کالج داوسون را بیشتر بشناسید

 کالج داوسون یک کالج دیپلماتیک عمومی و حرفه‌ای واقع در Westmount، کبک، کانادا است. در نزدیکی مرکز شهر مونترال در یک ساختمان در حدود ۱۲ هکتار فضای سبز قرار دارد. این کالج بزرگ‌ترین در استان کبک است که جمعیتی حدود ۸۰۰۰ دانشجو و ۳۰۰۰ دانش‌آموز شبانه را در بیش از ۳۰ حوزه تحصیل ثبت کرده است.

تحصیل در کانادا

Dawson Colleg

این کالج دو نوع برنامه: قبل از دانشگاه و حرفه‌ای / فنی و برنامه‌های پیش‌دانشگاهی به مدت دو سال برای تکمیل و پوشش موضوعاتی که تقریباً مربوط به سال‌های اضافی دبیرستان در سایر نقاط کانادا و دوره‌های مقدماتی در سطح دانشگاهی است که دانشجویان را برای زمینه انتخابی خود در دانشگاه آماده می‌کنند، دارد. برنامه‌های فنی به مدت سه سال به پایان می‌رسد و فارغ التحصیلان می‌توانند وارد بازار کار شوند یا تحصیلات خود را در سطح دانشگاه ادامه دهند.

کالج دواسون

دوره‌های شبانه از طریق آموزش مجازی در بخش‌های اعتباری و غیر اعتباری ارائه می‌شود. آموزش‌های شرکتی و سازمانی نیز در این کالج موجود است. داوسون در این زمینه با دانشگاه پکن همکاری کرد تا موسسه کنفوسیوس در کبک را در محوطه دانشگاهش برگزار کند.

اتحادیه دانشجویان داوسون (DSU) اتحادیه‌ای است که نماینده تقریباً ۷۵۰۰ دانشجوی تمام‌وقت و ۲۵۰۰ دانشجوی نیمه‌وقت است. این صندوق‌ها، هماهنگی و تنظیم باشگاه‌ها و فعالیت‌ها و منابع برای دانش‌آموزان جهت هدایت آن‌ها به ادارات و خدمات مناسب می‌باشد. این اتحادیه همچنین نقش مهمی در اطلاع‌رسانی به دانشجویان در مورد حقوق و منافع آن‌ها در صورت لزوم دارد.

برنامه‌های پیش‌دانشگاهی کالج داوسون:

هنرهای تجسمی و کاربردی-هنر، ادبیات و ارتباطات (ALC)-هنر و فرهنگ-سینما-ارتباطات-هنرهای بصری تعاملی-زبان ها-ادبیات-هنر استودیو-هنرهای تجسمی-علم، علوم پزشکی و مهندسی-علوم پایه-علوم خالص و کاربردی-علوم سلامت-علم محیط زیست-کشف علم-علم توسعه-علوم اجتماعی و فنون کسب‌وکار-علوم اجتماعی-علوم اجتماعی عمومی-بازرگانی-مطالعات کودک-مطالعات محیطی-مطالعات تجارتی بین‌المللی-قانون، جامعه و عدالت-مطالعات شمال و جنوب-روانشناسی-سفر و گردشگری-هنر لیبرال

مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

برنامه‌های پیش‌دانشگاهی معمولاً برای تکمیل، چهار ترم (دو سال) نیاز دارند.

دانسون کالج برنامه رقابتی پیش‌دانشگاهی را به نام First Choice Science (FCS) نامیده است. دانش‌آموزانی که در First Choice Science ثبت‌نام می‌کنند می‌توانند بین علوم خالص و کاربردی یا علوم پزشکی را انتخاب کنند. پذیرش انتخاب اول تنها با دعوت‌نامه است. علاوه بر این، تنها دانشجویانی که به دانسون کالج به‌عنوان کالج انتخابی خود اعتراض می‌کنند، برای پذیرش در نظر گرفته می‌شوند. پذیرش FCS بستگی به فضاهای موجود دارد و بنابراین بسیار رقابتی است. دانشجویان واجد شرایط می‌توانند نامه‌ای را برای عضویت در FCS دریافت کنند.

این فلسفه FCS است که نیازهای دانشجویانی که تمایل دارند افق‌های فکری خود را فراتر از حد معمول گسترش دهند، موردتوجه قرار داده است. در این برنامه ها پتانسیل رهبری، توانایی ارتباط واضح و مؤثر، و توانایی برای ایجاد ایده‌ها و ارائه آن‌ها در یک مکان عمومی آموزش داده میشود. همچنین:

  • بسیاری از مباحث در یک سطح پیچیده‌تر نسبت به جریان علمی به‌طور منظم درمان می‌شوند.
  • مشارکت فعال دانشجویی از طریق بحث در کلاس، جلسات ساعت اداری و فعالیت‌های اضطراری تشویق می‌شود.
  • دانش‌آموزان میتوانند که در مشارکت خود در مسابقات زیست‌شناسی، شیمی، مهندسی، ریاضیات و فیزیک استانی، ملی و بین‌المللی حمایت شوند.
  • تست‌های کلاس می‌تواند دانش‌آموزان را در یک سطح پیچیده‌تر از بخش‌های جریان منظم سوق دهد.

طرح های حرفه‌ای / فنی کالج داوسون:

هنرهای تجسمی و کاربردی-انیمیشن ۳D و تصویر تولید شده توسط کامپیوتر-طراحی گرافیک-تصویر-طراحی صنعتی-طراحی داخلی-عکاسی حرفه‌ای-تئاتر حرفه‌ای-علوم، علوم پزشکی و مهندسی-فناوری آزمایشگاه بیولوژیکی-مهندسی عمران-تصویربرداری تشخیصی-مهندسی الکترونیک-فناوری آزمایشگاهی – شیمی تحلیلی-مهندسی مکانیک-پرستاری-تکنولوژی فیزیوتراپی-رادیولوژی انکولوژی-علوم اجتماعی و فناوری کسب‌وکار-حسابداری و مدیریت تکنولوژی-مدیریت بازرگانی (بازاریابی)-تعطیلات جامعه و آموزش رهبری-فناوری علوم کامپیوتر-خدمات اجتماعی-

برنامه‌های حرفه‌ای / فنی معمولاً برای تکمیل، شش‌ترم (سه‌ساله) نیاز دارند.

دانشگاه های برتر در کانادا در سال ۲۰۱۸

مدرسه های این کالج:

مدرسه جدید یک رویکرد انتقادی انسانی به یادگیری می‌دهد و دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا دوره‌های انگلیسی و انسانی خود را در یک گروه کوچک‌تر انجام دهند.

دوره‌های آموزشی عمومی

علاوه بر دوره‌های تخصصی، دانش‌آموزان باید دوره‌های آموزش عمومی را به‌منظور فارغ‌التحصیلی کامل کنند. این دوره‌های اصلی عبارت‌اند از چهار دوره زبان انگلیسی، دو دوره فرانسوی، سه گروه علوم انسانی

پردیس ها:

  • Campus activities
  • Campus athletics
  • School shooting

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!