کالج ونکوور

کالج دولتی ونکوور کانادا

کالج دولتی ونکوور کانادا

کالج ونکوور(Vancouver Community College)، یک کالج عمومی است که در شهر ونکوور، بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است. این کالج در سال ۱۹۶۵ میلادی تأسیس شده است و بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کالج دولتی در بریتیش کلمبیا می‌باشد که بیش از ۱۴۰ گواهینامه و دیپلم در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. رتبه این کالج در کانادا در سال ۲۰۱۸ به رتبه ۱۱۲ رسیده و کالج رو به رشدی می‌باشد.کالج ونکوور در هر سال ظرفیت پذیرش بیش از ۲۶۰۰۰ دانشجو را دارد که ۸ درصد آن دانشجویان بین‌المللی می‌باشند. سه مدرک آیلتس، تافل و PTE در این کالج قابل‌قبول می‌باشد.

تحصیل در کانادا

کالج ونکوور

دانشکده‌های کالج ونکوور :

 • دانشکده آموزش‌وپرورش
 • علوم و بهداشت
 • دانشکده موسیقی

برخی از رشته‌های این کالج دولتی ونکوور:

دیپلم مدیریت خدمات بهداشتی  – کارآفرینی و نوآوری –  پایداری و جامعه – مطالعات طراحی محیطی – معماری – مهندسی محیط‌زیست – باغبانی چشم‌انداز  – محیط‌زیست  – علم محیط‌زیست – علوم محیطی  – مطالعات اروپایی – دارایی –  مالیه – سرمایه‌گذاری – جنسيت و مطالعات زنان – آلمانی – ارتقاء سلامت – آموزش بهداشت، مطالعات بهداشتی – علوم بهداشتی – آموزش بهداشت – مطالعات بهداشتی – دیپلم اداره خدمات بهداشتی – تاریخ – تاریخ علم و فناوری – مطالعات بومی (کوچک) – مهندسی صنایع –  مدیریت محیط‌ زیست  – تجارت بین‌الملل – مطالعات توسعه بین‌المللی – تجارت بین‌المللی – مطالعات ایتالیایی  – مطالعات روزنامه‌نگاری  – سینوزیت شناسی و….

بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های بین‌المللی :

جوایز و کمک‌ هزینه‌های تحصیلی متعددی برای کمک به دانشجویانی درحال تحصیل در VCC هستند،  در نظر گرفته شده است که اغلب این جوایز و کمک‌هزینه‌های از طرف بنیاد کالج ونکوور و اهداکنندگان دولتی می‌باشد.

 • کمک‌هزینه‌های مالی جهت زندگی در کانادا: این کمک‌هزینه که به ارزش ۱۰۰۰ دلار در سال است برای حمایت از دانشجویان تازه وارد به کشور کانادا می‌باشد که سیتی‌زن این کشور شده و یا اقامت دائم دارند.
 • جایزه یادبود جس دانیل نیکول : این جایره برای دانشجویان رشته موسیقی که نیاز به حمایت مالی دارند در نظر گرفته شده است. ارزش این جایزه ۱۵۰۰ دلار در سال می‌باشد که در دو سال متوالی پرداخت می‌گردد.
 • بورس تحصیلی Pyrrha : این بورس تحصیلی به دانشجویان ورودی رشته هنر و طراحی که پیشرفت تحصیلی قابل ملاحظه‌ای داشته باشند تعلق می‌گیرد. متقاضی برای دریافت این بورس باید واجد شرایط مالی خاص باشد. مبلغ این بورس ۳۵۰۰ دلار در سال می‌باشد.
 • جایزه ورودی شرکت الکترونیک سامسونگ کانادا : شرکت الکترونیک سامسونگ کانادا که رهبر الکترونیک در سراسر جهان است سه جایزه ۱۰۰۰ دلاری در کالج ونکوور ایجاد کرده است. گیرندگان این جوایز از بین تکنسین‌های تعمیر لوازم‌خانگی که واجد شرایط موردنظر کالج باشند انتخاب خواهند شد. ارزش این جایزه ۱۰۰۰ دلار می‌باشد.
 • جایزه ورودی صنعت گردشگری- آشپزی و برنامه‌های هنری: این جایزه به ارزش ۱۰۰۰ دلار در سال برای دانشجویان ورودی رشته‌های آشپزی و برنامه‌های هنری در نظر گرفته شده است.
 • جایزه ورودی صنعت گردشگری – دیپلم مدیریت مهمانداری : ارزش این جایزه ۱۰۰۰ دلار در سال می‌باشد و به ۲۰ نفر از دانشجویان اهدا می‌شود.
 • جایزه ورودی صنعت گردشگری – مدیریت مهمانداری مقطع لیسانس: ارزش این جایزه ۵۰۰۰ دلار در سال می‌باشد و به ۵ دانشجو تعلق می‌گیرد.
 • جایزه علوم بهداشت و درمان: این جایزه به ارزش ۷۵۰ دلار در سال است که از طرف باشگاه زنان کالج ونکوور به دانشجویان دختر رشته بهداشت و درمان اهدا می‌گردد.
 • جوایز ورودی ونکوور کالج: جوایز ورودی برای دانشجویان ورودی به یکی از برنامه‌های تمام‌وقت کالج در نظر گرفته شده است. دریافت‌کنندگان جایزه بر اساس پیشرفت تحصیلی و مشارکت اجتماعی (داوطلبانه) انتخاب خواهند شد. این جایزه به مبلغ ۱۰۰۰ دلار می‌باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *