مزایا و مسائل ناخوشایند مهاجرت به کانادا

مهاجرت از کشور مادري به همراه خانواده براي آغاز یک زندگی جدید در کشور کانادا مسلماً مهم‌ترین تصمیم در طول زندگی شما خواهد بود. این موضوع باید به‌درستی در تمامی جنبه‌ها ارزیابی شود . شما باید از تمامی حقایق خوب و ناخوشایندي که در این رابطه وجود دارد باخبر شوید. این مطالب برگرفته از تجربیات کسانی است که به‌عنوان نیروي کار ماهر به کانادا مهاجرت کرده‌اند.

تحصیل در کانادا

 مزایاي زندگی در کانادا:

زندگی قانونی

در دنیاي امروز براي جویندگان کاري که تاکنون در یکی از کشورهاي جهان سوم می‌زیسته‌اند و قصد مهاجرت به کشوري پیشرفته دارند امکانات کمی وجود دارد تا بتوانند کار کنند و زندگی خوبی داشته باشند؛ اما تنها کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و نیوزیلند از طریق برنامۀ مهاجرت سازمان‌یافته به‌طور علنی ارائه گر این امکانات هستند. شما به‌عنوان یک مهاجر در کشور کانادا می‌توانید زندگی راحت و قانونی داشته باشید.

درباره کانادا

آرامش

کانادا یکی از کشورهایی است که پایین‌ترین آمار جرم و جنایت را دارد. شما با خیالی آسوده می‌توانید در این کشور زندگی کنید زیرا شما و هیچ‌یک از اعضاي خانواده‌تان مورد آزار و اذیت مجرمان قرار نمی‌گیرید و هیچ‌گاه شاهد دزدي و آدم‌ربایی نخواهید بود. اگرچه این قبیل جرائم در اکثر کشورهاي دنیا معمول است اما قانون شماره یک‌درمیان مردم کانادا احترام گذاشتن به مردم و اموالشان است. با گرفتن شمارۀ ۹۱۱ در هر نقطه از کانادا می‌توانید به‌سرعت با فوریت‌های پلیس، اورژانس و آمبولانس و امور تصادفات تماس بگیرید و نیازتان را در مواقع بحرانی رفع کنید.

اقتصاد در کانادا

با توجه به موقعیت استراتژیک کانادا و نزدیکی آن با آمریکا، همچنین داشتن روابط نزدیک و دوستانه با کشورهاي مشترک‌المنافع نظیر انگلستان، استرالیا و غیره به این کشور امکان آن را می‌دهد تا بر پایۀ اقتصاد محکمی استوار باشد. علاوه بر آن منابع طبیعی زیادي در کانادا وجود دارد و همچنین صنعت کشاورزي کانادا یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان مواد غذایی در بسیاري از کشورهاي دنیاست.

حمایت دولت

کشورهاي کمی در دنیا هستند که از شهروندان خود در مواقع سختی و بحران حمایت می‌کنند. در مواقع وقوع بیماری‌های سخت یا بیکاري دولت کشور کانادا از مردم و خانواده‌ها حمایت می‌کند تا بنیان زندگی‌شان حفظ شود و از طریق سازمان‌های دولتی یا خصوصی مواد غذایی، پوشاك، مسکن، خدمات آموزشی و درمانی در اختیارشان قرار می‌دهد. در زیر چند نمونه از برنامه‌های حمایت اجتماعی براي شهروندان کانادایی ذکرشده است:

  • پرداخت مستمري ماهانه براي افراد زیر ۱۸ سال .
  • بیمه بیکاري.
  • کمک‌های مالی به افراد بالاي ۶۵ سال کم‌درآمد.
  • کمک‌های مالی به خانواده‌هاي کم‌درآمد.
  • کمک‌های مالی به افراد بیکاري که توانایی کار کردن را ندارند.

طبیعت

کانادا کشوری است که داراي گونه‌های مختلفی از گیاهان و حیوانات همچنین دریاچه‌ها و فضاهاي سبز بسیار می‌باشد. از بهار تا پاییز کانادایی‌ها در هرکجای کشور که باشند در کنار فعالیت‌های روزمره‌شان از این طبیعت بسیار زیبا لذت می‌برند. در طول زمستان تفریحاتی مثل اسکی و هاکی در بین کانادایی‌ها بسیار محبوب می‌باشد. هواي بسیار تازه و پاك کانادا به دلیل فراوانی درختان و فضاهای سبز آن است که سراسر این کشور را فراگرفته است . در تمام شهرهای کانادا این سیار عادي است که در باغچه یا فضاهاي سبز حیوانات وحشی را بیابید که با زندگی شهري در کنار انسان‌ها سازگاري پیداکرده‌اند. حیواناتی مانند سنجاب، راکون، سمور، راسو، غاز وحشی و غیره… در خیابان‌های اطراف شهرها و در گذرگاه‌های بزرگ‌راه‌ها به‌وفور تابلوي عبور حیوانات وحشی مثل گونه‌های مختلف گوزن‌ها به چشم می‌خورد. به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوب در کانادا می‌توانید به‌وضوح شاهد هر ۴ فصل سال باشید.

فرصت‌های شغلی

کسانی که در تلاش براي کسب اقامت کانادا هستند آگاه باشند که کانادا به هزاران نیروي کار ماهر در طول ده سال آینده نیاز دارد، این به ۲دلیل عمده می‌باشد:

-۱ اقتصاد محکم و رو به رشد کانادا.

-۲ وجود افراد بسیاري که بالاي ۶۵ سال دارند و نیروي کار جوان جایگزین برایشان وجود ندارد.

کلید یافتن یک شغل خوب در کنار تحصیلات و تجربه توانایی صحبت به زبان‌های انگلیسی و فرانسه است.

آموزش کودکان و نوجوانان

دورۀ ابتدایی و دورۀ متوسطه هرکدام ۶ سال به طول می‌انجامد یعنی فرد در پایان متوسطه باید ۱۲ مرحله را طی کرده باشد. تحصیل براي کودکان کانادایی اجباري و در سراسر کانادا به‌صورت رایگان می‌باشد. سطح آموزشی مدارس هر سال کنترل می‌شود، این ضامن تساوي در بهره‌مندی از آموزش‌ها و فرصت‌های گوناگون براي دانش آموزان کانادایی بدون در نظر گرفتن سطح اقتصادي، اجتماعی و فرهنگی آن‌هاست. آینده‌ای درخشان در انتظار کسانی است که در دانشگاه‌های کانادا تحصیل می‌کنند.

استاندارد زندگی

 کانادا یکی از کشورهایی است که بالاترین رتبۀ استاندارد جهانی حتی بالاتر از آمریکا و خیلی از کشورهای اروپایی را دارد . درآمد هر کانادایی به‌طور متوسط در سال بالاتر از $۳۸,۰۰۰ است.

احترام به مهاجران

خانواده‌های مهاجر بسیاري براي زندگی به کانادا می‌آیند پس این امري بسیار طبیعی است که ساکنین کانادا مهاجرین را می‌پذیرند و با آن‌ها سازگاري پیدا می‌کنند. احترام به آزادي و نظر مردم یک قانون اساسی در اجتماع کاناداست. فرد با داشتن ویزاي اقامت دائم کانادا از تمامی حقوق یک شهروند بومی به‌جز حق رأی برخوردار است.

آیندۀ اقامت در کانادا و پاسپورت کانادایی

بعد از گذشت ۳ سال اقامت در کانادا مهاجران با ویزاي اقامت دائم می‌توانند درخواست پاسپورت کانادایی دهند، با داشتن این پاسپورت شما قادرید به خیلی از کشورها مثل آمریکا و کشورهاي عضو اتحادیه اروپا به‌راحتی وارد و خارج شوید. چون کانادا کشوري بی‌طرف است و مردمی آرام با روحیات انسان دوستانه دارد. با پاسپورت کانادایی همچنین می‌توانید در کشورهایی نظیر انگلستان، استرالیا و ازجمله آمریکا کار کنید.

مواد غذایی:

مواد غذایی در کانادا ارزان‌قیمت و از کیفیت خوبی برخوردار هستند، تنوع زیادي در محصولات تولیدي کشور مثل میوه‌ها، غلات و حبوبات، گوشت و لبنیات وجود دارد. بهترین محصولات از سایر کشورها با قیمت‌های مناسب در اکثر سوپرمارکت‌های سراسر کشور یافت می‌شود.

وزارت بهداشت و درمان کانادا به مهاجران تازه‌وارد مخصوصاً” خانم‌ها توصیه می‌کند که مراقب سلامت و رژیم غذایی خود در ماه‌های اول ورود به کانادا باشند، زیرا مصرف مواد غذایی جدیدي که راحت و ارزان به دست می‌آید ممکن است باعث اضافه‌وزن آن‌ها شود! دلیل دیگر آن کم بودن فعالیت‌های بدنی بیرون از خانه به علت فصل زمستان و سرما می‌باشد.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!