هزینه های تحصیلی و زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا:هزینه شهریه دانشگاه در استرالیا برای دانشجویان بین المللی با توجه به نوع رشته تحصیلی متفاوت می باشد، که طبق روال رشته های پزشکی و دندان پزشکی و …. گرانتر از بقیه رشته ها می باشد. در استرالیا ۸ دانشگاه برتر قرار دارد که به Group Of 8 معروف هستند که هزینه برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی در این دانشگاه ها از ۶۰،۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰ می باشد و برای رشته های دیگر مثلاً مهندسی ۳۵،۰۰۰ تا ۴۳،۰۰۰ می باشد. هزینه تحصیل در دیگر دانشگاه های استرالیا سالیانه بین ۲۵،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ دلار استرالیا می باشد.
شهریه دبیرستان های دولتی در استرالیا سالانه از ۱۵،۰۰۰ دلار استرالیا شروع می شود ولی در دبیرستان های خصوصی از سالی ۲۰،۰۰۰ دلار استرالیا شروع می شود.(تحصیل در استرالیا)
لازم به ذکر است هزینه های زندگی در استرالیا از یک ایالت به ایالت دیگر و حتی از شهری به شهر دیگر متفاوت می باشد. بطور کلی در شهر های بزرگتر وپر جمعیت هزینه های بیشتر ازشهرهای کوچکتر و کم جمعیت می باشد. بطور متوسط هزینه های زندگی در استرالیا بطور ماهیانه بین ۱،۲۰۰ تا ۱،۸۰۰ دلار استرالیا می باشد.
چیزی که هزینه های زندگی را در این کشورها از منطقه ای نسبت به منطقه دیگر یا از شهری به شهر دیگر متفاوت میکند هزینه های اجاره ملک یا خوابگاه می باشد.

زندگی در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا:
در کشور استرالیا بنابر قانون دانشجویان بین المللی هفته ای ۲۰ ساعت می توانند کار دانشجویی داشته باشند، چه در داخل دانشگاه چه در خارج از دانشگاه با داشتن گرنت نامبر (Grant Number) که روی ویزای دانشجویان تمام وقت هست، میتوانند از اجازه کار هفته ای ۲۰ ساعت استفاده کنند.
هر دانشجو با هر میزان توانایی می تواند وارد کار دانشجویی در استرالیا شود که علاوه بر داشتن امتیاز درآمد ، دانشجو را با محیط محلی و بازار کار استرالیا آشنا خواهد نمود. دانشجویانی که در دوره تحصیل خود کار دانشجویی دارند به مراتب سریعتر از دانشجویانی که کار دانشجویی ندارند پس از اتمام تحصیل می توانند کار تمام وقت بگیرند که این خود امتیازی خواهد بود برای گرفتن اقامت استرالیا.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه تاسمانیا