شهر کملوپس کانادا

کملوپس به انگلیسی: Kamloops شهری در کانادا است که در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است.

شهر کملوپس در محل تلاقی دو شاخه از رودخانه تامپسون نزدیک به دریاچه کملوپس قرار دارد.

این شهر با ۸۵۶۷۸ نفر جمعیت در سال ۲۰۱۱ در لیست ۱۰۰ بزرگترین مناطق شهری در کانادا که نشان دهنده ۴۴ بزرگترین تراکم سرشماری در سراسر کشور است رتبه ۳۷ را دارد.

کاملوپس (/ ˈkæmluːps /) شهری در جنوب غربی بریتیش کلمبیا ، کانادا ، در محل تلاقی دو شاخه رودخانه تامپسون و شرق دریاچه کاملوپس است.

با تخمین زده شده جمعیت از ۱۰۰٫۰۴۶ تا سال ۲۰۱۹ ، این بزرگترین جامعه در منطقه منطقه تامپسون-نیکولا و محل دفاتر منطقه منطقه است. از مناطق اطراف بیشتر به عنوان کشور تامپسون یاد می شود. کاملوپس در فهرست بزرگترین کلانشهرها در کانادا در رتبه ۳۶ قرار دارد و نماینده دومین بزرگترین سرشماری سرشماری در سطح کشور است که دارای ۱۱۵۰۰۴  ساکن در سال ۲۰۱۹ است. جمعیت منطقه منطقه ۱۴۶،۰۹۶  (۲۰۱۹) است.

کاملوپس به عنوان تورنمنت پایتخت کانادا شناخته می شود و سالانه بیش از ۱۰۰ تورنمنت را در مراکز ورزشی در کلاس های جهانی از جمله مرکز سرمایه تورنمنت ، مرکز رانندگی دوچرخه Kamloops و رانچ سرمایه برگزار می کند. مراقبت های بهداشتی ، گردشگری و آموزش و پرورش مهمترین صنایع کمک کننده به اقتصاد منطقه هستند و در سالهای اخیر رو به رشد بوده اند.

در سال ۲۰۱۶ ، Kamloops اولین شهر در بریتیش کلمبیا بود که به یک شهر زنبور عسل تبدیل شد ، زیرا سازمان های متعددی در جامعه به طور فعال از حفاظت و ایجاد زیستگاه های زنبور عسل در این شهر حمایت می کنند.

جغرافیا ، مکان و آب و هوا

Kamloops در دره تامپسون و Montane Cordillera Ecozone قرار دارد. مرکز این شهر در دره نزدیک مجاورت شاخه های شمالی و جنوبی رودخانه تامپسون قرار دارد. حومه شهرها بیش از دهها کیلومتر در امتداد شاخه های شمالی و جنوبی و همچنین تا دامنه های شیب دار در امتداد بخش جنوبی شهر و پایین تپه های شمال شرقی پایین کشیده شده است.

رابرت دبلیو دبلیو دبلیو در سال ۱۹۰۴ کاملوپس را زندگی لذت بخش خود توصیف کرد و نوشت: “زندگی لذت بخش بود ، و کار سبک بود. ساعت چهار ساعت روی اسب های خود بودیم ، سوار بر پشته های نوردی ، یا در خلیج های طیفی بودیم که به ارواح می رسید. کوهستان. مثل مناظر مکزیک بود ، به طرز عجیبی متلاشی و بی روح. یک سرزمین دلسرد کننده ، که از فرسودگی آن منع شده بود و استعفا داد تا خراب شود. ”

مناطق باند هندی Kamloops فقط از شمال شرقی هسته مرکز شهر شروع می شود اما در محدوده شهرها نیست. در نتیجه این قرارگیری ، لازم است قبل از ورود مجدد به محدوده های شهر ، محدوده های شهر Kamloops را رها کنید و از طریق اراضی باند عبور کنید تا به جوامع Rayleigh و Heffley Creek دسترسی پیدا کنید. Kamloops توسط جوامع کوچکتر Cherry Creek ، Pritchard ، Savona ، Scotch Creek ، Lake Adams ، Chase ، Paul Lake ، Pinantan و سایر مناطق احاطه شده است.

اقلیم

قطارهای ملی کانادا از طریق North Kamloops حرکت می کنند و سپس از این پل ریلی در رودخانه شمال تامپسون عبور می کنند تا به ذخیره هند Kamloops ، و حیاط ریلی بزرگ CN.

آب و هوا Kamloops به دلیل موقعیت سایه باران در آن ، نیمه خشک است (طبقه بندی آب و هوا Köppen BSk). از آنجا که از زمستان های معتدل و خشکی برخوردار است ، منطقه غرب Kamloops در دره رودخانه تامپسون پایین تر در یک بیابان (طبقه بندی آب و هوا Köppen BWk) قرار می گیرد. هنگامی که هوای قطب شمال موفق به عبور از کوه های راکی ​​و کلمبیا به داخل کشور شود ، کاملوپس دچار سرما خوردگی کوتاه می شود که دمای هوا می تواند تا حدود ۲۰ درجه سانتیگراد (۴ درجه فارنهایت) کاهش یابد.

کاملوپس در حوضه رودخانه فریزر

کاملوپس بعد از پنتکتون و کلونا ، سومین زمستان معتدل از هر شهر غیر ساحلی در کانادا دارد. ژانویه متوسط ​​دما ۲٫۸ درجه سانتی گراد است (۲۷ درجه فارنهایت). این میانگین با متوسط ​​دمای ۴٫۳ درجه سانتی گراد (۴۰ درجه فارنهایت) در فوریه به شدت افزایش می یابد. متوسط ​​تعداد روزهایی که دما در زیر ۱۰ درجه سانتیگراد (۱۴ درجه فارنهایت) در سال افت می کند ۱۹٫۹ است که توسط محیط کانادا ثبت شده است.

اگرچه Kamloops از ۵۰ درجه عرض جغرافیایی شمالی برخوردار است ، اما تابستان از بسیاری از مناطق با طول و عرض جغرافیایی پایین تر و دارای هوای خشک و آفتابی غالب است. رطوبت روز عموماً در تابستان زیر ۴۰ درصد است ، گاهی اوقات پس از طلسم خشک ، زیر ۲۰ درصد افت می کند ، که این امر باعث می شود خنک کننده قابل توجهی در شب باشد. رعد و برق های گاه به گاه تابستان می تواند شرایط رعد و برق خشک ایجاد کند ، و گاه آتش سوزی های جنگلی را در معرض آتش سوزی قرار می دهد.

کاملوپس در قسمت زیرین باران کوههای ساحلی قرار دارد و از نظر بیوگرافی به مناطق نیمه بیابانی مشابه در منطقه اوکاناگان متصل است ، و منطقه ای بسیار بزرگتر که بخشهای مرکزی / شرقی واشنگتن ، اورگان و مناطق بین قاره ای نوادا ، یوتا و آیداهو را در بر می گیرد. در امریکا.

این مناطق با آب و هوای نسبتاً مشابه دارای بسیاری از گیاهان بومی و حیوانات متمایز مشترک است ، مانند کاج ponderosa (Pinus ponderosa) ، ساروج بزرگ (Artemisia tridentata) ، کاکتوس گلابی با خاردار (Opuntia fragilis در این مورد) ، جغجغه ، عنکبوت بیوه سیاه و لوئیس دارکوب

بالاترین دما تاکنون در کاملوپس ثبت شده ۴۱٫۷ درجه سانتیگراد (۱۰۷ درجه فارنهایت) در ۲۷ ژوئیه ۱۹۳۹ و ۱۶ ژوئیه ۱۹۴۱ بود. سردترین دما که تاکنون ثبت شده است در ۶ و ۸ ژانویه ۱۹۵۰ .۳ ۳۸٫۳ درجه سانتیگراد (-۳۷ درجه فارنهایت) بود.

اقتصاد

اقتصاد کاملوپس متنوع است و شامل مراقبت های بهداشتی ، گردشگری ، آموزش ، حمل و نقل و صنایع استخراج منابع طبیعی است.

بیمارستان رویال اینلند (RIH) بزرگترین کارفرمای شهر است. RIH یکی از مراکز بهداشتی و درمانی حاد منطقه است و یکی از دو بیمارستان ارجاع عالی در جنوب کشور با ۲۳۹ تخت حاد و ۲۰ تخت دیگر دیگر پس از اتمام گسترش در سال ۲۰۱۶ است. [

دانشگاه تامپسون ریورز (TRU) به ۲۵ هزار و ۷۵۴ واحد شامل دانشجویی شامل یک قشر بین المللی متنوع به طور عمده از کشورهای آسیایی خدمت می کند. دانشگاه تامپسون ریورز ، Open Learning (TRU-OL) بزرگترین ارائه دهنده آموزش از راه دور در بریتیش کلمبیا و یکی از بزرگترین در کانادا است.

صنایع سنگین در منطقه کاملوپس شامل پردازش منابع اصلی مانند Domtar Kamloops Pulp Mill، Tolko-Heffley Creek Newlywood و Veneer و معادن مس Highland Valley (در دریاچه لوگان) است.

چهار بزرگراه بزرگ در کاملوپس ، بزرگراه قبل از میلاد ۱ (بزرگراه ترانس-کانادا) ، بزرگراه کوکیهالا (بزرگراه قبل از میلاد ۵ جنوب شهر) ، بزرگراه زردآلو (بزرگراه قبل از میلاد ۵ شمال شهر) و بزرگراه BC 97 می پیوندند. یک قطب حمل و نقل و مکانی که باعث جذب تجارت می شود. بیش از ۵۰ شرکت حمل و نقل و حمل و نقل در Kamloops مستقر هستند که از طریق کانادا و به ایالات متحده حمل می شوند. هم راه آهن اقیانوس آرام کانادا و هم خدمات ملی راه آهن کانادا Kamloops که هر دو خط در این شهر در حال عبور است.

کاملوپس در سال ۲۰۱۷ از ۱٫۸ میلیون بازدید کننده استقبال کرده است که نسبت به سال ۲۰۱۵ ۹ درصد افزایش داشته است (۱٫۶۴ میلیون نفر). منابع منحصر به فرد و اجتماعی ، فرهنگی و محیطی کاملوپس از جاذبه های مهم گردشگری محسوب می شوند.

بررسی اقتصادی

ROI اقتصادی گردشگری بسیار زیاد است. بودجه بازاریابی مقصد ۱٫۸ میلیون دلاری ۴۴۹ میلیون دلار سود اقتصادی را در سال ۲۰۱۷ برگرداند. هزینه سالانه بازدید کننده مستقیم ۲۷۰ میلیون دلار تخمین زده می شود که ۱۹٪ نسبت به سال ۲۰۱۵ (۲۲۷ میلیون دلار) افزایش یافته است. علاوه بر این ، کل تاثیر اقتصادی تخمین زده شده در جهانگردی در سال ۲۰۱۷ ۴۴۹ میلیون دلار بوده است ، که از سال ۲۰۱۵ ۳۲٫۴٪ افزایش داشته است (۳۳۹ میلیون دلار). [۲۷]

گردشگری انواع مختلفی از درآمد را برای منطقه ایجاد می کند ، از جمله درآمد مشاغل ، درآمد دستمزد ، درآمد سهم ، نرخ و مالیات. حفاظت از حمایت های گسترده ای در صنعت از ابتکارات مدیریتی ، تحقیقاتی و آموزشی حاصل می شود که از طریق مدیریت مسئولانه گردشگری از همه سود می برند.

محل اقامت

Kamloops دارای بیش از ۵۰ انتخاب محل اقامت [۲۸] از هتل های بزرگ تا خواب و صبحانه است. میزان اشغال اسکان در سال ۲۰۱۷ ۶۱٫۵٪ بوده که نسبت به سال ۲۰۱۶ ۲٫۶٪ افزایش داشته است.

 

جاذبه ها و رویدادها

از جاذبه های محبوب می توان به موارد زیر اشاره کرد: اجرای ماهی قزل آلا آدامز Sockeye Salmon؛ [۲۹] Kamchops Ranch Bike؛ BC پارک حیات وحش؛ راه آهن میراث کاملوپس؛ دنباله شراب Kamloops؛ موزه Secwepemc ، آسایشگاه Tranquille و Zipline Treetop Flyers.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *