مقاطع تحصیلی در استرالیا:

مقاطع تحصیلی در استرالیا:در کلیه مدارس استرالیا آموزش شامل سه مرحله پیش‌دبستانی، ابتدایی و متوسطه می‌باشد. طول دوره کودکستان معمولاً یک سال می‌باشد و برای کودکان از سن پنج‌سالگی آغاز می‌گردد. در ایالت‌ها و یا سرزمین‌های مختلف استرالیا طول دوران ابتدایی و متوسط کمی متفاوت است. ولی به‌طورکلی دوره ابتدایی به طول ۶ تا ۷ سال می‌باشد. دوره پیش‌دبستانی ۴-۵ سالگی می‌باشد و دوره متوسطه به‌طورکلی ۶ سال می‌باشد.(تحصیل در استرالیا)

australia

australia

_ برای آنکه دانش آموزان بتوانند در دانشگاه‌های استرالیا پذیرش بگیرند:

۱- تحصیل دریکی از رشته‌های تائید شده دانشگاهی (تقریباً تمامی رشته‌ها تائید شده می‌باشند)
۲- درامد و سرمایه متقاضی اعم از درامد والدین و همسر و… ب منظور تعیین واقعی بودن درآمد وی ارزشیابی می‌گردد.
۳- بررسی سنوات تحصیلی
۴- سن و شرایط زندگی دانشجویی
۵- نمره زبان

ویژگی های تحصیل در استرالیا

مدارک لیسانس در استرالیا به مدت ۳ سال است، بااین‌حال می‌توان سال چهارم را به‌عنوان افتخارات انجام داد. گذاران سال چهارم بر اساس شایستگی تحصیلی است و متشکل از دوره‌های آموزشی و یک پایان‌نامه مبتنی بر تحقیق است.

سال چهارم به‌عنوان بخشی از مدرک کارشناسی شما محسوب می‌شود. طول لغت پایان‌نامه در سراسر دانشکده و موسسه متفاوت است، اما معمولاً در حدود ۱۰،۰۰۰ تا ۱۵،۰۰۰ کلمه باید باشد. اکثر دانشگاه‌ها دارای کتابچه‌های آنلاین هستند که به دانش آموزان توصیه می‌کنند برای مشاوره و اطلاعات مربوط به دروس خاص از این طریق مشورت کنند.

australia

australia

در کشور استرالیا، اصطلاح آموزش عالی به‌تمامی دوره‌های آموزش تکمیلی اعم از آموزش دانشگاهی و فنی و حرفه‌ای اطلاق می‌گردد. دانشگاه‌های استرالیا، مؤسسات آموزش عالی مستقلی می‌باشند که توسط ایالات مختلف کشور تأسیس گردیدند.زندگی در استرالیا

نخستین دانشگاه‌های استرالیا در ۴ شهر بزرگ کشور دانشگاه سیدنی در سال ۱۸۵۰، دانشگاه ملبورن در ۱۸۵۳، دانشگاه آدلاید در سال ۱۸۷۴ و دانشگاه تاسمانیا در ۱۸۹۰، احداث گردیدند.

دیگر کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور نیز در فاصله جنگ‌های جهانی اول و دوم پا به عرصه وجود نهادند. نخستین دانشگاه خصوصی استرالیا در سال ۱۹۸۷ تأسیس گردید. در سال ۱۹۸۸، دولت مشترک‌المنافع با اتخاذ سیاست اصلاحات اساسی در بخش آموزش، سبب گردید تا نظام آموزش عالی کشور – که از محل بودجه دولتی تأمین اعتبار می‌گردد- برای تأمین نیازهای رو به رشد بخش اقتصاد از نو بازسازی گردد.

در حال حاضر تقسیم‌بندی دوبه‌دو پیشین میان دانشگاه‌ها و کالج‌های آموزش عالی (CAE) به‌صورت رسمی ازمیان‌رفته و سیستم ملی متحد‌الشکل (UNS) جایگزین آن گردیده است.
جهت ورود به دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌ها ارائه مدارک دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی الزامی می‌باشد. طول دوره تحصیلی برخی از رشته‌های دانشگاهی نظیر هنرهای زیبا و مدیریت بازرگانی ۳ سال، رشته‌های مهندسی و آموزش ۴ سال و رشته‌های دندانپزشکی و دامپزشکی و معماری ۵ سال و پزشکی و جراحی ۶ سال به طول می‌انجامد. بعد دوره کارشناسی دانشجویان مجاز به شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد می‌باشند و این دوره را با دادن یک تز به پایان می‌رسانند.

دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه تاسمانیا