مقاطع تحصیلی کالج‌های کانادا را بیشتر بشناسیم

مقاطع تحصیلی کالج های کانادا :برعکس تفکر عده‌ای که تصور می‌کنند کالج دارای مقاطع تحصیلی نمی‌باشد ما قصد داریم در این مطلب مقاطع مقاطع تحصیلی کالج‌های کانادا را برای شما شرح دهیم. اکثر کالج‌ها در حال حاضر انواع مختلف برنامه‌ها را با توجه به نیاز دانش جویان ارائه می‌دهند. همچنین اصلی‌ترین تفاوت بین دانشگاه و کالج در عملی‌تر بودن واحدهای کالج می‌باشد.

(تحصیل در کانادا)

مقاطع تحصیلی کالج های کانادا

مقاطع تحصیلی کالج های کانادا

برنامه‌های گواهینامه‌دار

برنامه‌هایی که در نهایت به دریافت گواهینامه می‌رسد اصولاً برنامه‌های کوتاه‌مدت است که به یادگیری یک مهارت در کوتاه‌مدت می‌انجامد. این برنامه‌ها دوماهه ، سه‌ماهه و… می‌باشند که درواقع مخصوص افرادی است که در خاک کانادا حضور دارند و با این برنامه‌ها نمی‌توان ویزای دانشجویی دریافت کرد.

دانشگاه های برتر در کانادا در سال ۲۰۱۸

برنامه‌های دیپلم(Diploma Programs)

برنامه‌های مدرک دیپلم مستلزم اتمام حداقل دو ترم (یا یک سال) تحصیل است که توسط کالج‌ها و دانشگاه‌ها تائید شده است. این برنامه‌ها برای افرادی می‌باشد که دوره دبیرستان را به پایان رسانده‌اند.

دیپلم پیشرفته(Advanced diploma)

پس از حداقل چهار ترم (دو سال) تحصیلی مدرک ارائه می‌شود. این برنامه‌ها در اکثر مواقع شامل افرادی می‌شوند که حداقل فوق‌دیپلم داشته باشند. ولی در برخی مواقع افراد با دیپلم دبیرستان می‌توانند وارد این دوره‌ها شوند.

برنامه‌های گواهی تحصیلات تکمیلی(Graduate Certificate Programs)

گواهینامه‌های تحصیلات تکمیلی نیاز به یک مدرک دانشگاهی یا یک گواهینامه معتبر یا دیپلم کالج برای پذیرش دارند، که بر اساس دانش و تجربیات حاصل از تحصیلات قبلی باید رشته‌ای را در این مقطع انتخاب کرد .

برنامه دکترا(Ph.D. Programs)

در تعداد کمی از کالج‌ها مقطع دکترا هم تدریس شده و معتبر می‌باشد. بااین‌حال این کالج‌ها شرایط سختی برای مقطع دکترا دارند که به‌سادگی پذیرش نمی‌دهند.

مقاطع تحصیلی کالج های کانادا

مقاطع تحصیلی کالج های کانادا

برنامه‌های کارآموزی(Apprenticeship Programs)

برای شرکت در این برنامه‌ها اصولاً شما از طرف شرکتی که در آن کار می‌کنید معرفی می‌شوید و تجربیات لازم را در زمینه کاری خود فرا می‌گیرید و پس‌ازآن مدرکی با عنوان کارآموزی در این دوره‌ها دریافت می‌کنید.

در کنار این مقاطع اصلی هر کالجی دوره‌هایی مخصوص به خود را ارائه می‌دهد که برای اطلاعات بیشتر دراین‌باره باید به سایت کالج‌ها مراجعه شود.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!