دانشگاه تامپسون ریورز

دانشگاه تامپسون ریورز کانادا، یک دانشگاه دولتی است که در در سال ۱۹۷۰ به عنوان یک دانشگاه آموزشی و تحقیقاتی تاسیس شد که در سطح کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، آموزش ارائه می دهد. پردیس اصلی دانشگاه تامپسون ریورز در کملوپس استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است. علاوه بر این دانشگاه تامپسون ریورز در ویلیامز لیک استان بریتیش کلمبیا هم پردیس دارد که دارای بخش آموزش از راه دور است.

دانشگاه تامسون ریورز، به سهولت دسترسی دانشجویان به تحصیلات دانشگاهی، که ترکیبی از مزایای شغلی رویکرد عملی با فرصت های جامعه محور و تحقیقات مربوط به هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد، از طریق انتقال بین برنامه هاست، متعهد است.

با ارائه برنامه اعم از آماده سازی دانشگاه در برنامه های تحصیلات تکمیلی، دانشگاه تامسون ریورز، در فراهم کردن فرصت هایی برای دانشجویان برای ترکیب علوم و تحقیقات مدرک یک دانشگاه درجه اول با مزایای کاری مطالعات کاربردی، نقش یک رهبر را ایفا می کند.

چهارمین دانشگاه در استان، در سال ۲۰۰۵، زمانی که کالج دانشگاهی کاریبو، به دانشگاه آزاد بریتیش کلمبیا پیوست، ایجاد شد.

در مرکز کملوپس، در استان بریتیش کلمبیا، دانشگاه تامسون ریورز، یکی از زیباترین موقعیت های مکانی کانادا را داراست. جامعه پویا با بیش از ۱۳ هزار دانشجو از سراسر کانادا و دیگر نقاط جهان، تحصیلات خود را علاوه بر دیپلما، دوره های کارآموزی، گواهینامه های حرفه ای و مطالعات مستمر، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، تکمیل می کنند. ۱۰ هزار دانشجوی دیگر، از مزایای گزینه های یادگیری انعطاف پذیر دانشگاه تامسون ریورز، از جمله مطالعه آنلاین یا امکان تحصیل از راه دور، بهره مند می شوند. دانشجویان، همچنین می توانند برنامه های خود را در مراکز منطقه ای بریتیش کلمبیا، پردیس ماهواره ای در ویلیام لیک و مرکز آموزش آزاد در ونکوور، تکمیل کنند.

دانشگاه تامسون ریورز، با کلاس های کوچک، هیات علمی در دسترس، فرصت های تحقیقاتی برای فارغ التحصیلان و دانشجویان دوره کارشناسی، برنامه های تعاونی و برنامه های تحصیل در خارج از کشور و تمایزصلاحیت جهانی، بر تجربه فردی دانشجویان، تمرکز می کند. به دلیل تناسب برای یک دانشگاه واقع در مرکز پایتخت مسابقات کانادا، تامسون ریورز، ۱۱ تیم اول دانشگاهی، متشکل از ۲۰۰ ورزشکار شرکت کننده در بسکتبال، والیبال، گلف، هاکی، بیسبال، فوتبال و بدمینتون، دارد.

دانشگاه تامسون ریورز، مفتخر به خدمت به جامعه بومی کاناداست. تنوع برنامه های تخصصی آموزشی بومی و مراکز آموزشی ارائه شده در این دانشگاه، علاوه بر برنامه های منحصر به فرد آموزش از راه دور، دانشجویان ملل اولیه را به ماندن در وطن خود تشویق می کند. مرکز آموزش بومی، در Brown Family House جدید، خدماتی از قبیل کمک به انتقال به دانشگاه، پشتیبانی علمی، مربی گری مهارت های علمی، مربیگری مهارت های زندگی و برنامه سالمند در خانه، را ارائه می دهد.

در پاییز ۲۰۱۱، جدیدترین دانشکده قانون کانادا، افتتاح شد، که هنوز هم به عنوان نمونه ای از تعهد تامسون ریورز، به فراهم کردن کیفیت عالی، آموزش قابل دسترس، پابرجاست. دانشگاه تامسون ریورز، همچنان به تکامل و رشد، برای پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر آموزشی کانادا و جامعه جهانی، ادامه می دهد.

 

 

دانشکده های دانشگاه تامپسون ریورز کانادا

 • دانشکده ادبیات و علوم انسانی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده اقتصاد و بازرگانی
 • دانشکده توسعه انسانی، اجتماعی و آموزشی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده گردشگری
 • دانشکده کسب و کار و تکنولوژی

شهریه تحصیلی دانشگاه تامسون ریورز

دانشجویان بین المللی

شهریه مقطع کارشناسی: ۷۴۳۲ دلار

شهریه مقطع ارشد و دکتری:  ۱۳۱۳۸ دلار

 

 

ویژگی های تحصیل در دانشگاه تامپسون ریورز

 • دانشگاه تامپسون ریورز با بودجه‌ ای در حدود ۳۸۹,۹۹۵ دلار  دارد که با استفاده از این بودجه از جایزه های تحصیلی و قراردادهای تحقیقاتی دانشجویان حمایت مالی می کند.
 •  میانگین بورسیه ای که دانشگاه تامپسون ریورز به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارائه می دهد در حدود ۲,۶۳۴ دلار است.
 • تعداد کل فارغ التحصیلان دانشجویان دانشگاه تامپسون ریورز بیش از ۴۹ هزار نفر می باشند که از طریق گروه ها و مراسم های فارغ التحصیلان با دانشگاه در ارتباط هستند.
 • در بین جامعه آماری در دانشگاه تامپسون ریورز چیزی در حدود ۱۵% دانشجویان را دانشجویان بین المللی را از کشورهایی نظیر از هند، ایران و چین تشکیل می دهند که در این دانشگاه اپلای کرده اند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *