دانشگاه ولنگونگ استرالیا

دانشگاه ولنگونگ UNIVERSITY OF WOLLONGONG

دانشگاه ولونگونگ  یا دانشگاه ولنگونگ به معنی امواج اقیانوسکه در سال  ۱۹۵۱ تأسیس شده است یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی می باشد و و در شهر ساحلی ولونگونگ، در ایالت نیو سوث ولز استرالیا و در حدود ۸۰ کیلومتری جنوب سیدنی قرار گرفته است. دانشگاه ولونگونگ به یک مرکز علمی برای تحصیل در استرالیا بدل شده است و دارای چندین پردیس در ولونگونگ، شول هیون، پردیس نوآوری در شمال ولونگونگ، در سیدنی و نیز یک پردیس در خارج از خاک استرالیا در امارات متحده عربی شهر دبی می باشد. از شاخصه های بارز این دانشگاه می توان به تحقیقات علمی، مهارت های عمومی و کاری دانش آموختگان و نیز حقوق دریافتی بالای دانش آموختگان آن اشاره نمود.

دانشگاه ولونگونگ  تمرکز خاصی بر تحقیقات علمی دارد  این مرکز علمی در حال حاضر دارای بیش از ۸ مؤسسه تحقیقاتی می باشد و مؤسسه تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات آن، بزرگترین مرکز تحقیقاتی این رشته در نیمکره جنوبی محسوب می شود و در زمینه های مختلفی چون پلیمرهای هوشمند، ابر رساناها، پردازش های استیل، فناوری های امواج میکرو، تحقیقات زیست پزشکی، پرتوهای فیزیک پزشکی و تحقیقات محیط زیستی عملکرد بسیار خوبی داشته است.

رتبه بندیدانشگاه ولنگونگ

در خصوص رتبه بندی دانشگاه ولونگونگ رتبه ۱۰ را در میان دانشگاه های استرالیا به خود اختصاص داده است و رتبه ۲۱۸ جهانی را نیز براساس رده بندی QS World University Rankings در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ از آن خود کرده است.

دانشکده ها دانشگاه ولنگونگ

دانشکده مهندسی: مهندسی عمران، مهندسی معدن، مهندسی محیط زیست، مهندسی فیزیک، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و مکاترونیک.دانشکده انفورماتیک:مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و ارتباطات، اطلاعات سیستم ها و فناوری، ریاضیات و آمار کاربردی
دانشکده حقوق
دانشکده پزشکیدانشکده علوم سلامت، بهداشت و علوم رفتاری:علوم بهداشت، پرستاری، مامایی و فیزیولوژی.
دانشکده علوم پایه: علوم زیستی، شیمی، زمین شناسی و محیط زیست.
دانشکده فراساختارهای هوشمند
دانشکده هنر: ادبیات انگلیسی و فلسفه، زبان های خارجی، تاریخ و سیاست، علوم اجتماعی، رسانه ها و ارتباطات.
دانشکده بازرگانی: بازرگانی، حسابداری و دارایی، اقتصاد، مدیریت و بازاریابی.
دانشکده هنرهای زیبا: موسیقی و نمایش، هنر و طراحی، خبرنگاری و نویسندگی.

دانشگاه ولونگونگ تعداد محدودی بورس ارائه می دهد.(انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا)

IPRS : این بورس به تمامی رشته های تحقیقاتی تعلق می گیرد و شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را تا پایان دوران تحصیل پرداخت می نماید. آخرین مهلت ارسال مدارک ۱۷ اکتبر است.
UPA : این بورس برای  هزینه های زندگی تا ۳ سال برای دانشجویان دکترا و تا ۲ سال برای دانشجویان ارشد تحقیقاتی سالانه ۲۲۵۰۰$  می پردازد. دانشجویانی که IPRS را دریافت می کنند این بورسیه را نیز دریافت خواهند کرد. این بورس سالانه دو بار اهدا می شود و آخرین مهلت ارسال مدارک ۱۲ مارچ و ۱۷ اکتبر می باشد.
بورسیه دانشکده مهندسی: این بورسیه مختص به دانشجویان کارشناسی است وفقط به ۱۰ نفر اهدا می شود. این بورس سالانه مبلغ ۳۰۰۰$ به عنوان کمک هزینه به دانشجو می پردازد به علاوه ۱۰۰۰$ هزینه سفر. برای دانشجویانی که موفق به دریافت بورس می شوند در تعطیلات تابستانی کار تخصصی در نظر گرفته می شود. این کار نیز ماهیانه ۵۰۰۰$ دستمزد دارد.
ADS: این بورسیه از طرف دولت استرالیا است و کمکی است برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه برای تحصیل در استرالیا. این بورس بر اساس صلاحیت دانش آموز اهدا می شود.

این بورسیه به شدت رقابتی است و هزینه های که تقبل می شود کامل می باشد و شامل این موارد است: پرداخت شهریه کامل دانشگاه، پرداخت هزینه کلاس زبان قبل از شروع رشته، پرداخت هزینه های کامل زندگی، رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی. قابل ذکر است که بررسی پرونده های که برای ADS ارسال می شوند ممکن است ۱ سال به طول بیانجامد. این بورس متعلق به دوره های ارشد تحقیقی و تحصیلی  و دکترا می باشد.بورسیه تحصیلی در استرالیا

ALA:  این بورس بر اساس صلاحیت دانش آموز اهدا می شود. این بورسیه بصورت رقابتی است و هزینه های که تقبل می شود کامل می باشد و شامل این موارد است: پرداخت شهریه کامل دانشگاه، پرداخت هزینه کلاس زبان قبل از شروع رشته، پرداخت هزینه های کامل زندگی، رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی. این بورس متعلق به دوره های ارشد تحقیقی و تحصیلی  و دکترا می باشد.

مقاله های مرتبط:

دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸

دانشگاه نیو ساوت ولز University of New South Wales

دانشگاه ملبورن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *