دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن انتاریو که عموماً وسترن یا (University of Western Ontario: UWO) خوانده می‌شود، یکی از قدیمیترین دانشگاه‌های کانادا می‌باشد که دارای یکی از زیباترین محوطه ها در بین دانشگاه‌های کانادا است.

این دانشگاه در شهر لندن در انتاریو واقع شده‌است. این دانشگاه نخست در سال ۱۸۷۸ با نامThe Western University of London Ontario تأسیس گردید و در سال ۱۹۲۳ به نام فعلی تغییر نام داد.

وسترن عضو گروه۱۳ است که شامل ۱۳ دانشگاه برتر کانادا در زمینه تحقیق می‌گردد و دانشکده‌ بیزینس Ivey آن دارای اعتبار جهانی می‌باشد.

وسترن یک مرکز آموزشی متنوع می‌باشد که ۱۲۴۹ استاد و ۳۵۰۰۰ دانشجو دارد. با توجه به بیانیه مأموریت دانشگاه، تحقیق یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه است و سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از این طریق درآمد کسب می‌نماید. با داشتن ۱۳ دانشکده و سه کالج وابسته وسترن در مجموع ۲۰۰ مدرک مختلف ارائه می‌نماید. حداقل معدل برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ۸۶٪ و در مقاطع بالاتر ۷۸٪ است. نسبت دانشجو به استاد نیز ۲۱ می‌باشد.

محوطه پردیس دانشگاه که اغلب آن را به عنوان زیباترین دانشگاه کانادا می‌شناسند بیش از ۴۵۵ هکتار مساحت داشته که شامل ۷۵ ساختمان در محوطه اصلی وسترن و زمینهای دیگری در خارج از آن می‌باشد.

از سال ۲۰۰۰ وسترن فراخوان موفقی را به منظور جمع‌آوری کمکهای مالی آغاز نمود و توانست ۳۲۷ میلیون دلار کمک از بخش خصوصی، ۶۵ میلیون دلار هدیه شخصی و ۱۵۰ میلیون دلار از کمکهای دولتی دریافت نماید.

رنگهای رسمی دانشگاه بنفش و سفید می‌باشد و شعار دانشگاه نیز Veritas et utilitas است که معنی آن به انگلیسی Truth and usefulness و به فارسی حقیقت و سودمندیست. سمبل تیمهای ورزشی دانشگاه نیز اسب ماستنگ می‌باشد.

دانشگاه غربی انتاریو در شهر لندن ، انتاریو ، در انتهای جنوب غربی کریدور-ویندزور کریدور واقع شده است. بیشتر محوطه دانشگاه توسط محله های مسکونی احاطه شده است ، با رودخانه تیمز قسمت شرقی این محوطه دانشگاه را مهار می کند. Western Road شریان اصلی حمل و نقل دانشگاه است که از شمال به جنوب سفر می کند. پردیس مرکزی ، که بیشتر اقامتگاه ها و امکانات آموزشی دانشجویان را دربر می گیرد ، تقریباً در حدود ۱۷۰٫۸ هکتار (۴۲۲ هکتار) است.

کالج میدلزکس یک ساختمان گوتیک دانشکده است که در سال ۱۹۶۰ تکمیل شد. از سال ۱۹۲۲ تا اواخر دهه ۱۹۶۰ ، اکثر ساختمان های تکمیل شده در طراحی های گوتیک کالجی دانشگاهی غربی استفاده شده اند.

اقامتگاههای دانشجویی بزرگترین قسمت از ساختمان ساختمان غربی را تشکیل می دهند ، که تقریباً ۳۱ درصد از کل فضای ساختمان برای مصارف مسکونی اختصاص یافته است. وسایل آموزشی و پژوهشی دومین بخش از فضای ساختمان را به خود اختصاص می دهد که تقریباً ۲۸ درصد از کل فضای ساختمان برای آن استفاده می شود. بیشتر این امکانات برای تحقیق استفاده می شود که ۴۸ درصد از کل امکانات آموزشی و پژوهشی برای آن منظور اختصاص داده شده است. تقریباً ۲۷ درصد از کل امکانات آموزشی و تحقیقاتی از کلاسهای درس تشکیل شده اند و ۲۴ درصد باقیمانده آنها نیز از آزمایشگاه های آموزشی تشکیل شده اند.

توسعه پردیس فعلی غربی از دهه ۱۹۲۰ آغاز شد. بسیاری از نخستین ساختمانهای دانشگاه از طرح های گوتیک کالجی استفاده کرده اند ، مشخصه ای که در نقشه کارشناسی ارشد غربی در سال ۱۹۳۴ تأیید شد. با گسترش این پردیس در اواخر دهه ۱۹۶۰ ، دانشگاه تعهدات قبلی را برای طراحی کالاهای گوتیک به نفع طرح های معماری وحشیانه و مدرنیستی رها کرد. در سال ۲۰۰۰ ، برنامه ریزی برای پردیس مرکزی غربی مجدداً طراحی شد که هسته اصلی آن فقط برای ساختمانهای دانشگاهی اختصاص یافته بود. در این طرح دانشگاه کالج هیل به عنوان کانون توجه قرار گرفت و قسمت پایین دانشگاه را با دره جنوبی پیوند داد  طرح جامع دانشگاه ۲۰۰۶ خواستار محافظت و تأکید مجدد بر ساختمانهای گوتیک کالج غربی بود. اتاق دیگ بخار دانشگاه / نیروگاه قدیمی ترین ساختمان در پردیس مرکزی دانشگاه است که در سال ۱۹۲۲ افتتاح شد. قدیمی ترین ساختمان های دانشگاهی در محوطه دانشگاه مرکزی کالج دانشگاه و ساختمان فیزیک و نجوم است. کارآیی هر دو ساختمان در سال ۱۹۲۲ آغاز شد و هر دو در سال ۱۹۲۴ به پایان رسید. ساختمان FIMS و پرستاری جدیدترین ساختمان دانشگاهی در پردیس است که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد. ساختمان تحقیقات میان رشته ای غربی ، یا WIRB ، جدیدترین ساختمان در پردیس و خانه ها از بهترین امکانات تحقیقاتی هنری برای مطالعه علوم اعصاب شناختی و همچنین موسسه مغز و ذهن ، BrainsCAN و موسسه فلسفه روتمان است.

کتابخانه و موزه ها

کتابخانه آلیین و بتی تیلور یکی از شش شعبه کتابخانه های غربی است.

سیستم کتابخانه های دانشگاه ، کتابخانه های غربی ، شش کتابخانه را اداره می کند که بیش از ۲٫۴۵ میلیون کتاب از سپتامبر ۲۰۱۵ ، و همچنین منابع الکترونیکی شامل کتاب های الکترونیکی ، عناوین سریال و پایگاه های داده وجود دارد. كتابخانه ها بخشي از اين كتابخانه شامل كتابخانه آلين و بتي تيلور ، كتابخانه C. B. Johnston ، كتابخانه D. B. Weldon ، كتابخانه آموزش و پرورش ، كتابخانه حقوق خانواده John & Dotsa Bitove و كتابخانه موسيقي است. کتابخانه آلیین و بهتر تیلور در درجه اول دانشکده های مهندسی ، علوم بهداشتی ، علوم و دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شولیچ را سرویس می دهد ، در حالی که کتابخانه C. B. Johnston در درجه اول در خدمت دانشکده بازرگانی ایویو است. كتابخانه D. B. Weldon در درجه اول دانشكده هاي هنر و علوم انساني ، مطالعات اطلاع رساني و رسانه ها و علوم اجتماعي را ارائه مي دهد. کتابخانه D. B. Weldon همچنین مرکز بایگانی و مرکز مجموعه های پژوهشی دانشگاه را در خود جای داده است. كتابخانه هاي غربي همچنين كتابخانه مشترك كتابخانه مشترك را نگه مي دارد ، كه دسترسي مشترك به مجموعه هاي كتابخانه هاي غربي و همچنين مجموعه هاي كتابخانه هاي دانشگاه هاي وابسته به غرب را شامل مي شود ، از جمله کالج دانشگاه برسيا ، کالج دانشگاه هورون ، کالج دانشگاه کينگ و. حوزه علمیه سنت پیتر. دسترسی به کاتالوگ دانشگاه مشترک به دانشجویان و دانشکده های غربی و کالج های دانشگاه وابسته امکان پذیر است.

 

گالری مکینتاش یکی از دو گالری هنری است که در محوطه دانشگاه آن واقع شده است.

وسترن همچنین دارای دو گالری هنری ، گالری Artlab و گالری مکینتاش است. گالری Artlab واقع در مرکز هنرهای تجسمی جان لات ، تقریباً ۱۴ پروژه در هر سال را نمایش می دهد ، و تولید محصولات مفهومی و آزمایشی را از طریق طیف گسترده ای از رسانه ها کشف می کند. گالری Artlab همچنین با هدف کمک به تحقیقات و شیوه های دانشجویان و اعضای هیئت علمی است. گالری مکینتاش یک گالری هنری عمومی مستقر در دانشگاه است که از سال ۱۹۴۲ افتتاح شده است. این گالری یک مرکز ارائه و انتشار برای دانشگاه و همچنین جامعه لندن است که شیوه ها و تحقیقات پیشرفته ای را در تاریخ هنر و هنر تجسمی معاصر به نمایش می گذارد. این گالری قدیمی ترین است

امکانات مسکن و دانشجویی

Sydenham Quad در سالن Medway-Sydenham ، یکی از ۹ خوابگاه دانشجویی در پردیس دانشگاه

پردیس اصلی دانشگاه دانشگاه انتاریو ، مسکن دانشجویی را در اختیار شما قرار می دهد که ۹ اقامتگاه دانشجویی دانشجویان سال اول یا دانشجویان سال آخر دارند. در سپتامبر ۲۰۱۵ ، ۲۳/۴۹ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در پردیس زندگی می کردند ، از جمله ۷۸٫۶۹ درصد کل دانشجویان سال اول. هر اقامتگاه شورای اقامتگاه های خود را اداره می کند ، که توسط قانون اساسی خود اداره می شود. ساختمان اقامتگاه دانشجویی بین اقامتگاههای سنتی به سبک ، اقامتگاههای دارای طراحی منحصر به فرد و اقامتگاههای سبک ترکیبی که عناصری از اقامتگاههای سنتی و مجلل را شامل می شوند تقسیم شده است.

اقامتگاه های سنتی به سبک شامل سالن دلاور ، تالار Medway-Sydenham و سالن Saugeen-Maitland است. اقامتگاههای سوئیت به سبک شامل Alumni House ، الگین هال ، سالن اسکس و سالن لندن است. اقامتگاه های به سبک ترکیبی شامل سالن پرت و سالن انتاریو است. خانه فارغ التحصیلان و سالن لندن صرفاً برای دانش آموزان سال آخر محفوظ است. بزرگترین ساختمان مسکونی این دانشگاه سالن Saugeen – Maitland است که ۱،۲۵۲ دانش آموز سال اول را در خود جای داده است. کوچکترین ساختمان مسکونی خانه فارغ التحصیلان است که دارای ۲۲۴ دانش آموز سال آخر است. این دانشگاه همچنین برای دانشجویان سال آخر و فارغ التحصیلان سه آپارتمان در محوطه دانشگاه کار می کند. آپارتمان های این دانشگاه از تالار Bayfield تشکیل شده است که از ۲۹۹ واحد ۱ خوابه ، سالن Beaver و Ausable ساخته شده و از ۹۹ واحد ۲ خوابه تشکیل شده است و هال لمبتون که از ۱۵۰ واحد ۲ خوابه تشکیل شده است.

مرکز جامعه دانشگاه به عنوان مرکز فعالیت دانشجویی غربی فعالیت می کند و مرکز مدیریت دانشگاه و فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی ، سرگرمی و تفریحی به کارگردانی دانشجویان است. مرکز جامعه دانشگاه شامل دفاتر تعدادی از سازمانهای دانشجویی از جمله اتحادیه دانشجویان کارشناسی ، شورای دانشجویی دانشگاه و همچنین اتحادیه دانشجویان فارغ التحصیل ، انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. علاوه بر این ، مرکز جامعه دانشگاه همچنین تعدادی از خدمات خرده فروشی و مواد غذایی ، و همچنین انواع فضای باشگاه و اتاقهای مطالعه را ارائه می دهد.

 

امکانات خارج از دانشگاه

علاوه بر دانشگاه مرکزی دانشگاه غربی انتاریو ، این دانشگاه دارای چندین ویژگی دیگر در سراسر جنوب غربی انتاریو است. به استثنای محوطه مرکزی غربی و همچنین پردیس کالج های دانشگاهی وابسته به غرب ، وسترن تقریباً ۳۰۹٫۶ هکتار (۷۶۵ هکتار) زمین در اختیار دارد. از جمله این ویژگیها تعدادی از امکانات تحقیقاتی است. تحت مدیریت پارکهای تحقیقاتی غربی ، این امکانات در سه پارک تحقیقاتی طبقه بندی شده است. این سه پارک به عنوان پیوند تحقیقاتی بین دانشگاهیان و شرکتها در نظر گرفته شده است.

Gibbons Lodge به عنوان اقامتگاه رسمی رئیس جمهور دانشگاه خدمت می کند. این یکی از چندین دانشگاه متعلق به دانشگاه خارج از محوطه اصلی دانشگاه است.

قدیمی ترین پارک تحقیقاتی که توسط وسترن اداره می شود ، پارک دیسکاوری ، مجاور پردیس اصلی دانشگاه است. پارک تحقیقاتی ۱۶٫۲ هکتاری (۴۰ هکتار) در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد که مستاجرین از آزمایشگاه های دولت ملی تا مراکز تحقیقاتی بزرگ چند صنعتی برخوردار هستند. Discovery Park همچنین شامل یک هتل و مرکز کنفرانس ۴۸ اتاق ، ویندرمر مانور است. پارک پیشرفته ساخت یک پارک تحقیقاتی دیگر است که از طریق مشارکت بین وسترن ، کالج فنساوه و شهر لندن ایجاد شده است. پارک پیشرفته ساخت یک پارک تحقیقاتی ۵۲٫۶ هکتاری (۱۳۰ هکتار) است که در منطقه ای جهت ساخت و ساز در مقیاس کامل و تحقیقات در مقیاس بزرگ احداث شده است. [۴۵] WindEEE Dome از جمله امکاناتی است که در پارک تولید پیشرفته ساخته شده است. WindEEE گنبد اولین تونل باد شش ضلعی در جهان است که به دانشمندان این امکان را می دهد تا برخی از چالش های مربوط به باد را برطرف کنند. این سازه قادر به ساختن کپی از ساختمانها و پل ها برای آزمایش یکپارچگی سازه در انواع شرایط باد است. این تسهیلات قادر است سیستم های بادی با شدت بالا ، از جمله گردبادها ، و باروری های سخت را در سایر تونل های بادی شبیه سازی کند. در سال ۲۰۰۳ ، وسترن با ابتكار مشترك با Lambton County و Sarnia يك پارک تحقيقاتي ديگر بنام پارک تحقيقات Sarnia-Lambton را افتتاح كرد. پارک تحقیقاتی ۳۲٫۴ هکتاری (۸۰ هکتار) در مجاورت کالج لمبتون واقع شده است و بزرگترین دستگاه جوجه کشی تجارت فناوری کانادا است.

این دانشگاه همچنین چندین اقامتگاه خارج از دانشگاه مرکزی را مدیریت می کند. محل اقامت رسمی رئیس دانشگاه ، گیبونز الج ، خارج از دانشگاه است. در سال ۱۹۳۲ تکمیل شد ، خانه ای با سبک Tudor Revival در شمال پردیس مرکزی غربی است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۰ به دست آورد. علاوه بر Gibbons Lodge ، این دانشگاه همچنین Plates’s Lane Estates ، مجموعه ای از خانه ها و آپارتمان های جنوب پردیس دانشگاه را نیز پشتیبانی می کند. این مجموعه برای اسکان دانش آموزان سال های بالاتر ، فارغ التحصیلان و دانشجویان با خانواده طراحی شده است.

 

مؤسسات وابسته

حوزه علمیه سنت پیتر یک موسسه وابسته غربی است. سنت پیتر علمی حوزه علمیه محلی است.

دانشگاه غربی انتاریو به سه دانشکده دانشگاه وابسته است. کالج دانشگاه برشیا یک کالج دانشگاهی کاتولیک مستقر در کلیه زنان است ، تنها کالج باقی مانده زنان در کانادا است. اندكی پس از تأسیس آن توسط Ursulines در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد و توافق نامه وابستگی با وسترن تنظیم شد ، كه پردیس برشیا در سال ۱۹۲۵ در مجاورت پردیس مرکزی غربی در حال جابجایی بود. کالج دانشگاه هورون در سال ۱۸۶۳ تاسیس شد ، در ابتدا به عنوان کالج هورون تأسیس شد و در سال ۲۰۰۰ به کالج دانشگاه هورون تغییر نام داد. وابستگی هرون با وسترن در اولین منشور استانی غربی ، در سال ۱۸۷۸ مجاز بود. هر دو هورون و وسترن صاحب فرزندان یکسانی در اسقف اسحاق هلموت هستند. هورون در سال ۱۹۵۱ به مکان فعلی خود ، مجاور پردیس مرکزی غربی نقل مکان کرد. کالج دانشگاه کینگ در سال ۱۹۵۴ به عنوان کالج هنرهای لیبرال مستقر در کاتولیک تاسیس شد. که به عنوان کالج مسیح کینگ ساخته شد ، در سال ۱۹۶۶ نام خود را به کالج کینگ تغییر داد و در سال ۲۰۰۴ کالج دانشگاه کینگ. صرف نظر از وابستگی مذهبی دانشگاه ، ثبت نام در آن مؤسسات بر اساس اعتقادات مذهبی دانش آموز محدود نمی شود.

علاوه بر سه کالج دانشگاهی ، وسترن نیز از طریق وابستگی با کالج دانشگاه کینگ ، وابسته به حوزه علمیه سنت پیتر است. در سال ۱۹۱۲ تأسیس شد ، سنت پیترز به عنوان حوزه علمیه برای کلیسای کاتولیک روم لندن افتتاح شد. پردیس های کالج دانشگاه کینگ و حوزه علمیه سنت پیتر در شرق خیابان ریچموند و پردیس مرکزی دانشگاه قرار دارد.

دانشجویان ثبت نام شده در دانشکده های دانشگاه وابسته به کلیه امکانات وسترن ، خدمات ورزشی و تفریحی دانشگاه و سیستم باشگاه آن دسترسی دارند. فارغ التحصیلان دانشکده های دانشگاه وابسته نیز مدرک خود را از وسترن دریافت می کنند. منابع كتابخانه هاي غربي ، سه كتابخانه دانشكده هاي دانشگاهي وابسته و كتابخانه حوزه علميه سنت پتر در بين دانشجويان غربي و مؤسسات وابسته به آن از طريق كتابخانه كتابخانه مشترك تقسيم مي شود. مؤسسات وابسته دانشگاه ها ، اقامتگاه ها و دانشکده های دانشگاهی خود را حفظ می کنند. با این وجود ، ثبت نام در دوره های ارائه شده توسط وسترن یا موسسات وابسته برای همه دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه یا یکی از مؤسسات وابسته آن باز است.

رشته های دانشگاه وسترن انتاریو: (زبان انگلیسی)

تاریخ هنر تاریخ هنر و نقد هنر و علوم انسانی مطالعات کلاسیک ادبیات تطبیقی ​​ و فرهنگ نویسندگی خلاق نویسندگی خلاق و زبان و ادبیات انگلیسی علوم انسانی دیجیتال زبان اسپانیایی دیجیتال انگلیسی برای معلمان زبان و ادبیات انگلیسی اخلاق نظریه فمینیستی مطالعات فیلم مطالعات فرانسوی زبان فرانسوی و زبان شناسی،زبان فرانسه و ادبیات فرانسه،زبان فرانسوی و ترجمه،زبانشناسی فرانسه و ادبیات،مطالعات فرانسه،جنسیت و فرهنگ،مطالعات عمومی سینما،انگلیسی عمومی،آلمانی،زبان و فرهنگ آلمانی،مطالعات جهانی جنسیت،یونانی،یونانی و لاتین،یونانی و ادبیات لاتین،یونان و باستان شناسی روم،زبان و فرهنگ ایتالیایی،لاتین،زبانشناسی،مطالعات قرون وسطی،موزه و مطالعات موزه،سینماهای ملی،فلسفه،فلسفه علم،مطالعات فرهنگ و ادبیات مردمی،مطالعه گرایشات جنسی،زبان اسپانیایی و زبان شناسی،زبان اسپانیایی و فرهنگ اسپانیایی،هنرهای استودیو،مطالعات تئاتر،هنرهای بصری،مطالعات زنان،مطالعات نویسندگی،مهندسی شیمی،مهندسی عمران،مهندسی کامپیوتر،مهندسی برق،مهندسی فرآیند سبز،مهندسی تلفیقی،مهندسی مکانیک،مهندسی سیستمهای مکاترونیک،مهندسی نرم افزار،علوم بهداشت و درمان،ارتقاء سلامت،علوم بهداشت و درمان با زیست شناسی،توسعه بهداشت جامعه روستایی،علوم توانبخشی،حرکت شناسی،تناسب اندام و ورزش،مدیریت ورزشی،علوم توانبخشی،پرستاری،رسانه ها، اطلاعات و چندفرهنگی،رسانه ها و علایق عمومی،نظریه رسانه ای و تولید،آموزش موسیقی،تاریخچه موسیقی،تئوری موسیقی،ترکیب موسیقی،اجرای موسیقی،هنر موسیقی،مطالعات اجرایی موسیقی،مطالعات موسیقی محبوب(POP)،رقص،علوم آماری،شیمی پیشرفته،فیزیک پیشرفته،رفتار حیوانات،اپلیکیشن های علوم کامپیوتر،ریاضیات کاربردی،روش های ریاضی کاربردی،آمار کاربردی،فیزیک نجومی،بیوشیمی و شیمی،تنوع زیستی و حفاظت،بیوانفورماتیک،زیست شناسی،زیست شناسی شیمی،علم شیمی،کامپیوتر جبر،علوم کامپیوتر،نجوم مفهومی،بهداشت اکوسیستم،علوم زمین محیط زیست،علوم محیط زیست،مدلسازی مالی،توسعه بازی،ژنتیک،ژنتیک و بیوشیمی،زمين شناسي،زمین شناسی و زیست شناسی،زمین فیزیک،محاسبات با کارایی بالا،زمین شناسی افتخاری،علوم زمین محیط زیست،ژئوفیزیک افتخاری،سیستم های اطلاعاتی،شیمی تجزیه و غیر آلی،شیمی آلی و غیر آلی،شیمی مواد،علم مواد،ریاضی و روشهای عددی،علوم ریاضی،ریاضیات،ریاضیات در جامعه،فیزیک پزشکی،علوم اعصاب،شیمی تجزیه، نظری و فیزیکی،فیزیک،فیزیک مواد،علوم سیاره ای و اکتشافات فضایی،محاسبات علمی و روشهای عددی،مهندسی نرم افزار،آمار،علم کامپیوتر نظری،فیزیک نظری،علوم تلفیقی Western،مدیریت تغذیه،علوم تغذیه و فناوری،تغذیه و رژیم غذایی،بیو شیمی،بیوشیمی و زیست شناسی سلولی،بیوشیمی و شیمی،بیوشیمی و آسیب شناسی بیماری های انسانی،بیوشیمی عفونت و مصونیت،زیست شناسی شیمیایی،بیوشیمی محاسباتی،اپیدمیولوژی و آمار زیستی،ژنتیک و بیوشیمی،علوم پزشکی میان رشته ای (IMS)،بیوفیزیک پزشکی (تمرکز بر علوم زیستی)،بیوفیزیک پزشکی (تمرکز بر فیزیک بالینی)،بیوفیزیک پزشکی (تمرکز بر علوم پزشکی)،بیوفیزیک پزشکی (تمرکز بر علوم فیزیکی)،بیوفیزیک پزشکی و بیوشیمی،زیست شناسی سلولی پزشکی،انفورماتیک بهداشت پزشکی،علوم پزشکی،میکروبیولوژی و ایمونولوژی،میکروبیولوژی و ایمونولوژی با آسیب شناسی،علوم اعصاب،آسيب شناسي،داروشناسی،فیزیولوژی،فیزیولوژی و فارماکولوژی،مطالعات فرهنگی آمریکا،مطالعات آمریکا،رفتار حیوانات،انسان شناسی،انسان شناسی باستانی،روابط آمریکایی-کانادایی،جرم شناسی،علوم اعصاب شناختی توسعه یافته،اقتصاد ،اقتصاد، سیاست و فلسفه،محیط زیست و بهداشت،محیط و فرهنگ،نظریه فمینیستی،اقتصاد مالی،مطالعات ملل اولیه،جنسیت و فرهنگ،اطلاعات جغرافیایی،جغرافیا،جغرافیا و مدیریت حمل و نقل هوایی تجاری،اقتصاد جهانی،مطالعات جهانی جنسیت،تاریخ،روابط بین الملل،مطالعات یهودی،انسان شناسی بر اساس زبان،زبان شناسی،مطالعات خاورمیانه،علوم اعصاب،جغرافیای فیزیکی،علوم سیاسی،مطالعات پناهندگان و مهاجرین،مطالعات تمایلات جنسی،انسان شناسی فرهنگی اجتماعی،جامعه شناسی،جامعه شناسی جمعیت، پیری و بهداشت،عدالت انتقالی،توسعه شهری،مطالعات زنان،حسابداری،مدیریت حمل و نقل هوایی تجاری (CAM)،رفتار مصرف کننده،امور مالی و دارایی،مدیریت منابع انسانی،مدیریت عمومی.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *