دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸

دانشگاه های برتر در استرالیا:۳۷ دانشگاه استرالیا در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها بوده‌اند که این رقم دو برابر بیشتر از تعداد دانشگاه های سال پیش است. ۷ دانشگاه آن در رتبه بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان و ۱۰ دانشگاه در رتبه بندی ۳۰۰ دانشگاه برتر سال قرار دارند. همچنین بسیاری از دانشگاه ها برای تحصیل در استرالیا در سال جاری بهبود وضعیت دارند. در اینجا به برسی تعدادی از آنها میپردازیم.

مقاله مرتبط:دانشگاه های گروه هشت استرالیا

Australia

۱- Australian National University)ANU)
دانشگاه ملی استرالیا (ANU) امسال در رتبه بیستم جهان قرار دارد و به طور مرتب بالاترین مقام استرالیا را داراست. ANU در پایتخت کشور کانبرا قرار دارد و تنها دانشگاهی است که توسط پارلمان استرالیا اداره می شود. در میان فارغ التحصیلان آن دو وزیر استرالیا هستند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) یک مرکز پیشرو در جهان برای آموزش و تحقیق است. رتبه اول در استرالیا و رتبه ۲۲ در جهان (رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 2016-17)، دانشگاه ملی استرالیا با رکورد برجسته ای برای رضایت دانشجویان و توانایی تحصیل در فارغ التحصیلان، برجسته می شود.

برای کارکنان علمی و حرفه ای دانشگاه ملی استرالیا، شرایط بسیار خوبی از قبیل انعطاف پذیری کار، فرصت های توسعه حرفه ای، و بازنشستگی با شرایط خوب و عالی برای آنان فراهم است. این دانشگاه نقش کلیدی در شکل گیری و بحث در سیاست های عمومی دارد، جایگاه جالب تحقیقات و برای تعالی در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مشهور است. این دانشگاه روابط قوی با سیاستگذاران کشور دارد و استانداردهای مربوط به مسائل مربوط به اهمیت ملی و بین المللی را تعیین می کند.

Australian National University (ANU)

Australian National University)ANU)

۲- University of Melbourne
دومین دانشگاه در استرالیا (که در سال ۱۸۵۳ تأسیس شد)، دانشگاه Melbourne امسال در کنار KAIST کره جنوبی در رتبه ۴۱‌ام قرار دارد. این دانشگاه حدودا دارای ۴۷،۰۰۰ دانشجو، از جمله بیش از ۱۲،۰۰۰ دانشجوی بین المللی است و با ۹ جایزه نوبل(بیشتر از هر دانشگاه دیگری در استرالیا) دریافت کرده است. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

دانشگاه ملبورن توسط Hugh Culling Eardley Childers در سال ۱۸۵۳ تاسیس شد.دومین دانشگاه  قدیمی استرالیا که از نظر تحصیلات عالی است.  و در میان دانشگاه های برتر استرالیا قرار دارد. دانشگاه ملبورن متعهد به ارائه یک تجربه عملی بیش از صرفا یادگیری ساختار یافته است. یکی از پرطرفدارترین دانشگاه های تحقیقاتی، دارای کارکنان عالی است که اکتشافات و تحقیقات جدید را ارائه می دهند.

University of Melbourne

University of Melbourne

همه چیز درباره دانشگاه دانشگاه ملبورن

۳- University of New South Wales)UNSW)
در حال حاضر چهار دانشگاه در رتبه ۴۵ جهانی قرار دارند که این دانشگاه یکی از آنهاست و در استرالیا در رتبه سوم قرار دارد. دانشگاه (UNSW) در سال ۱۹۴۹ تاسیس شده و بیش از هر دانشگاه دیگری بازدهی افراد میلیونر داشته است. این دانشگاه در جهت رسیدن به دانشگاه جهانی استرالیا با بیش از ۲۰۰ دانشگاه در سراسر دنیا همکاری دارد. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

یک دانشگاه open research که با انگیزه ای برای برآورده ساختن نیازهای جدید تکنولوژی در حال رشد است. در ابتدا،  به عنوان دانشگاه نیو سات ولز فناوری شناخته شد. به طور مشخص، دانشگاه در سال ۱۹۴۹ توسط پارلمان نیو ساوت ولز، سیدنی، جایگاه خود را به دست آورد. پس از کسب این وضعیت، بودجه برای ساخت ساختمان ها در محوطه دانشگاه فراهم شد. و کلاس ها یک سال بعد با ثبت نام ۴۶ دانش آموز آغاز شد. UNSW دو کالج را تاسیس کرد، یکی در نیوکاسل و دیگری در ولونگونگ.

همه چیز درباره دانشگاه نیو ساوت ولز University of New South Wales

University of New South Wales (UNSW)

University of New South Wales)UNSW)

۴- University of Queensland)UQ)
دانشگاه Queensland در سال جاری پیشرفت داشته و هم اکنون در جایگاه ۵۰ و مشترکا در جایگاه ۴۷ قرار دارد. این دانشگاه یکی از اعضای بنیانگذار گروه هشت میباشد، یک ائتلاف از دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا که مسئول نوآوری هایی هستند به عنوان مثال اختراع واکسن HPV برای جلوگیری از سرطان سرویکس. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

دانشگاه بریزبن واقع در دانشگاه کویینزلند یکی از بزرگترین پژوهشکد های علمی و آموزشی در میان دانشگاه های استرالیا است. همچنین با نام UQ شناخته شده است،  این دانشگاه از طریق قانون ۱۹۰۹ پارلمان دولت تاسیس شد. علاوه بر این، این اولین دانشگاه آموزشی در ایالت بود و به طور رسمی در سال ۱۹۱۰ شکل گرفت.

تدریس دانشگاه در سال ۱۹۱۱ با سه دانشکده هنر، مهندسی و علوم شروع به آموزش و پرورش به ۸۳ دانش آموز آغاز کرد. در سال ۲۰۱۷، این دانشگاه بیش از ۵۲،۰۰۰ دانش آموز داشت، از جمله بیش از ۱۵،۰۰۰ دانش آموز خارجی از ۱۴۰ کشور جهان. این دانشگاه فارغ التحصیلی با مدرک کارشناسی ارشد، دکتری و دکتری عالی را ارائه می دهد. این یک کالج، یک مدرسه فارغ التحصیلی و شش دانشکده مشهور دارد.

همه چیز درباره دانشگاه مرکزی کوئینزلند CQ UNIVERSITY

University of Queensland (UQ)

University of Queensland (UQ)

۵- University of Sydney
دانشگاه Sydney ، رتبه ۵۰ در جهان در سال را ۲۰۱۸ داراست. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه استرالیا است که در سال ۱۸۵۰ تأسیس شده است. در حال حاضر حدود ۶۰،۰۰۰ دانشجو را در این دانشگاه میباشد و برای ساختمان های زیبای نئوگوتای آن مشهور است. همچنین یکی از اعضای گروه هشت میباشد، این دانشگاه برنامه گسترده ای از برنامه های هر دانشگاه استرالیا را ارائه می دهد. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

دانشگاه سیدنی که در سال ۱۸۵۰ تاسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی باز است که شناخته شده است که در میان دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. همچنین، در سال ۱۸۵۸، ملکیت سلطنتی را از ملکه ویکتوریا دریافت کرد. پس از اخذ منشور سلطنتی، مدارک تحصیلی این دانشگاه به همان میزان که توسط دانشگاه های انگلستان ارائه می شد، به رسمیت شناخته شدند. در سال ۱۹۳۸، دانشگاه نیو انگلند در دانشگاه سیدنی و بعد از آن، دانشگاهی جداگانه به نام دانشگاه نیو انگلند شناخته شد.

محوطه اصلی این دانشگاه Camper down Campus است که در استرالیا واقع شده است. طراحی این محوطه توسط Edmund Blacket در  نئو گوتیک ساخته  شده که این طراحی باعث شده یه عنوان زیبا ترین دانشگاه های در جهان شناخته شود. این دانشگاه اخیرا دارای دانشکده علوم، کار اجتماعی، داروسازی، هنر، اقتصاد، معماری و علوم دامپزشکی  شده است.

University of Sydney

University of Sydney

۶- Monash University
دانشگاه Monash در ملبورن واقع شده است و در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده است. این دانشگاه در خارج از استرالیا مراکز آموزشی‌ای در مالزی و مراکز بین المللی در ایتالیا، هند و چین نیز اداره میکند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

Monash University

Monash University

۷- University of Western Australia)UWA)
دانشگاه غرب استرالیا (UWA) در سال جاری بهبود یافته است و در حال حاضر رتبه بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر در سطح جهانی در رتبه ۹۳ قرار دارد. این دانشگاه در Perth واقع شده است و اولین دانشگاه غربی استرالیا بود. در حال حاضر تقریبا ۲۴،۰۰۰ دانش آموز در ۹ دانشکده ثبت نام کرده اند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

همه چیز درباره دانشگاه Western Sydney University

University of Western Australia (UWA)

University of Western Australia)UWA)

۸- University of Adelaide
دانشگاه Adelaide یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا است که در سال تاسیس شده است. این دانشگاه در سال جاری ۱۶ رتبه ارتقا پیدا کرده و به رتبه ۱۰۹ جهان رسیده است. این دانشگاه یک عضو دیگر از گروه هشت میباشد و دارای بیش از ۲۵۰۰۰ دانشجو است که در پنج دانشگاه خود در استرالیای جنوبی ثبت نام کرده‌اند. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

همه چیز درباره دانشگاه Adelaide

University of Adelaide

University of Adelaide

۹- University of Technology, Sydney )UTS)
دانشگاه Technology, Sydney )UTS) همچنان به بهبود موقعیت خود ادامه می‌دهد و در سال جاری تا ۱۷ رتبه ارتقا پیدا کرده و در حال حاضر رتبه ۱۷۶ در جهان را داراست. این دانشگاه علیرغم نام خود(UTS) دارای نقاط قوت در بسیاری از موضوعات غیر فنی مانند پرستاری، هنر و طراحی، ورزش و قانون است. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

University of Sydney

University of Sydney

۱۰- University of Newcastle
در حال حاضر دانشگاه Newcastle 21 رتبه ارتقا داشته و رتبه ۲۲۴ جهانی را کسب کرده. این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و توجه ویژه‌ای در زمینه مهندسی معدن، معماری، پرستاری و جامعه شناسی داشته است. همچنین این دانشگاه امسال از دانشگاه Wollongong پیشی گرفته است و در جایگاه ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا قرار گرفته است. (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)

دانشگاه دانشگاه نيوکاسل استرالیا

University of Newcastle

University of Newcastle

رتبه باقی دانشگاه های استرالیا(مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات):
۱۱- University of Wollongong – رتبه ۲۳۲ (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)دانشگاه ولنگونگ استرالیا
۱۲- Macquarie University – رتبه ۲۴۰ (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)دانشگاه مک ‌کوئری
۱۳- Queensland University of Technology )QUT) – رتبه ۲۴۷ و رتبه مشترک ۲۷۶ دانشگاه مرکزی کوئینزلند CQ UNIVERSITY
۱۴- RMIT University – رتبه ۲۴۷ (مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات)دانشگاه RMIT
۱۵- Curtin University – رتبه ۲۶۲ و رتبه مشترک ۳۰۶دانشگاه کرتین
۱۶- University of South Australia )UNISA) – رتبه ۲۷۹

۱۷- Deakin University – رتبه ۲۹۳ و رتبه مشترک ۳۵۵
۱۸- University of Tasmania – رتبه ۳۱۳ و رتبه مشترک ۳۷۰
۱۹- Griffith University – رتبه ۳۲۵
۲۰- La Trobe University – رتبه ۳۶۰دانشگاه La Trobe
۲۱- James Cook University)JCU) – رتبه ۳۶۷

آقاي مك ميلان مدير دپارتمان بيزنس در دانشگاه كرتين در استراليا

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه مونش دانشگاه مانش یا موناش انگلیسی: Monash University; ‎/ˈmɒnæʃ/‎ یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در ملبورن استرالیا بوده که در سال ۱۹۵۸ میلادی تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی ایالت ویکتوریا می‌باشد. این مرکز علمی علاوه بر عضویت در گروه ۸ (دانشگاه‌های مطرح استرالیا)، از اعضای انجمن مؤسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا می‌باشد و بیشترین تعداد متقاضی آموزش را در ایالت ویکتوریا به خود اختصاص داده‌است. موناش خانه امکانات پژوهشی بزرگی از جمله سینکروترون استرالیا و مرکز سلول‌های بنیادی استرالیا می‌باشد. این دانشگاه دارای مراکز متعددی بوده که شامل ۵ مرکز در ایالت ویکتوریا (کلایتون، کالفیلد، برویک، پنینسولا، پارکویل) و مراکزی در مالزی، ایتالیا، هند، چین و آفریقای جنوبی می‌باشد. رنکینگ: در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۹ که توسط QS صورت گرفته‌است دانشگاه مانش در رتبه ۵۹ جهان و ششم استرالیا قرار دارد و براساس رده‌بندی مؤسسه تایمز این دانشگاه در رتبه ۸۴ برترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد. پردیس ها: کلایتون Clayton پردیس Clayton مساحتی بیش از ۱٬۱ کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد و بزرگترین پردیس دانشگاه مانش است. در این پردیس دانشکده‌های هنر، اقتصاد و کسب و کار، آموزش، مهندسی، فناوری اطلاعات (IT)، حقوق، پزشکی، علوم بهداشت و پرستاری و علوم قرار دارند کالفیلد Caulfield پردیس کالفیلد دومین پردیس بزرگ دانشگاه مانش است. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را از طریق دانشکده‌های هنر، طراحی و معماری هنر (MADA)، کسب و کار و اقتصاد، فناوری اطلاعات و پزشکی، علوم بهداشت و پرستاری ارائه می‌دهد پردیس پارک ویل دانشکده‌های داروسازی و علوم دارویی دانشگاه موناش در این پردیس قرار دارند. پردیس پنینسولا این پردیس از لحاظ بزرگی سومین پردیس دانشگاه موناش است که دوره‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی رشته‌های مرتبط به تجارت، آموزش و بهداشت در این پردیس ارائه می‌شود. دانشکده ها: دانشگاه مانش دارای ۱۰ دانشکده می‌باشد که شامل گروه‌های آموزشی و مراکز پژوهشی هشتند. این دانشکده‌ها عبارتند از • دانشکده طراحی و معماری (MADA) • دانشکده هنر • دانشکده تجارت و اقتصاد • دانشکده آموزش و پرورش • دانشکده مهندسی • دانشکده فناوری اطلاعات • دانشکده حقوق • دانشکده پزشکی، پرستاری و علوم بهداشت • دانشکده داروسازی و علوم دارویی • دانشکده علوم مرکز مطالعات جنسیت و پژوهش‌های جنسیتی (CWSGR) دانشگاه موناش (Monash University) استرالیا در سال ۱۹۸۷ و در دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه که خود بخشی از دانشکده هنر در پردیس کلیتون موناش است، راه‌اندازی شد. تاریخچه این مرکز گویای گرایش‌های فمینیستی و باور به ارائه این دیدگاه‌ها در سیستم آموزشی است. مرکز مطالعات جنسیت و پژوهش‌های جنسیت برای اولین بار در سال ۱۹۹۷به‌طور مستقل شروع به کارکرد. طبق ادعای سایت CWSGR، تمامی فارغ‌التحصیلان آن در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ موفق به کسب درجه دانشیاری شده‌اند. محوریت بحث‌های پژوهشی مرکز مطالعات زنان و پژوهش‌های جنسیت دانشگاه موناش به پنج حوزه اصلی تقسیم می‌شود: جنسیت، حقوق بشر و خشونت؛ جنسیت، سلامت و شادابی؛ طبیعت و پایداری؛ جنسیت، فرهنگ، بازنمایی، و رسانه؛ و اشتغال، خانواده، جامعه بورسیه در دانشگاه موناش: در این دانشگاه سالانه بیش از 100 بورسیه تحصیلی و 300 کمک‌هزینه در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا ارائه می‌شود. برخی از این بورسیه‌ها به شرح زیر می‌باشند: بورسیه دوره‌های ارشد تحقیقاتی و دکترا: بورسیه MGS این بورسیه هزینه زندگی و همچنین درازای کار تحقیقاتی ماهیانه دستمزد می‌پردازد. آخرین‌مهلت ارسال 31 اکتبر هرسال می‌باشد. این بورسیه به دانشجویان بومی نیز تعلق دارد. سالانه به حداکثر 145 نفر این بورسیه اهدا می‌شود. بورسیه سر جیمز مک نیل این بورس تنها برای دوره دکترای پزشکی، مهندسی، علوم پایه و موسیقی می‌باشد. این بورسیه هزینه زندگی و همچنین درازای کار تحقیقاتی ماهیانه دستمزد می‌پردازد. آخرین‌مهلت ارسال 31 اکتبر هرسال می‌باشد. این بورسیه به دانشجویان بومی نیز تعلق دارد. سالانه تنها به یک نفر این بورسیه اهدا می‌شود. بورسیه MDS و MRS این بورسیه هزینه زندگی و یا شهریه دانشگاه را می‌پردازد به همراه دستمزد ماهیانه. مدارک را می‌توانید در هرزمانی در سال ارسال نمایید. این بورسیه به دانشجویان بومی نیز تعلق دارد. تعداد افرادی که این بورس را دریافت می‌کنند متغیر است. بورسیه IPRS این بورسیه تنها خاص دانشجویان خارجی است و شهریه دانشگاه را می‌پردازد به همراه بیمه دانشجویی. آخرین‌مهلت ارسال 31 اکتبر هرسال می‌باشد. این بورسیه سالانه به 20 نفر اهدا می‌شود. بورسیه MIPRS این بورسیه نیز خاص دانشجویان خارجی می‌باشد و شهریه دانشگاه را می‌پردازد به همراه بیمه دانشجویی. آخرین‌مهلت ارسال 31 اکتبر هرسال می‌باشد. این بورسیه سالانه به 70 نفر اهدا می‌شود. بورسیه JASON این بورسیه خاص دانشجویان خارجی است و مبلغ هزینه پرداختی بسته به رشته و دانشگاه متفاوت می‌باشد. کتابخانه ها و گالری: کتابخانه دانشگاه موناش کتابخانه دانشگاه موناش در حال حاضر چندین کتابخانه را در تمامی دانشگاه های خود اداره می کند که شامل بیش از 3 قاره است. کتابخانه دانشگاه موناش بیش از 3.2 میلیون مورد دارد. مجموعه کتابهای نادر مجموعه کتابهای نادر که در کتابخانه Sir Louis Matheson در پردیس کلینتون واقع شده است شامل بیش از 100،000 مورد است که به دلیل سن، منحصر به فرد بودن یا زیبایی فیزیکی ارزش دارند که توسط کارکنان و دانشجویان موناش قابل دسترسی است. این مجموعه در سال 1961 آغاز شد، زمانی که کتابدار دانشگاه نسخه های اصلی را جاناتان سویفت و برخی از معاصرانش خریداری کرد. این مجموعه در حال حاضر شامل مجموعه ای از عکاسی، کتاب های کودکان، ادبیات انگلیسی و فرانسوی قرن های هفدهم و هجدهم، دستنوشته های اصلی و جزوه ها است. نمایشگاه های مختلف در طول سال در کتابخانه های نادر منتشر شده اند موزه هنر موزه دانشگاه موناش موزه هنر موزه دانشگاه موناش (MUMA) در سال 1961 تأسیس شد و در کالج پردیس کالفیلد واقع شده است. تأسیس موزه منعکس کننده تمایل موسسین دانشگاه به دانشجویان برای به دست آوردن یک آموزش گسترده، از جمله قدردانی و درک هنرها بود. مجموعه آن در حال حاضر به بیش از 1500 آثاراز جمله هنرمندان مختلف از جمله آرتور بوید، ویلیام دوبل، سیدنی نولان، هوارد ارکلی، تریسی موفات، جان پرچال، فرد ویلیامز و بیل هانسون تبدیل شده است. در حالی که تمرکز گالری بر هنر معاصر استرالیا، تعدادی از آثار و نمایشگاه های بین المللی را در بر می گیرد. این میزبان نمایشگاه های منظم است که برای دانشجویان و کارکنان موناش، و نیز عموم مردم است. مربی فعلی موزه روز شارلوت است گالری MADA، دانشگاه موناش گالری MADA که از سال 1999 تا 2012 به عنوان گالری دانشکده شناخته می شود، یک گالری هنری معاصر است که در کالج کالفیلد دانشگاه قرار دارد. نمایشگاه رسانه های گوناگون از جمله نقاشی، پرده، چاپی، سرامیک، جواهرات، فتومدی، طراحی صنعتی، طراحی تعامل، معماری، رسانه های دیجیتال و نصب و راه اندازی از هنرمندان و طراحان داخلی و بین المللی، گالری عمومی صورت دانشکده هنر، طراحی و معماری. هنرمندان برجسته گذشته شامل بیل ویولا، هانا ویلک، بروس نومان، الکس مارتینیس رو، آرتور بید، کارل مارتینز، آدام کریسخانک، ناتان گری، سونیا لبر و دیوید چسورث، جیل اور و نوبحيرو شومورا بودند. گالری MADA به طور منظم با دیگر موسسات هنری و موزه ها برای ارائه جدیدترین هنر معاصر همکاری می کند.