۱۰ رشته مهم دانشگاهی در کانادا که به کسب مشاغل پردرآمد منتهی می‌شوند

 ۱۰ رشته مهم دانشگاهی در کانادا :وب‌سایت Slice هرساله فهرستی از پردرآمدترین مشاغل در کانادا را ارائه می‌دهد. بر اساس این لیست می‌توان فهمید که چه رشته‌های تحصیلی‌ای  در کانادا بازخورد بهتری برای یافتن شغل مناسب دارند تا با تحصیل در کانادا در این رشته ها بتوانید آینده شغلی خود را تضمین کنید.

مقاله مرتبط:

۱٫کالج سنکا

۲٫کالج سنتنیال

پرستاری:

پرستاری شغلی است که چندین ساله در رده‌های بالای شغلی ازلحاظ کمی قرار دارد به‌ طوری‌که دانشگاه‌های کانادا هم در رشته پرستاری به‌ خوبی از دانشجویان بین‌المللی نیرو جذب می‌کنند.

میانگین درآمد: حدود ۱۹ تا ۶۰٫۷ دلار در ساعت

مهندسی نرم‌افزار:

برای اینکه کشوری در بازار امروز فضاهای کامپیوتری و اپلیکیشن ها در دنیا مقامی داشته باشد باید مهندسین نرم‌افزار و کامپیوتر حرفه‌ای داشته باشد، برای این منظور باید این رشته و یا گواهینامه‌هایی در این زمینه ارائه بدهید و نیروهایی در این زمینه پرورش دهید

میانگین درآمد: حدود ۴۸ هزار تا ۱۵۳ هزار دلار در سال

مدیریت کسب‌وکار(MBA):

با توجه به اهمیت فراوان مدیریت کاربردی در سازمان‌های مختلف برای رشد و ارتقاء، این رشته اهمیت بسزایی در دنیا پیدا کرده است. اگر محبوبیت رشته‌های دانشگاهی در مقطع تحصیلات تکمیلی را در کشورهای پیشرفته بر اساس استقبال عمومی رتبه‌بندی کنیم، درنهایت سه رشته محبوب عبارت‌اند از: حقوق، پزشکی و MBA که رشته MBA اولویت اول را به خود اختصاص داده است. رشته MBA ابتدا در کشور آمریکا و بعدازآن در کشورهای پیشرفته‌ای مثل کانادا بسیار طرفدار دارد

میانگین درآمد: حدود ۲۷ هزار تا ۱۳۴ هزار دلار در سال

متخصص بیهوشی:

فارغ‌التحصیلان رشته هوشبری می‌توانند وارد شغل کارشناس (یا تکنسین) بیهوشی شوند.
پزشکانی که بعد از دوره عمومی، دوره تخصص بیهوشی را بگذرانند، می‌توانند به‌عنوان متخصص بیهوشی در مراکز درمانی مختلف مشغول به کار شوند.

میانگین درآمد: حدود ۱۰۹ هزار تا ۵۸۰ هزار دلار در سال

حسابداری و حسابرسی:

آینده بازار کار حسابداری در کانادا بسیار پررونق است، چرا که اگر تقاضا به موضوعی افزایش پیدا کند به‌اصطلاح می‌گویند بازار کار آن بسیار داغ است، و این در مورد «حسابداری در کانادا» صدق می‌کند. البته لازم به ذکر است «تحصیل» به‌تنهایی پاسخگوی این نیاز نیست و وجود «مهارت و تجربه» در کنار آن ضروری است.

میانگین درآمد: حدود ۴۲ هزار تا ۱۰۳ هزار دلار در سال

مهندسی (عمومی)

این مدرک نیز یکی از مدارک پولساز دیگر است: مهندسانی که به مدیران پروژه‌های مهندسی تبدیل می‌شوند می‌توانند حقوق و دستمزد فوق‌العاده‌ای به دست آورند. برای به دست آوردن این شغل لازم نیست حتماً در یک شاخه خاص از مهندسی باشید، اما چنانچه دارای مدرک فوق‌لیسانس مدیریت مهندسی باشید به شما کمک خواهد کرد.

میانگین درآمد: حدود ۵۸ هزار تا ۱۲۲ هزار دلار در سال

مهندسی هوافضا:

مهندس هوافضا می‌تواند در صنایعی که به طراحی و تولید هواپیماها، موشک‌ها، سیستم‌های دفاعی، ماهواره‌ها و یا فضاپیماها می‌پردازند، کار کند. کاربرد زمینه‌های مطالعاتی یک مهندس هوافضا تنها به طراحی هواپیما و وسایل پرنده محدود نمی‌شود در نتیجه یک مهندس هوافضا علاوه بر شرکت‌های هوایی و هواپیمایی، در نیروگاه‌ها، صنایع نفت و گاز و صنایع خودروسازی فرصت‌های شغلی خوبی دارد. با داشتن تجربه و دانش لازم، مهندس هوافضا می‌تواند در بخش تحقیق و توسعه این نوع شرکت‌ها مشغول به کار شود.

میانگین درآمد: حدود ۴۹ هزار تا ۱۱۰ هزار دلار در سال

داروسازی:

صنعت داروسازی، به‌عنوان یکی از صنایع بزرگ و حیاتی، در مقایسه با دیگر صنایعی که محصولات پیچیده‌ای تولید می‌نمایند در حال حاضر از شالوده مهندسی ضعیف‌تری برخوردار است که این وضعیت در خیلی از کشورهای جهان، حتی در کشورهای پیشرفته نیز مشاهده می‌گردد، بااین‌حال در کانادا درخواست برای داروسازی رو به افزایش می‌باشد و میزان درآمد داروسازان بالا بوده و با پزشکان قابل مقایسه است

میانگین درآمد: حدود ۲۲٫۹ تا ۷۴٫۲ دلار در ساعت

روابط انسانی:

اگر در رشته روابط انسانی (HR) مشغول به تحصیل هستید، می‌توانید به یک استخدام کننده تبدیل شوید و به‌طور متوسط ۸۳،۰۵۴ دلار در سال درآمد داشته باشید. به گفته وب‌سایت Slice، شما می‌توانید پتانسیل درآمدی خود را با تبدیل شدن به یک استخدام کننده حرفه‌ای و عضویت در انجمن استخدام کنندگان حرفه‌ای کانادا، افزایش دهید.

میانگین درآمد: حدود ۴۰ هزار تا ۲۱۴ هزار دلار در سال

روان‌شناسی:

در کانادا فرد با داشتن یک مدرک لیسانس در روانشناسی نمی‌تواند به‌عنوان روانشناس استخدام شود. برای اشتغال به‌عنوان روانشناس حداقل به یک مدرک ارشد و در بسیاری از حوزه‌ها نیاز به مدرک دکترا دارید. اگر قصد فعالیت به‌عنوان روانشناس را دارید باید در دوره‌های تحصیلات تکمیلی ثبت‌نام کنید. البته داشتن مدرک لیسانس روانشناسی گام اول برای ادامه تحصیلات تکمیلی می‌باشد

میانگین درآمد: حدود ۶۴،۵۰۰ تا ۱۶۰ هزار دلار

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید