هفت مکان جذاب در کانادا

هفت مکان جذاب در کانادا:کانادا سرزمینی زیبا و جذاب براي گردشگران است؛ سرزمینی با جاذبه‌ها و عجایب طبیعی و مصنوعی فراوان که چشم‌نواز و نفس‌گیرند. طبیعت بکر و زیباي این سرزمین که تلفیقی از جنگل و برف است، سبب می‌شود گردشگران بسیاري به این کشور مسافرت کنند. آنچه در ادامه می‌خوانید، ۷ جاذبه مهم و دیدنی این کشور است که به‌نوعی کانادا با آن‌ها شناخته می‌شود و سند هویت آن به شمار می‌آیند.

تحصیل در کانادا

رشته‌کوه‌های راکی:

رشته‌کوه‌های راکی با زیبایی و مناظر منحصربه‌فرد خود، ازجمله جاذبه‌هاي زیبا و طبیعی کانادا به شمار می‌آیند و منطقه‌ای مفرح براي انجام فعالیت‌هایی همچون اسکی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری کوهستان و مکانی آرامش‌بخش براي گردشگران محسوب می‌شوند. این ارتفاعات از جاذبه‌هاي مختلف دیگري همچون یخچال‌های طبیعی، آبشارها، دریاچه‌ها و غارهایی که در آن‌ها می‌توان فسیل‌هایی از حیوانات ماقبل تاریخ را یافت، برخوردارند.

رشته‌کوه‌های راکی

رشته‌کوه‌های راکی

بخش قدیمی کبک:

برخی از جاذبه‌هاي توریستی شهر کبک را می‌توان در بخش قدیمی آن دید. این شهر در قرن هفدهم میلادي توسط یک کاشف فرانسوي بنا شد و امروز شهرک‌های بالایی و پایینی آن مملو از بناهاي تاریخی و قدیمی است که به‌صورت گسترده زیبایی‌هایی خود را به رخ گردشگران می‌کشند. سبک‌های معماري به‌کاررفته در ساختم آن‌ها و اماکن عمومی این شهر منحصربه‌فرد و متفاوت و هریک داراي ریزه‌کاری‌های مخصوص به خود است.

بخش قدیمی کبک

بخش قدیمی کبک

کانو:

کانوها را باید بخشی جدانشدنی از تاریخ و فرهنگ کانادایی‌ها دانست؛ شناورهایی چوبی که درگذشته نقش یک وسیله حمل‌ونقل مطمئن را براي مسافران و کاشفان ایفا می‌کردند. کانوها تنها وسایلی هستند که در سکوت کامل و با آرامشی مثال‌زدنی گردشگران و مسافران ماجراجو را از مسیرهاي آبی با زیبایی‌هایی طبیعی این سرزمین آشنا می‌کنند.

کانو

کانو

جغرافیا و آب‌وهوای کانادا

آسمان‌های مزرعه‌ای:

مرغزارها و مزارع کانادا را باید ازجمله مناظر وصف‌ناشدنی این کشور برشمرد؛ دشت‌هایی وسیع، رودخانه‌ها و جویبارها، مزارع زیبا با شکوفه‌های زرد که همگی زیر آسمانی آبی و شفاف قرار دارند و طبیعتی زیبا و هیجان‌انگیز را پیش چشم هر بیننده‌ای قرار می‌دهند. طبیعت دوستان در این مناطق خواهند توانست به احساس آرامشی خوشایند دست یابند و از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

آسمان‌های مزرعه‌ای

آسمان‌های مزرعه‌ای

آبشار نیاگارا:

آبشار نیاگارا یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین آبشارهاي جهان به شمار می‌آید. زیبایی منحصربه‌فرد این آبشار آن را به موقعیتی مناسب براي سپري کردن ماه‌عسل زوج‌های جوان تبدیل کرده است؛ اما این آبشار در مرز مشترك دو کشور امریکا و کانادا قرارگرفته است، ازاین‌رو تنها نیمی از آن متعلق به کاناداست. این آبشار، نام دیگري هم دارد و به آبشار نعل اسبی نیز معروف است.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

موزه پیر ۲۱:

پیر ۲۱ موزه ملی مهاجرت کاناداست که در شهر هالی فاکس قرار دارد. این ساختمان که زمانی ترمینال ورود کشتی‌های اقیانوس‌پیما بوده است، دروازه ورود سربازان، پناهندگان و مهاجران به این سرزمین نیز به شمار می‌آید، ازاین‌رو می‌توان این موزه را بهترین مکان براي گردشگرانی دانست که علاقه وافري به تاریخچه مهاجران دارند.

موزه پیر 21

موزه پیر ۲۱

خانه اسکیموها:

خانه‌های برفی یا ایگلوها که نمونه‌های آن را می‌توان در قطب شمال به‌وفور دید، از عایق‌کاری پیچیده‌ای برخوردارند که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند. مهندسی و معماري به‌کاررفته در ساخت این خانه‌ها بسیار پیچیده است ازاین‌رو از آثار دستی زیباي بشر به شمار می‌آیند. در ساخت این خانه‌ها علاوه بر یخ از استخوان نهنگ نیز استفاده می‌شود تا استحکام آن افزایش یابد.

خانه اسکیموها

خانه اسکیموها

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!