دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا کجاست؟

دانشگاه‌های گروه هشت استرالیا ،Go8، از هشت دانشگاه پیشرو درزمینۀ‌های تحقیقات تشکیل شده این گروه در سال ۱۹۹۹ ثبت شده و هیئت مدیرۀ آن در شهر کانبرا، پایتخت استرالیا مستقر هستند که در زمینۀ ارائۀ تحصیلات عالی ماندگار و دراز مدت و سیاست‌های تحقیقاتی و همچنین توسعۀ متحدان بین‌المللی خود تمرکز داشته و در این زمینه پیشرو هستند شامل دانشگاه‌های زیر می‌باشد:

گروه هشت دانشگاه‌های استرالیا Go8 اتحادیه‌ای از دانشگاه‌های ممتازِ پژوهش محور استرالیاست که در امر آموزش عمومی و حرفه‌ای پیشرو هستند. این انجمن در سال ۱۹۹۴ به‌صورت غیررسمی با عنوان شبکۀ معاونان دانشگاه‌ها بنانهاده شد و در سال ۱۹۹۹ به‌صورت رسمی بانام گروه هشت تأسیس گردید. هدف اتحادیه‌ی Go8 افزایش مشارکت دانشگاه‌های عضو در بهبود رفاه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و محیط زیستی مردم و نیز توسعه‌ی مشارکت این دانشگاه‌ها به نسل‌های دیگر و جلوگیری از تجمع دانش جهانی برای عده‌ای محدود است.

دانشگاه گروه هشت استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا

تمام کمپ‌های اصلی این هشت دانشگاه در شش پایتخت ایالتی استرالیا واقع‌شده‌اند و دانشگاه ملی استرالیا Australian National University در پایتخت کشور واقع شده است. دانشگاه‌های استرالیا و مؤسسات آموزش عالی در این کشور گستره‌ی وسیعی از دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهند. از جمله علوم طبیعی، مدیریت و بازرگانی، علوم انسانی، مهندسی‌ها، حقوق، و علوم پزشکی. دانشگاه‌های استرالیا در میان برترین دانشگاه‌های دنیا بر اساس رشته‌های علمی هستند، مخصوصاً در علوم مهندسی و فن‌آوری، پزشکی، علوم زیست‌محیطی، و حسابداری و مالی. ۴۳ دانشگاه در استرالیا وجود دارد. در کنار دانشگاه‌ها مؤسسات دیگری نیز هستند که دوره‌های آموزش عالی را ارائه می‌دهند

رنکینگ دانشگاهی QS از نظر موضوعی، همۀ دانشکده‌های حقوق Go8 را در میان ۱۰۰ دانشکدۀ برتر با رتبۀ ۶ میان ۵۰ دانشگاه اول و رتبۀ ۴ در میان ۲۰ دانشگاه اول رده‌بندی می‌کند. همۀ دانشگاه‌های گروه هشت حداقل یک حوزۀ تحصیلی در رشته‌های مهندسی دارند که در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار داشته باشد و همۀ آن‌ها از نظر پزشکی، روانشناسی و آموزش در ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار می‌گیرند.

تحصیل در استرالیا رابین

گروه هشت ۷۳٪ از بودجۀ جوایز رقابتی استرالیا (دسته ۱) را دریافت می‌کنند و بیشترین سهم در حوزه‌های تحقیقاتی  که در ردۀ ۴ ام یا ۵ ام رتبه‌بندی تحقیقات برتر برای استرالیا (ERA) قرار می‌گیرند. همچنین هرساله تقریباً ۶ بیلیون دلار را در حوزه‌های تحقیقاتی که بیش از ۲ بیلیون دلار در حوزۀ تحقیقات پزشکی و خدمات بهداشتی است، صرف می‌کند.

گروه هشت Go8 متحدان و توافق‌نامه‌های بین‌المللی با دانشگاه‌ها و سازمان‌های تحقیقاتی کشورهای برزیل، چین با C9، فرانسه و آلمان دارد.

به‌طور کل، از ۳۵۸,۰۰۰ دانشجو ۲۳٪ آن‌ها از دانشجویان کارشناسی استرالیا و ۲۶٪ از همۀ دانشجویان- در این گروه آموزش می‌بینند. این آمار ۸۵,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی خارجی را در برمی‌گیرد که یک سوم از این دانشجویان بین‌المللی استرالیا ترجیح می‌دهند در یکی از دانشگاه‌های گروه هشت تحصیل کنند. دانشگاه‌های گروه هشت بیش از ۶۳٪ دکتران و دامپزشکان استرالیا و ۶۶٪ دندان‌پزشکان استرالیا را آموزش داده و بیش از ۵۰٪ از دانشجویان رشته‌های علوم استرالیا و ۴۰٪ از دانشجویان رشته‌های مهندسی را فارغ‌التحصیل می‌کند.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!