دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸

دانشگاه های برتر در استرالیا:۳۷ دانشگاه استرالیا در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها بوده‌اند که این رقم دو برابر بیشتر از تعداد دانشگاه های سال پیش است. ۷ دانشگاه آن در رتبه بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان و ۱۰ دانشگاه در رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه برتر سال قرار دارند. همچنین بسیاری از دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا در سال جاری بهبود وضعیت دارند. در اینجا به برسی تعدادی از آنها میپردازیم.

Australia

۱- Australian National University)ANU)
دانشگاه ملی استرالیا (ANU) امسال در رتبه بیستم جهان قرار دارد و به طور مرتب بالاترین مقام استرالیا را داراست. ANU در پایتخت کشور کانبرا قرار دارد و تنها دانشگاهی است که توسط پارلمان استرالیا اداره می شود. در میان فارغ التحصیلان آن دو وزیر استرالیا هستند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

Australian National University (ANU)

Australian National University)ANU)

۲- University of Melbourne
دومین دانشگاه در استرالیا (که در سال ۱۸۵۳ تأسیس شد)، دانشگاه Melbourne امسال در کنار KAIST کره جنوبی در رتبه ۴۱‌ام قرار دارد. این دانشگاه حدودا دارای ۴۷،۰۰۰ دانشجو، از جمله بیش از ۱۲،۰۰۰ دانشجوی بین المللی است و با ۹ جایزه نوبل(بیشتر از هر دانشگاه دیگری در استرالیا) دریافت کرده است. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

University of Melbourne

University of Melbourne

همه چیز درباره دانشگاه دانشگاه ملبورن

۳- University of New South Wales)UNSW)
در حال حاضر چهار دانشگاه در رتبه ۴۵ جهانی قرار دارند که این دانشگاه یکی از آنهاست و در استرالیا در رتبه سوم قرار دارد. دانشگاه (UNSW) در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده و بیش از هر دانشگاه دیگری بازدهی افراد میلیونر داشته است. این دانشگاه در جهت رسیدن به دانشگاه جهانی استرالیا با بیش از ۲۰۰ دانشگاه در سراسر دنیا همکاری دارد. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

همه چیز درباره دانشگاه نیو ساوت ولز University of New South Wales

University of New South Wales (UNSW)

University of New South Wales)UNSW)

۴- University of Queensland)UQ)
دانشگاه Queensland در سال جاری پیشرفت داشته و هم اکنون در جایگاه ۵۰ و مشترکا در جایگاه ۴۷ قرار دارد. این دانشگاه یکی از اعضای بنیانگذار گروه هشت میباشد، یک ائتلاف از دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا که مسئول نوآوری هایی هستند به عنوان مثال اختراع واکسن HPV برای جلوگیری از سرطان سرویکس. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

همه چیز درباره دانشگاه مرکزی کوئینزلند CQ UNIVERSITY

University of Queensland (UQ)

University of Queensland (UQ)

۵- University of Sydney
دانشگاه Sydney ، رتبه ۵۰ در جهان در سال را ۲۰۱۸ داراست. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است که در سال ۱۸۵۰ تأسیس شده است. در حال حاضر حدود ۶۰،۰۰۰ دانشجو را در این دانشگاه میباشد و برای ساختمان های زیبای نئوگوتای آن مشهور است. همچنین یکی از اعضای گروه هشت میباشد، این دانشگاه برنامه گسترده ای از برنامه های هر دانشگاه استرالیا را ارائه می دهد. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

University of Sydney

University of Sydney

۶- Monash University
دانشگاه Monash در ملبورن واقع شده است و در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده است. این دانشگاه در خارج از استرالیا مراکز آموزشی‌ای در مالزی و مراکز بین المللی در ایتالیا، هند و چین نیز اداره میکند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

Monash University

Monash University

۷- University of Western Australia)UWA)
دانشگاه غرب استرالیا (UWA) در سال جاری بهبود یافته است و در حال حاضر رتبه بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر در سطح جهانی در رتبه ۹۳ قرار دارد. این دانشگاه در Perth واقع شده است و اولین دانشگاه غربی استرالیا بود. در حال حاضر تقریبا ۲۴،۰۰۰ دانش آموز در ۹ دانشکده ثبت نام کرده اند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

همه چیز درباره دانشگاه Western Sydney University

University of Western Australia (UWA)

University of Western Australia)UWA)

۸- University of Adelaide
دانشگاه Adelaide یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا است که در سال تاسیس شده است. این دانشگاه در سال جاری ۱۶ رتبه ارتقا پیدا کرده و به رتبه ۱۰۹ جهان رسیده است. این دانشگاه یک عضو دیگر از گروه هشت میباشد و دارای بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو است که در پنج دانشگاه خود در استرالیای جنوبی ثبت نام کرده‌اند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

همه چیز درباره دانشگاه Adelaide

University of Adelaide

University of Adelaide

۹- University of Technology, Sydney )UTS)
دانشگاه Technology, Sydney )UTS) همچنان به بهبود موقعیت خود ادامه می‌دهد و در سال جاری تا ۱۷ رتبه ارتقا پیدا کرده و در حال حاضر رتبه ۱۷۶ در جهان را داراست. این دانشگاه علیرغم نام خود(UTS) دارای نقاط قوت در بسیاری از موضوعات غیر فنی مانند پرستاری، هنر و طراحی، ورزش و قانون است. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

University of Sydney

University of Sydney

۱۰- University of Newcastle
در حال حاضر دانشگاه Newcastle 21 رتبه ارتقا داشته و رتبه ۲۲۴ جهانی را کسب کرده. این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و توجه ویژه‌ای در زمینه مهندسی معدن، معماری، پرستاری و جامعه شناسی داشته است. همچنین این دانشگاه امسال از دانشگاه Wollongong پیشی گرفته است و در جایگاه ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا قرار گرفته است. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

دانشگاه دانشگاه نيوکاسل استرالیا

University of Newcastle

University of Newcastle

رتبه باقی دانشگاه های استرالیا(مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات):
۱۱- University of Wollongong – رتبه ۲۳۲ (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)دانشگاه ولنگونگ استرالیا
۱۲- Macquarie University – رتبه ۲۴۰ (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)دانشگاه مک ‌کوئری
۱۳- Queensland University of Technology )QUT) – رتبه ۲۴۷ و رتبه مشترک ۲۷۶ دانشگاه مرکزی کوئینزلند CQ UNIVERSITY
۱۴- RMIT University – رتبه ۲۴۷ (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)دانشگاه RMIT
۱۵- Curtin University – رتبه ۲۶۲ و رتبه مشترک ۳۰۶دانشگاه کرتین
۱۶- University of South Australia )UNISA) – رتبه ۲۷۹

۱۷- Deakin University – رتبه ۲۹۳ و رتبه مشترک ۳۵۵
۱۸- University of Tasmania – رتبه ۳۱۳ و رتبه مشترک ۳۷۰
۱۹- Griffith University – رتبه ۳۲۵
۲۰- La Trobe University – رتبه ۳۶۰دانشگاه La Trobe
۲۱- James Cook University)JCU) – رتبه ۳۶۷

آقاي مك ميلان مدير دپارتمان بيزنس در دانشگاه كرتين در استراليا

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه تاسمانیا
تجربیات تحصیل در استرالیا
دانشگاه تاسمانیا
دانشگاه جیمز کوک