دانشگاه پلی تکنیک اکول ونکوور

دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال

پلی‌تکنیک مونترال(Ecole polytechnique de montréal) بزرگ‌ترین دانشگاه مهندسی ایالت کبک کانادا و یکی از مهم‌ترین مؤسسات تحقیقاتی درزمینۀ علوم مهندسی در کشور کانادا است.
این دانشگاه در سال ۱۸۷۳ تأسیس شده و همچنین دانشگاهی دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) می‌باشد. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های کبک ازنظر تعداد دانشجویان (۷۵۰۰-۸۰۰۰) رتبه اول را داراست.
همچنین بر اساس رتبه‌بندی سایت QS دارای رتبه ۱۱۷ دانشگاه فنی جهان می‌باشد. علاوه بر این می‌بایست در نظر داشت که این دانشگاه سالیانه مبلغی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار بودجه به خود اختصاص می‌دهد که ۸۲ میلیون از آن به‌منظور فعالیت‌های تحقیقاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. بخشی از این بودجه به بورسیه‌های خوبی که این دانشگاه ارائه می‌دهد تعلق دارد. هم‌چین در بخش تحقیقاتی، اساتید با توجه به بودجه‌ای که دارند با توجه به نوع پژوهش و موضوع آن می‌توانند از بین دانشجویان بین‌المللی متقاضی دوره دکترا انتخاب نما‌یند و برای آن شخص بورسیه‌ای در نظر بگیرند.

دز زمینه تحقیقات مهندسی این دانشگاه رتبه یک را در کانادا به خود اختصاص می‌دهد. کمپس این دانشگاه بزرگ‌ترین کمپس دانشگاه مونترال است. این کمپس رو به وجهه شمالی کوهستان رویال است و به خاطر معماری منحصربه‌فرد خود تاکنون چندین جایزه معتبر معماری را از آن خود کرده است. این دانشکده یکی از سه دانشکده بزرگ مهندسی کانادا و نیز
بورس‌های تحصیلی:
پلی‌تکنیک مونترال سالانه در حدود سه میلیون دلار بورس به دانشجویان خود اعطا می‌کند که مبلغ آن از سوی دانشگاه و همچنین مؤسسات و ارگان‌های دولتی و خصوصی تأمین می‌شود.
بورس پذیرش:
این بورس به شهروندان کانادایی و یا دانشجویانی که به‌صورت تمام‌وقت مشغول به تحصیل در یکی از دوره‌های کارشناسی ارشد و یا دکترا مشغول به تحصیل می‌باشند اعطا می‌شود که سابقه تحصیلی دانشجو در نحوه و میزان دریافت و یا عدم دریافت این بورس تأثیری بسزا دارد.
مقدار بورس ذکر شده برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۵۰۰۰دلار و برای دانشجویان دکترا ۱۰۰۰۰ دلار است.
بورس‌های داخلی تحصیلات تکمیلی :
این کمک‌هزینه که مبلغ آن از سوی تعدادی از بانک‌های معتبر و برخی از مؤسسات وابسته به دانشگاه پلی‌تکنیک تأمین می‌شود، در حدود بیست بورس تحصیلی را شامل می‌شود که مبالغ آن از ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار متغیر است و تنها در یک مورد به دانشجوی منتخب مبلغ ۱۸۰۰۰ دلار اعطا می‌نماید. پرونده تحصیلی دانشجو در نحوه انتخاب فرد منتخب تأثیر فراوان دارد.
بورس‌های خارجی تحصیلات تکمیلی:
بورس‌های خارجی از طرف بیش از ۵۰ موسسه غیر وابسته به دانشگاه، با مبالغ بسیار متغیر از ۲۵۰ دلار تا ۳۵۰۰۰ دلار به دانشجویان با ملیت‌های متفاوت اعطا می‌شود. این بورسیه ها در شرایطی خاصی به دانشجویان بین‌المللی اعطا میشود.

رشته‌های این دانشگاه در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس:
⦁ مهندسی برق
⦁ فیزیک مهندسی
⦁ مهندسی شیمی
⦁ مهندسی کامپیوتر
⦁ مهندسی عمران
⦁ مهندسی مکانیک
⦁ مهندسی صنایع
⦁ مهندسی هوا- فضا
⦁ مهندسی پزشکی
⦁ مهندسی شیمی
⦁ مهندسی عمران مهندسی
⦁ کامپیوتر مهندسی
⦁ الکترونیکی مهندسی
⦁ مکانیک مهندسی
⦁ متالوژی مهندسی
⦁ معدن مهندسی
⦁ فیزیک ریاضی کاربردی (فقط برای کارشناسی ارشد پژوهشی)
رشته‌های مقطع دکترا:
• مهندسی پزشکی
• مهندسی شیمی
• مهندسی عمران
• مهندسی الکترونیک
• مهندسی کامپیوتر
• مهندسی انرژی هسته‌ای
• مهندسی صنایع
• مهندسی کامپیوتر
• مهندسی مکانیک
• مهندسی متالوژی
• مهندسی معدن
• مهندسی فیزیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *