برچسب ها

تماس با ما

تهران – خیابان گاندی جنوبی – خیابان ۲۱ ام

پلاک ۱۱ واحد ۴

Tel : +98 21 8608 0112

Tel : +98 21 8608 0126

Mob : +98 912 5393752

دانشگاه مک کواری

Macquarie University

دانشگاه مک کواری در سال ۱۹۶۴ و توسط دولت ایالتی نیو سوث ویلز تأسیس گردید. این دانشگاه سومین مرکز علمی مستقر در بخش شهری سیدنی و  چهارمین دانشگاه بزرگ آن می باشد که در حومه مک کواری پارک قرار گرفته است. این مرکز علمی دارای ۵ دانشکده،  بیمارستان و دانشکده مدیریت نیز می باشد که همگی آن ها در پردیس اصلی این دانشگاه در شهر سیدنی می باشند. این دانشگاه نخستین دانشگاه در استرالیا می باشد که مدارک تحصیلی خود را به طور کامل با پیمان بولونیا (پیمان مشترک کشورهای اروپایی برای قیاس مدارک آموزش عالی از نظر استاندارد و کیفیت) همسو ساخته است.

در سال های اخیر، دانشگاه مک کواری، بیشتر بودجه خود را به پروژه های تحقیقاتی در زمینه های گوناگونی چون رفتار شناسی حیوانات، نجوم و فیزیک نجومی، زمین شناسی و تغییرات زمین، لیزر و فتونیک، تغییرات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، فیزیک کوانتوم، باستان شناسی، مطالعات رگ ها، اعصاب و جراحی، علوم زیست محیطی و تغییرات آب و هوایی، ارتباطات بی سیم، زیست مولکولی، سلامت روان، رفتارهای اجتماعی، ریسک های مالی، نظارت قانونی و علوم زبان شناسی اختصاص داده است. این مرکز علمی، علاوه بر کتابخانه مجهز، دارای یک مجتمع ورزشی شامل یک استخر ۵۰ متری روباز، یک استخر ۲۵ متری سر پوشیده، سالن ژیمناستیک هنری، اسکواش، بدمینتون، بسکتبال، والیبال، و نتبال نیز می باشد.

رتبه بندی

در خصوص رتبه بندی دانشگاه مک کواری رتبه ۱۲ را در میان دانشگاه های استرالیا به خود اختصاص داده است و  رتبه ۲۴۷ جهانی را نیز براساس رده بندی QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از آن خود کرده است.

دانشکده ها

  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده هنر
  • دانشکده اقتصاد و تجارت

این مرکز علمی دارای یک مرکز اختصاصی می باشد که دوره های پیش دانشگاهی را نیز در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

آقاي تنوير شاهيد مدير دپارتمان خاورميانه در دانشگاه مک کواری در استراليا

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

studying_in_australia