هزینه تحصیل در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا و شهریه در مقایسه با سایر کشورها کمتر است زیرا بیشتر دانشگاه ها دارای بودجه دولتی هستند. هر دانشگاه درمورد شهریه خود تصمیم می گیرد و در همین استان نیز طیف گسترده ای وجود دارد. گرچه خارجی ها مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر از همتایان کانادایی خود هستند ، اما بودجه دولت امکان تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا را فراهم می کند. اگر دانشجویی برای کمک هزینه تحصیلی و کمک مالی تصمیم بگیرد ، هزینه زندگی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

حداقل شهریه در ۱۰ دانشگاه کانادا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا ۲۲،۵۷۸ دلار
 • دانشگاه تورنتو ۲۷٫۲۴۰ دلار
 • دانشگاه کوئین ۲۳۶۲۱ دلار
 • دانشگاه واترلو ۲۰٫۸۶۰ دلار
 • دانشگاه کالگری ۱۸۳۳۸ دلار
 • دانشگاه مک گیل ۱۵۳۴۸ دلار
 • دانشگاه یورک ۱۲،۷۸۰ دلار
 • اکول پلی تکنیک ۱۷،۱۲۷ دلار
 • دانشگاه آلبرتا ۲۱،۵۹۰ دلار
 • دانشگاه ویکتوریا ۱۶،۶۹۳ دلار

هزینه های دانشجویی در کانادا به استثناء هزینه های دانشجویی و از جمله هزینه اقامت در جایی بین ۱۰،۰۰۰ دلار تا ۱۵،۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود این هزینه ها در شهرهای بزرگ مانند مونترال و ونکوور زیاد است. برخی از هزینه های معمولی (به دلار کانادا) برای زندگی در کانادا عبارتند از:

 • حمل و نقل عمومی یک راه: ۲ – ۳ دلار
 • متوسط ​​وعده غذایی رستوران (فردی): ۱۰ – ۱۵ دلار
 • بلیط فیلم: ۱۲ دلار – ۱۳ دلار
 • حداقل تخمین هزینه های زندگی سالانه برای یک فرد (به استثنای شهریه)
 • هزینه دانشجویی ۶۵۵ دلار
 • کتاب و ۸۰۰ دلار ثابت
 • هزینه شخصی و خانگی ۲۰۰۰ دلار
 • ۶۰۰ دلار سرگرمی
 • هزینه مسکن و غذا ۱۲۰۰۰ دلار
 • پوشش اولیه سلامت ۶۰۰ دلار

دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد کانادا در سال تحصیلی ۲۰۱۹/۲۰۲۰ در مقایسه با سال گذشته شهریه کمتری را پرداخت می کنند ، در حالی که دانشجویان سراسر کشور نیز یا همان شهریه سال گذشته یا بیشتر را پرداخت می کنند. شهریه بین المللی دانشجویان در سطح کارشناسی ۷٫۶٪ و در سطح فارغ التحصیل ۴٫۴٪ افزایش یافته است.

شهریه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد کانادا در انتاریو کاهش می یابد

در سطح ملی ، دانشجویان ثبت نام شده برنامه های کارشناسی ارشد به صورت تمام وقت، به طور متوسط ​​در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ مبلغ ۶،۴۶۳ دلار پرداخت می کنند که نسبت به سال قبل ۵٫۳ درصد کاهش می یابد. متوسط ​​هزینه برنامه های فارغ التحصیل با ۴٫۵٪ کاهش به ۷٫۰۵۶ دلار خواهد رسید.

میانگین شهریه هم انواع برنامه های مدرک ارائه شده توسط موسسات و هم نسبت دانشجویان ثبت نام شده در این برنامه ها را منعکس می کند. در نتیجه ، حتی اگر تغییری در شهریه برنامه های خاص ایجاد نشده باشد ، در صورت اضافه شدن برنامه های جدید یا تغییر توزیع دانش آموزان در بین برنامه ها ، می توان میانگین شهریه را تغییر داد.

نتایج حاصل از بررسی هزینه تحصیل و هزینه اقامت در زندگی لزوماً نشانگر هزینه واقعی دانشجویان برای برنامه های مدرک خود نیست. دانش آموزان ممکن است پشتیبانی مالی ، مانند بورس های تحصیلی ، بورس های تحصیلی ، کمک های دولتی و اعتبارات مالیاتی دریافت کنند ، که می تواند در موسسات و استانها متفاوت باشد.

میانگین شهریه کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان کانادایی در انتاریو کاهش یافته است و این نشانگر کاهش شهریه توسط دولت استانی برای موسسات تحصیلات تکمیلی با تأمین اعتبار عمومی در سراسر استان ، از آغاز سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ است. شهریه برنامه های کارشناسی ارشد در انتاریو ۹/۹٪ کاهش یافته است ، در حالی که هزینه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۹٫۱٪ کاهش یافته است.

در مقابل ، شهریه برنامه های کارشناسی ارشد در آلبرتا بدون تغییر بود ، در حالی که آنها در هشت استان و یوکان افزایش یافتند. این افزایش از ۲٫۰٪ در جزیره پرنس ادوارد و بریتیش کلمبیا به ۸٫۵٪ در یوکان رسیده است. افزایش یوکان به هزینه های بالاتر در هر دوره در برنامه تک درجه ای که در کالج یوکان ارائه می شود ، مربوط می شود.

شهریه تحصیلات تکمیلی دانشجویان کانادایی در نیوفاندلند و لابرادور بدون تغییر بود ، اما در ۹ استان باقیمانده افزایش یافت ، با افزایش از ۱٫۳٪ در بریتیش کلمبیا به ۴٫۱٪ در ساسکاچوان.

بالاترین میانگین شهریه کارشناسی در چهار برنامه مدرک حرفه ای است

برنامه های مدرک حرفه ای شامل قانون ، پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی ، اپتومتری و داروسازی است.

بالاترین هزینه شهریه دانشجویان کارشناسی ارشد کانادا در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ در چهار برنامه مدرک حرفه ای: دندانپزشکی (۲۱٫۷۱۷ دلار) ، پزشکی (۱۴۱۶۲ دلار) ، قانون (۱۲۳۸۸ دلار) و اپتومتری (۱۱٫۲۳۶ دلار) بود. این چهار برنامه ۲٫۹٪ از کل ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد کانادا را تشکیل می داد. یافته های اخیر از بستر طولی آموزش و پرورش و بازار کار نشان داد که فارغ التحصیلان این برنامه ها دو سال بعد از فارغ التحصیلی بالاترین درآمد اشتغال متوسط ​​را داشتند.

تقریباً ۶۰٪ دانشجویان کارشناسی ارشد کانادا در یکی از چهار رشته تحصیلی ثبت نام کرده اند: علوم اجتماعی و رفتاری و مطالعات حقوقی (شامل قانون). تجارت ، مدیریت و مدیریت عمومی؛ علوم و فنون فیزیکی و زندگی؛ و علوم انسانی

در علوم اجتماعی و رفتاری و مطالعات حقوقی (از جمله قانون) ، میانگین شهریه کارشناسی برای دانشجویان تمام وقت کانادایی ۵۴۴۴ دلار بود که هزینه های آن از ۲،۷۰۹ دلار در نیوفاند لند و لابرادور تا ۷،۴۲۰ دلار در نوا اسکوشیا بود.

شهریه کارشناسی ارشد در مشاغل ، مدیریت و مدیریت دولتی به طور متوسط ​​۶،۸۲۷ دلار بود. Newfoundland و Labrador (2،۷۵۹ دلار) کمترین هزینه را داشتند ، در حالی که انتاریو (۹،۵۰۳ دلار) بالاترین میزان را ثبت کرد.

در علوم و فنون فیزیکی و زندگی ، شهریه کارشناسی در Newfoundland و Labrador کمترین قیمت را داشت (۲،۷۱۴ دلار) ، در حالی که آنها بالاتر از میانگین کانادا (۰۶۵۶ دلار) در استان های دریایی ، انتاریو و Saskatchewan بودند.

شهریه کارشناسی ارشد در رشته های علوم انسانی ۵،۵۴۲ دلار بود ، از ۲۶۸۰ دلار در نیوفاند لند و لابرادور به ۷۴۰۹ دلار در نیوبرانزویک.

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرانترین برنامه های فارغ التحصیل باقی مانده است

در سطح فارغ التحصیلان ، گران ترین برنامه ها باقی مانده اند استادان اجرایی و منظم برنامه های مدیریت بازرگانی (MBA).

میانگین شهریه MBA اجرایی در ۲۰۱۹/۲۰۲۰ برابر ۵۶۳۲۸ دلار بوده است ، در حالی که هزینه یک MBA معمولی به طور متوسط ​​۲۷۳۹۷ دلار است. این میانگین ها در سطح ملی منعکس کننده طیف گسترده ای از هزینه ها در بین استانهایی است که این برنامه ها را ارائه می دهند.

متوسط ​​شهریه برنامه های MBA اجرایی از ۱۱٫۵۹۲ دلار در کبک به ۹۱٫۱۰۰ دلار در انتاریو می رسید ، در حالی که متوسط ​​شهریه برنامه های MBA معمولی از ۲،۸۴۷ دلار در نیوفاند لند و لابرادور به ۳۹۱۰۶ دلار در انتاریو می رسید.

کسب و کار ، مدیریت و مدیریت دولتی (۱۳۲۵۲ دلار) سومین بالاترین شهریه برنامه های تحصیلات تکمیلی را در سطح کشور به ثبت رساند ، و پس از آن دندانپزشکی (۱۲٫۸۹۲ دلار).

هزینه های اجباری اضافی برای دانشجویان کانادایی کاهش می یابد

هزینه های اجباری اضافی با توجه به موسسه متفاوت است و با گذشت زمان تغییر می کند. این هزینه ها صرف نظر از رشته تحصیلی برای همه دانشجویان کانادایی اعمال می شود. به طور معمول ، هزینه های مربوط به دو و میدانی ، خدمات بهداشتی دانشجویی و انجمن های دانشجویی را شامل می شود.

در سطح ملی ، هزینه های اجباری اضافی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کانادا به طور متوسط ​​۹۱۴ دلار در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ بود که نسبت به سال گذشته ۰٫۵٪ کاهش یافته است. برای دانشجویان فارغ التحصیل ، میانگین هزینه های اجباری اضافی با ۰٫۳٪ تا ۸۷۱ دلار در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ بود. انتاریو تنها استان بود که در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ هزینه های اجباری کمتری را ارسال کرد. کاهش استان نشان دهنده ابتکار دولت است که به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان می دهد از پرداخت هزینه های خدمات غیر ضروری تعیین شده خودداری کنند.

شهریه دانشجویان بین المللی افزایش می یابد

میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد در کانادا با ۷٫۶٪ افزایش به ۲۹۷۱۴ دلار در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ رسیده است. دو سوم دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی کار می کردند. از این گروه ، ۲۹٪ در مشاغل ، مدیریت و مدیریت دولتی ثبت نام کرده اند که میانگین شهریه آنها ۲۸٫۶۸۰ دلار است.

تقریباً بیش از ۱۳٪ دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد تمام وقت در رشته مهندسی ثبت نام کردند که بیش از میانگین شهریه ۳۳۷۰۳ دلار بود.

تعداد بسیار کمی از دانشجویان بین المللی (۰/۵ درصد) در برنامه های مدرک حرفه ای ثبت نام کردند که میانگین شهریه دانشجویان بین المللی از بالاترین برنامه ها بود ، از ۳۲۴۵۰ دلار برای دارو تا ۳۲۳۲۳ دلار برای دامپزشکی.

میانگین شهریه دانشجویان بین المللی در برنامه های تحصیلات تکمیلی ۴٫۴٪ به ۱۷٫۷۴۴ دلار در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ افزایش یافته است.

شهریه تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی در هر استان به جز نیوفاند لند و لابرادور ، جایی که آنها بدون تغییر بودند ، افزایش یافت ، و جزیره پرنس ادوارد ، جایی که به دلیل کمترین شهریه در کارشناسی ارشد برنامه ، ۱۵٫۱٪ کاهش یافته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *