دانشگاه نیوکاسل

The University of NewCastle

دانشگاه نیوکاسل: (دانشگاه ناتینگهام)، دانشگاهی دولتی در استرالیا است. این دانشگاه در سال  ۱۹۵۱ تأسیس گردیده است. این دانشگاه از اعضای انجمن دانشگاه های استرالیا و نیز انجمن دانشگاهی پیشبرد مدارس بازرگانی است . تحصیل در استرالیا در این دانشگاه دارای پندین پردیس می باشد که پردیس اصلی آن در کالاهان، حومه شهر نیوکاسل در ایالت نیو سوث ولز قرار دارد. دیگر پردیس های  دانشگاه نیوکاسل در اوریمباه، بندر مک کواری، سنگاپور و مناطق تجاری و مرکزی شهر های نیوکاسل و سیدنی نیز می باشد.

ویژگی های تحصیل در استرالیا

دانشگاه نیوکاسل یکی از ۱۰ دانشگاه تحقیقاتی برتر استرالیا به حسای می آید و نیز از اعضای دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا است. این مرکز علمی دارای ۱۲ مؤسسه تحقیقاتی  می باشد که مهمترین آن ها عبارتند ازمرکز تحقیقاتی پردازش ذرات پیشرفته، مرکز تحقیقاتی آسم و بیماری های تنفسی، مرکز تحقیقاتی بیو انفورماتیک و اکتشاف بیومارکرها، مرکز تحقیقاتی مغز و اختلالات ذهنی، مرکز تحقیقاتی انرژی و مرکز تحقیقاتی الکترونیک اورگانیک. نیوکاسل در همه ی پردیس های خود دارای کتابخانه و امکانات ورزشی متنوعی چون زمین تنیس، اسکواش، مرکز بازی های آبی، راگبی، استخر (استاندارد المپیک) و نیز دیوار صخره نوردی (یکی از بلندترین دیوارهای استرالیا) می باشد.

رتبه بندی دانشگاه نیوکاسل

در خصوص رتبه بندی، دانشگاه نیوکاسل رتبه ۱۱ را در میان دانشگاه های استرالیا به خود اختصاص داده است و علاوه بر این، رتبه ۲۴۵ جهانی را نیز براساس رده بندی QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از آن خود کرده است.

دانشکده ها

  • دانشکده بهداشت
  • دانشکده مهندسی و محیط زیست
  • دانشکده علوم و فناوری اطلاعات
  • دانشکده تجارت و حقوق
  • دانشکده آموزش و هنر

بورسیه در دانشگاه نیوکاسل

در دانشگاه نیوکاسل فقط دو بورسیه(انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا) خاص دانشجویان خارجی وجود دارد :

  • IPRS : این بورس  مختص به دوره های تحقیقاتی می باشد و  شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را تا ۳ سال برای دانشجویان دکترا و تا ۲ سال برای دانشجویان ارشد پرداخت می کند.
  • UNPRS : این بورس از طرف دانشگاه می باشد و افرادی که IPRS را دریافت می نمایند برای دریافت این بورس نیز زیر نظر گرفته خواهند شد. و سالانه مبلغ ۲۲۵۰۰$ به دانشجویان دوره های تحقیقاتی پرداخت می کند.

آقاي ألكس مدير دپارتمان خاورميانه در دانشگاه نيوكسل استراليا

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه تاسمانیا