مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

مقاطع تحصیلی در کشور کانادا:شما در این مقاله با انوع مقاطع تحصیلی در کشور کانادا آشنا خواهید شد.تحصیل در کانادا برای کلیه مقاطع تحصیلی امکان پذیر میباشد. سالانه قریب به ۱۵۰هزار دانشجو از کشورهای مختلف به کانادا مهاجرت میکنند.

دوره های تحصیلی کانادا در کالج

  •  دوره Advanced Diploma: دیپلمای پیشرفته ۳ ساله، متقاضیان با داشتن مدرک دیپلم یا فوق دیپلم میتوانند در این دوره شرکت کنند، ورودی این دوره با اخذ آیلتس ۶ یا تافل ۶۰ تا ۷۸ امکان پذیر است.
  • دوره Diploma: دوره دیپلمای ۲ ساله، در این دوره هم متقاضیان میتوانند با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی پذیرش بگیرند،نمره زبان برای این مقطع آیلتس ۵٫۵ یا تافل ۴۵ تا ۵۹ میباشد.
  • دوره Post Graduate : این دوره یک ساله میباشد و متقاضیان با مدرک لیسانس میتوانند پذیرش بگیرند با نمره آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۷۹ تا ۹۳،این دوره انشجویان را برای پیدا کردن شغل مورد نظر در کانادا بسیار کمک خواهد کرد.

دوره های تحصیلی کانادا در دانشگاه

دوره لیسانس: دانشجویان میتوانند پس ازاتمام دوران دبیرستان (سال ۱۲) دوره لیسانس چهار ساله خود را در رشته مرتبط خود آغاز کنند.این دوره همانند دوره های آکادمیک نیاز به آیلتس ۶ یا تافل ۶۰ تا ۷۸ میباشد.
دوره فوق لیسانس: دانشجویان با داشتن مدرک لیسانس میتوانند برای این مقطع درخواست دهند با داشتن نمره آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۷۹ تا ۹۳، مدت زمان این دوره یک تا دو سال بوده و به دو صورت ارایه میشود:
Course Work : دوره دو ساله با شرکت در کلاس های دانشگاه و گذرندان واحد های درسی.
دوره Research Base یا تحقیقاتی: دوره یک سال و نیم تا دو سال به همراه یک پروژه تحقیقاتی که ملزم به داشتن استاد میباشد.
نکته: بعضی از دوره های فوق لیسانس کلاس + پروژه تحقیقاتی میباشد.
دوره دکترا: مدت زمان این دوره ۳ تا ۵ سال میباشد و پروژه محور است. متقاضیان میبایست با داشتن یک استاد راهنما پروژه خود را در این مدت زمان  تکمیل و ارایه دهند. عموما دانشجویان دوره موفق به اخذ بورسیه میشوند.
داشتن معدل بالا ، پیش زمینه تحقیقاتی و داشتن حداقل آیلتس ۶٫۵ یا تافل ۷۹ تا ۹۳ به بالا شانس دانشجویان را برای گرفتن بورسیه بیشتر خواهد کرد.
نکته: برای درخواست پذیرش در کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه داشتن حداقل معدل ۵/۱۴ الزامی میباشد.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

کالج های تورنتو
کالج های تورنتو
کالج های تورنتو
برخی از کالج‌های کبک