان خارجی تمام وقت با حوزه تحصیل را نشان می دهد.

هزینه های تحصیلی بین المللی در سال  ۲۰۱۸-۲۰۱۹ بر اساس  رشته های انتخابی

کارشناسی ارشدکارشناسیرشته و گروه آموزشی
$۱۹,۴۶۱$۱۵,۲۳۶آموزشی
$۲۲,۹۵۰$۱۴,۱۴۴هنرهای تجسمی و نمایشی و فن آوری ارتباطات
$۲۶,۱۷۵$۱۳,۵۲۰علوم انسانی
$۲۴,۸۰۸$۱۴,۳۰۴علوم اجتماعی و رفتاری
$۲۹,۷۵۶$۱۵,۹۴۱قانون، حرفه ها و مطالعات حقوقی
$۲۶,۳۹۵$۲۲,۴۴۲مدیریت کسب و کار و مدیریت عمومی
متغیر$۵۶,۲۸۲MBA اجرایی
متغیر$۳۷,۶۹۷MBAمعین
$۲۹,۰۶۷$۱۴,۶۶۴علوم طبیعی و زیست و فن آوری
$۳۰,۱۸۷$۱۵,۵۵۳ریاضیات، کامپیوتر و علوم اطلاعات
$۳۰,۷۴۲$۱۷,۷۵۳مهندسی
$۲۴,۶۵۴$۲۴,۱۷۸معماری
$۲۴,۱۰۱$۱۴,۰۱۶کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت
$۵۵,۸۰۲$۲۱,۶۳۵دندانپزشکی
$۲۹,۹۰۵متغیرپزشکی
$۲۰,۳۵۴$۱۳,۷۱۳پرستاری
$۳۴,۷۲۶$۱۱,۶۴۲داروسازی
$۶۰,۴۵۸$۹,۰۸۸داروهای دامپزشکی
$۲۳,۱۹۲$۱۶,۵۹۰بهداشت و سلامت ، تناسب اندام
$۲۰,۴۵۳$۱۳,۹۴۸خدمات شخصی، حفاظتی و حمل و نقل

به یاد داشته باشید که هزینه های مربوط به حضور در دانشگاه فراتر از هزینه تحصیل است. شما همچنین باید برای اقلام مانند کتاب ها، هزینه های زندگی و مسکن بودجه ای تعیین کنید.  شهروندی و مهاجرت کانادا حکم می کند که پول کافی برای رفع نیازهای مالی خود را در حالی که میخواهید برای تحصیل در کانادا اقدام کنید  قبل از شروع  را ثابت کند.

محل اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا

اکثر دانشگاه ها خوابگاه های دانشگاهی را برای دانشجویان ارائه می دهند، برخی از آنها به طور خاص برای دانش پژوهان خارج از کشور است. اما پذیرش در یک  دانشگاه کانادایی به این معنا نیست که شما می توانید اتاق را در محل اقامت خود دریافت کنید.  دانشجویان  باید به طور جداگانه برای مسکن در محوطه دانشگاه درخواست کنند و هزینه آن در سراسر موسسات متفاوت باشد و بستگی به این دارد که آیا برای یک اتاق خصوصی یا یک برنامه مثلا غذایی بخواهید یا نه.

تحصیل در کانادا

در کانادا هر استان و ایالت مسؤل سیستم آموزشی خود میباشد. دوره های تحصیلی در این کشور شامل:

 • مدرسه (ابتدایی تا دبیرستان)
 • کالج
 • دانشگاه

*** مدرسه: مدارس ابتدایی به طور معمول در کانادا از سال ۱ تا ۸ را شامل میشوند و مدارس دبیرستان به طور معمول از سال ۹ تا ۱۲ میباشند.

دانش آموزان بین المللی میبایست بطور سالیانه بین ۱۰٫۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار کانادا برای تحصیل بپردازند.

سال تحصیلی در مدرسه از ماه September ( مهر) شروع شده و تا ماه June( اواخر خرداد ماه) ادامه دارد.

*** کالج: این مقطع یکی از مقاطع مورد علاقه دانشجویان میباشد. تحصیل در دوره های کوتاه مدت و آماده شدن برای بازار کار در کشور کانادا . در این دوره ها دانشجویان می توانند با حداقل نمره زبان و یا کلاس های آمادگی زبان انگلیسی وارد دوره اصلی تحصیل خود شوند. این دوره ها شامل:

 • دیپلم College, Diploma
 • فوق دیپلم Advanced Diploma
 • مقطع پیش فوق لیسانس Post Graduate

دانشگاه: متقاضیان می توانند دوره لیسانس (۴ سال) ، فوق لیسانس (۱٫۵ سال تا ۲ سال) و دکترا (۴ سال) در دانشگاه های معتبر کانادا بگذرانند. تحصیل در این دوره ها برای دانشجویان واجد شرایط ( شرط معدل، سن ، مدرک زبان IELTS یا TOFEL ) و در برخی از رشته ها دارا بودن مدرک GRE و GMAT امکان پذیر است.

زندگی در کانادا

آمارها و ارقام درباره کانادا:

 • تعداد دانشجویان در سال ۲۰۱۶ در کانادا ۱۰۷ میلیون نفر میباشد.
 • تعداد شغل های جدید ازسال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ ، ۱۰۶ میلیون میباشد.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!