دانشگاه فریزر ولی

 درباره ی دانشگاه فریزر والی کانادا (UFV)

دانشگاه فریزر والی کانادا (University of the Fraser Valley) در دره­ ی زیبای فریزر در شرق ونکوور، ایالت بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است. دانشگاه فریزر والِی (UFV)، دانشگاه ملی و کاملاً معتبر است که سالانه حدود ۱۵،۰۰۰ دانشجو در آن ثبت نام می­کنند. پردیس­های دانشگاه FV کانادا عبارتند از: Abbotsford، Chilliwack, Mission, Hope و Agassiz، و حضور رو به رشد در منطقه­ی Chandigarh در شمال هند. در این دانشگاه بیش از ۱۰۰ رشته، از جمله دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد، ۱۵ رشته کارشناسی پایه و عمومی و بیش از ۳۰ رشته تحصیلی عمومی، و بیش از یک دوجین از دوره­های تحصیلی کسب و کار و فن آوری دایر است. پذیرش دانشجویان در انواع سیستم های آموزشی تمام وقت، پاره وقت، در کلاس، آنلاین، به عنوان بخشی از یک دوره­ ی ساختاریافته و یا کاملاً مطابق با علایق آنان طراحی شده است. در دانشگاه FV کانادا بر فرصت­های پژوهش­های کاربردی برای دانشجویان محقق، تأکید زیادی وجود دارد. در دانشگاه FV کانادا بسیاری از باشگاه ها، رویدادها و فعالیت های بهبود زندگی دانشجویی در پردیس دانشگاه و تیم های برنده جایزه های ورزشی بسیار فعال و رقابتیی اند.

دانشکده­ های دانشگاه فریزر والِی کانادا

 • کالج هنر
 • دانشکده آموزش و پرورش در دسترس و مداوم
 • دانشکده مطالعات کاربردی و فنی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده مطالعات حرفه ای (شغلی)
 • دانشکده علوم
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی

رشته ­های تحصیلی دانشگاه فریزر والِی کانادا

مقطع کارشناسی:

آموزش مقدماتی بزرگسالان/ فناوری کاربردی کسب و کار/ آموزش بزرگسالان/ طراحی معماری/ کشاورزی/ تاریخ هنر/ انسان شناسی/هنر/ ستاره شناسی/ هوانوردی/ زیست شناسی/ کسب و کار، صنعت، فروش، و ارتباطات/ مدیریت بازرگانی/ دانشگاه و آماده سازی شغلی/ شیمی/ سیستم های اطلاعات کامپیوتری/ ارتباطات/ علوم حسابداری/ آموزش مشارکتی/ جرم شناسی / عدالت کیفری/ روش تجزیه و تحلیل و مطالعه­ی بحرانی/ مراقبت از کودکان و نوجوانان/ دستیاری دندانپزشکی/ آموزش ابتدایی (پیش دبستانی)/ اقتصاد/ آموزش و برنامه ریزی شغلی/ آموزش و پرورش/ الکترونیک/ زبان انگلیسی/ مهندسی/ فیزیک مهندسی/ انگلیسی به عنوان زبان دوم /مطالعات بازرگانی/ مراقبت از کودک در خانواده/ طراحی مد/ فیلم/ مطالعات ملل نخستین/ زبان فرانسه/ طراحی گرافیک/ مطالعات توسعه جهانی/ جغرافیا/ زبان آلمانی Halq’eméylem/ دستیاری مراقبت بهداشت و درمان/ تاریخ/ هتلداری و مدیریت رویداد/ علوم بهداشت و درمان/ خدمات انسانی/ مطالعات هند و کانادا/دانش مردم بومی/ زبان ژاپنی/ روزنامه نگاری/ حرکت شناسی و تربیت بدنی/ مطالعات آمریکای لاتین/ کتابخانه و فناوری اطلاعات/ زبان شناسی/ رسانه ها و مطالعات ارتباطات/ ریاضیات/ مطالعات فرقه­ ی Mennonite/ موسیقی/ پرستاری/ مطالعات صلح و جنگ/ فلسفه/ فیزیک/ لوله کشی/ پرستاری کاربردی/ علوم سیاسی/ روابط عمومی/ ارزیابی برنامه/ دستیاری حقوقی/ روانشناسی/ زبان پنجابی/ مطالعات مذهبی/ مدیریت اسناد (رکوردها)/ مهارتهای خواندن و مطالعه/ زبان روسی/ علوم/ جامعه شناسی/ کار اجتماعی/ زبان اسپانیایی/ آمار/ آموزش های کوتاه مدت/ آموزش در نگرش ها، مهارت ها و دانش برای محل کار/ آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی/ آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم/ تئاتر/ مطالعات دانشگاه/ هنرهای بصری/ مطالعات زنان

 مقطع ارشد:

۲ رشته در حال تدریس:

 • کارشناسی ارشد عدالت کیفری
 • کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی

۲ رشته در حال ایجاد که در آینده نزدیک دانشجو می­پذیرد:

 • MBA در حسابداری کاربردی
 • کارشناسی ارشد علوم و تکنولوژی یکپارچه

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه FV کانادا

 • اطلاعات تماس
 • مدرک شناسایی (مثلاً گذرنامه)
 • اسناد (مدارک معتبر، نمره آزمون زبان انگلیسی)
 • کارت اعتباری با مبلغ ۱۵۰ دلار وجه ثبت نام که غیرقابل استرداد می­باشد.

نحوه ­ی ثبت نام در دانشگاه FV کانادا

پس از احراز شرایط، طبق زمانبندی عملیات ثبت نام انجام می شود و کسانی که زودتر ثبت نام می کنند در اولویت هستند و زودتر پاسخ دریافت می کنند.

پس از ۳ روز کاری بعد از تاریخ ثبت نام، ایمیل با موضوع دریافت ثبت نام برای متقاضی ارسال می­شود که در آن،  شماره دانشجویی دانشگاه FV کانادا و اطلاعاتی در مورد دسترسی به myUFV account قرار دارد. دانشگاه FV کانادا از طریق ایمیل وضعیت ثبت نام به دانشجویان متقاضی را اعلام می ­کند.

هنگامیکه واحد پذیرش دانشگاه مدارک متقاضی را دریافت کرد، ثبت نام متقاضی بسته به مقطع و رشته تحصیلی ثبت نامی­اش بررسی خواهد شد. برخی از رشته های ممکن است به مصاحبه حضوری یا آشنایی نیاز داشته باشند که در صورت لزوم به متقاضی اعلام خواهد شد.

پس از ارزیابی مدارک، با متقاضی تماس گرفته خواهد شد.  اگر متقاضی در رشته مورد درخواستی­اش پذیرش نشد، ممکن است در رشته های جایگزین دیگری پذیرش شود. پس از دریافت ایمیل اطلاعات مقدماتی (پس از پذیرش) و قبولی در پذیرش، می توان برای ثبت کامل اطلاعات به  myUFV مراجعه نمود.

پذیرش متقاضی در یک رشته شاید مشروط به تکمیل همه­ی مدارک مورد نیاز ورودی باشد. که معمولاً برای ترم پائیر تا سوم ماه آگوست می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه FV کانادا

زبان انگلیسی، زبان رسمی در دانشگاه FV کانادا می­باشد. متقاضیان برای ثبت نام در تمامی رشته های دانشگاه FV کانادا باید در زبان انگلیسی در سطح مکالمه و موفقیت در دوره­های آموزشی مهارت داشته باشند بجز در رشته­های زبان انگلیسی و ارتباطات که باید شرایط خاص این دو رشته را احراز نمایند.

تمامی متقاضیان باید تست تعیین سطح زبان انگلیسی را انجام دهند تا مهارت آنها نسبت به رشته مورد نظر سنجیده شود. به متقاضیانی که در این آزمون موفق نشوند، فرصتی داده خواهد شد تا از طریق آموزش مقدماتی بزرگسالان، زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم و یا گواهینامه پایه­ی دانشگاه، سطح قابل قبول را احراز نمایند.

استانداردهای مهارت زبان انگلیسی:

هر شخص که هر یک از معیارهای زیر را کسب نماید، می تواند شرایط پذیرش زبان انگلیسی دانشگاه FV کانادا را احراز نماید:

 1. متقاضیانی که زبان انگلیسی، زبان اول (مادری) آنهاست.
 2. متقاضیانی که حداقل دو سال تحصیل کرده اند یا دیپلم آنها مربوط به دبیرستانی است که زبان تدریس آن، انگلیسی باشد.
 3. فارغ التحصیل دیپلم یا برنامه­ی دیپلم دوساله، یا گذراندن موفقیت­آمیز دو سال در سطح دانشگاه با CGPA0 در یک موسسه پیش­دانشگاهی معتبر از نظر دانشگاه FV کانادا که انگلیسی زبان تدریس در آنجاست.
 4. مدرک تافل- با حداقل نمره­ی ۵۷۰ (یا نمره­ی ۲۳۰ بر اساس امتیاز کامپیوتری) و همچنین یک آزمون کتبی TWE تافل(مقاله) حداقل با نمره­ی ۴٫۰ یا امتیاز ۸۸ در آزمون IBT تافل بطوریکه هیچ بخشی نیابد زیر ۲۰ باشد.
 5. مدرک IELTS با فرمت آکادمیک- حداقل امتیاز ۶٫۵؛ بطوریکه هیچ بخشی نباید زیر ۶٫۰ باشد.
 6. CPT (آزمون تعیین سطح ترکیبی) دانشگاهFVکانادا– نمره­ی ۴۸ و یا بالاتر.
 7. MELAB (گروه ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان) حداقلِ نمره: ۸۵٫
 8. CAEL (زبان انگلیسی علمی کانادا) – حداقل نمره: ۷۰٫

بورسیه ها و کمک هزینه های دانشگاه فریزر والی کانادا (UFV)

شامل:

 • کمک های مالی – پول داده شده به یک دانش آموز برای هزینه های آموزشی. بدون نیاز به بازپرداخت.
 • بورس تحصیلی – بودجه­ای به نفر اول دستاوردهای دانشگاه تعلق می گیرد.
 • خزانه داری – بودجه بر اساس نیاز و پیشرفت تحصیلی رضایت بخش تعلق می گیرد.
 • جوایز – جایزه برای دانشجویی که دارای اثر یا مقام فرهنگی، علمی، ورزشی و یا قابل توجه برای دانشگاه و یا جامعه است. در اغلب موارد، جوایز به عنوان جایزه، مدال، گواهینامه ها ارائه می شود. با این حال، برخی از جوایز، نقدی هستند.
 • وام دانشجویی – به یک دانش آموز برای هزینه های آموزشی تعلق می­گیرد که باید بازپرداخت شود.
 • وام بدون بهره– وامی که باید بازپرداخت شود اما بدون هیچگونه سود است، برای مثال: والدین، سازمان خاص، به عنوان مثال، نیروهای نظامی کانادا.
 •  وام کم بهره– وامی در آن دانشجو علاوه بازپرداخت اصل آن، مقداری کمی سود باید پرداخت نماید، برای مثال: برنامه­ی کمک دانشجویی برتیش کلمبیا (Student Aid BC program).
 • وام با بهره متوسط و یا ردیف اعتباری  بانک­ها – بانک مونترال، بانک نوا اسکوشیا، پیش بینی مالی.
 • هزینه های آماده سازی و ارتقاء دانشگاههزینه نرم افزار برای برنامه های UUP (برنامه آماده سازی و ارتقاء دانشگاه)، و شهریه یا هزینه های جانبی برای دوره های UUP با ثبت شده زیر ۰۷۰ رایگان است.
 • تخفیف شهروندان بزرگسالسالمندان ۶۵ سال سن و مسن تر متقاضی دوره های واحدی، از  پرداخت شهریه یا هزینه های جانبی ثبت نام معافند، به شرط آن که با دانشجویانی که شهریه پرداخت می­نمایند، جابجا نشوند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *