تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا
ویژگی های تحصیل در استرالیا
انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا
دانشگاه کرتین استرالیا
دانشگاه ولنگونگ استرالیا
دانشگاه نيوکاسل استرالیا
دانشگاه مک کوئری ( Macquarie University )
دانشگاه La Trobe
دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸
زندگی در استرالیا
اقامت استرالیا
دانشگاه نیو ساوت ولز University of New South Wales
دانشگاه ملبورن University of Melbourne
دانشگاه مرکزی کوئینزلند CQ UNIVERSITY
دانشگاه Western Sydney University
دوره های تیف در استرالیا جنوبی (TAFE SA)
مقاطع تحصیلی در استرالیا
تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
بورسیه تحصیلی در کانادا
زندگی در کانادا
ویزای توریستی کانادا
مقاطع تحصیلی در کشور کانادا
اقامت دايم پس از تحصیل در کانادا
اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل
دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)
دانشگاه منیتوبا University of Manitoba
دانشگاه اوتاوا University of ottawa
دانشگاه کنکوردیا کانادا University of Concordia
کالج SENECA
شهر اتاوا (ottawa)
دانشگاه های برتر کانادا در سال ۲۰۱۸
موسسه فناوری پیشرفته هامبر Humber College
انواع بورسیه های کانادا
دانشگاه Queen's
دانشگاه آلبرتا University of Alberta
کالج Georgian College
کالج langara college
University Canada west
British Columbia Institute of Technology
دانشگاه مک گیل MCGILL UNIVERSITY
دانشگاه واترلو Waterloo University
دانشگاه ساسکاچوان University of Saskatchewan
کالج Columbia college
دانشگاه ویندزور University of Windsor
مقایسه کانادا و استرالیا
جغرافیا و آب‌وهوای کانادا
تورنتو Toronto
ونکوور کانادا
سیستم آموزشی و تحصیل در کانادا
اقتصاد کانادا
قیمت خانه‌های تورنتو در سال ۲۰۱۸
هفت مکان جذاب در کانادا
تحصیل در رشته حقوق و آزمون LSAT
دانشگاه ریسون Ryerson University
مزایا و مسائل ناخوشایند مهاجرت به کانادا
دانشگاه یورک york university
مقاطع تحصیلی کالج‌های کانادا
کالج جورج براون GEORGE BROWN COLLEGE
آب و هوا در کانادا
تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا
اطلاعات عمومی آمریکا
دانشگاه های آمریکا
تحصیل در نیوزلند
تحصیل در نیوزیلند
اقامت نیوزلند
دانشگاه صنعتی آوکلند (AUT)
دانشگاه اوکلند
دانشگاه University of Otago
دانشگاه ویکتوریا ولینگتون
دانشگاه وایکاتو Waikato University
دانشگاه‌های برتر نیوزیلند ۲۰۱۸
زندگی در نیوزیلند
زندگی مهاجران در نیوزلند
گالری تصاویر
کلیپ های ترجمه شده
فرم مشاوره تحصیلی جامع

برچسب ها

جدیدترینهای اینستاگرام

تماس با ما

تهران – خیابان گاندی جنوبی – خیابان ۲۱ ام

پلاک ۱۱ واحد ۴

Tel : +98 21 8608 0112

Tel : +98 21 8608 0126

Mob : +98 912 5393752

مزایا و مسائل ناخوشایند مهاجرت به کانادا 

مهاجرت از کشور مادري به همراه خانواده براي آغاز یک زندگی جدید در کشور کانادا مسلماً مهم‌ترین تصمیم در طول زندگی شما خواهد بود. این موضوع باید به‌درستی در تمامی جنبه‌ها ارزیابی شود . شما باید از تمامی حقایق خوب و ناخوشایندي که در این رابطه وجود دارد باخبر شوید. این مطالب برگرفته از تجربیات کسانی است که به‌عنوان نیروي کار ماهر به کانادا مهاجرت کرده‌اند.

 

مزایاي زندگی در کانادا:

مزایاي زندگی در کانادا

مزایاي زندگی در کانادا

زندگی قانونی

در دنیاي امروز براي جویندگان کاري که تاکنون در یکی از کشورهاي جهان سوم می‌زیسته‌اند و قصد مهاجرت به کشوري پیشرفته دارند امکانات کمی وجود دارد تا بتوانند کار کنند و زندگی خوبی داشته باشند؛ اما تنها کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و نیوزیلند از طریق برنامۀ مهاجرت سازمان‌یافته به‌طور علنی ارائه گر این امکانات هستند. شما به‌عنوان یک مهاجر در کشور کانادا می‌توانید زندگی راحت و قانونی داشته باشید.

آرامش

کانادا یکی از کشورهایی است که پایین‌ترین آمار جرم و جنایت را دارد. شما با خیالی آسوده می‌توانید در این کشور زندگی کنید زیرا شما و هیچ‌یک از اعضاي خانواده‌تان مورد آزار و اذیت مجرمان قرار نمی‌گیرید و هیچ‌گاه شاهد دزدي و آدم‌ربایی نخواهید بود. اگرچه این قبیل جرائم در اکثر کشورهاي دنیا معمول است اما قانون شماره یک‌درمیان مردم کانادا احترام گذاشتن به مردم و اموالشان است. با گرفتن شمارۀ ۹۱۱ در هر نقطه از کانادا می‌توانید به‌سرعت با فوریت‌های پلیس، اورژانس و آمبولانس و امور تصادفات تماس بگیرید و نیازتان را در مواقع بحرانی رفع کنید.

اقتصاد در کانادا

با توجه به موقعیت استراتژیک کانادا و نزدیکی آن با آمریکا، همچنین داشتن روابط نزدیک و دوستانه با کشورهاي مشترک‌المنافع نظیر انگلستان، استرالیا و غیره به این کشور امکان آن را می‌دهد تا بر پایۀ اقتصاد محکمی استوار باشد. علاوه بر آن منابع طبیعی زیادي در کانادا وجود دارد و همچنین صنعت کشاورزي کانادا یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان مواد غذایی در بسیاري از کشورهاي دنیاست.

حمایت دولت

کشورهاي کمی در دنیا هستند که از شهروندان خود در مواقع سختی و بحران حمایت می‌کنند. در مواقع وقوع بیماری‌های سخت یا بیکاري دولت کشور کانادا از مردم و خانواده‌ها حمایت می‌کند تا بنیان زندگی‌شان حفظ شود و از طریق سازمان‌های دولتی یا خصوصی مواد غذایی، پوشاك، مسکن، خدمات آموزشی و درمانی در اختیارشان قرار می‌دهد. در زیر چند نمونه از برنامه‌های حمایت اجتماعی براي شهروندان کانادایی ذکرشده است:

  • پرداخت مستمري ماهانه براي افراد زیر ۱۸ سال .
  • بیمه بیکاري.
  • کمک‌های مالی به افراد بالاي ۶۵ سال کم‌درآمد.
  • کمک‌های مالی به خانواده‌هاي کم‌درآمد.
  • کمک‌های مالی به افراد بیکاري که توانایی کار کردن را ندارند.

طبیعت

کانادا کشوری است که داراي گونه‌های مختلفی از گیاهان و حیوانات همچنین دریاچه‌ها و فضاهاي سبز بسیار می‌باشد. از بهار تا پاییز کانادایی‌ها در هرکجای کشور که باشند در کنار فعالیت‌های روزمره‌شان از این طبیعت بسیار زیبا لذت می‌برند. در طول زمستان تفریحاتی مثل اسکی و هاکی در بین کانادایی‌ها بسیار محبوب می‌باشد. هواي بسیار تازه و پاك کانادا به دلیل فراوانی درختان و فضاهای سبز آن است که سراسر این کشور را فراگرفته است . در تمام شهرهای کانادا این سیار عادي است که در باغچه یا فضاهاي سبز حیوانات وحشی را بیابید که با زندگی شهري در کنار انسان‌ها سازگاري پیداکرده‌اند. حیواناتی مانند سنجاب، راکون، سمور، راسو، غاز وحشی و غیره… در خیابان‌های اطراف شهرها و در گذرگاه‌های بزرگ‌راه‌ها به‌وفور تابلوي عبور حیوانات وحشی مثل گونه‌های مختلف گوزن‌ها به چشم می‌خورد. به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوب در کانادا می‌توانید به‌وضوح شاهد هر ۴ فصل سال باشید.

فرصت‌های شغلی

کسانی که در تلاش براي کسب اقامت کانادا هستند آگاه باشند که کانادا به هزاران نیروي کار ماهر در طول ده سال آینده نیاز دارد، این به ۲دلیل عمده می‌باشد:

-۱ اقتصاد محکم و رو به رشد کانادا.

-۲ وجود افراد بسیاري که بالاي ۶۵ سال دارند و نیروي کار جوان جایگزین برایشان وجود ندارد.

کلید یافتن یک شغل خوب در کنار تحصیلات و تجربه توانایی صحبت به زبان‌های انگلیسی و فرانسه است.

آموزش کودکان و نوجوانان

دورۀ ابتدایی و دورۀ متوسطه هرکدام ۶ سال به طول می‌انجامد یعنی فرد در پایان متوسطه باید ۱۲ مرحله را طی کرده باشد. تحصیل براي کودکان کانادایی اجباري و در سراسر کانادا به‌صورت رایگان می‌باشد. سطح آموزشی مدارس هر سال کنترل می‌شود، این ضامن تساوي در بهره‌مندی از آموزش‌ها و فرصت‌های گوناگون براي دانش آموزان کانادایی بدون در نظر گرفتن سطح اقتصادي، اجتماعی و فرهنگی آن‌هاست. آینده‌ای درخشان در انتظار کسانی است که در دانشگاه‌های کانادا تحصیل می‌کنند.

استاندارد زندگی

 کانادا یکی از کشورهایی است که بالاترین رتبۀ استاندارد جهانی حتی بالاتر از آمریکا و خیلی از کشورهای اروپایی را دارد . درآمد هر کانادایی به‌طور متوسط در سال بالاتر از $۳۸,۰۰۰ است.

احترام به مهاجران

خانواده‌های مهاجر بسیاري براي زندگی به کانادا می‌آیند پس این امري بسیار طبیعی است که ساکنین کانادا مهاجرین را می‌پذیرند و با آن‌ها سازگاري پیدا می‌کنند. احترام به آزادي و نظر مردم یک قانون اساسی در اجتماع کاناداست. فرد با داشتن ویزاي اقامت دائم کانادا از تمامی حقوق یک شهروند بومی به‌جز حق رأی برخوردار است.

آیندۀ اقامت در کانادا و پاسپورت کانادایی

بعد از گذشت ۳ سال اقامت در کانادا مهاجران با ویزاي اقامت دائم می‌توانند درخواست پاسپورت کانادایی دهند، با داشتن این پاسپورت شما قادرید به خیلی از کشورها مثل آمریکا و کشورهاي عضو اتحادیه اروپا به‌راحتی وارد و خارج شوید. چون کانادا کشوري بی‌طرف است و مردمی آرام با روحیات انسان دوستانه دارد. با پاسپورت کانادایی همچنین می‌توانید در کشورهایی نظیر انگلستان، استرالیا و ازجمله آمریکا کار کنید.

مواد غذایی:

مواد غذایی در کانادا ارزان‌قیمت و از کیفیت خوبی برخوردار هستند، تنوع زیادي در محصولات تولیدي کشور مثل میوه‌ها، غلات و حبوبات، گوشت و لبنیات وجود دارد. بهترین محصولات از سایر کشورها با قیمت‌های مناسب در اکثر سوپرمارکت‌های سراسر کشور یافت می‌شود. وزارت بهداشت و درمان کانادا به مهاجران تازه‌وارد مخصوصاً” خانم‌ها توصیه می‌کند که مراقب سلامت و رژیم غذایی خود در ماه‌های اول ورود به کانادا باشند، زیرا مصرف مواد غذایی جدیدي که راحت و ارزان به دست می‌آید ممکن است باعث اضافه‌وزن آن‌ها شود! دلیل دیگر آن کم بودن فعالیت‌های بدنی بیرون از خانه به علت فصل زمستان و سرما می‌باشد.

بررسی برخی مسائل ناخوشایند براي مهاجرین در کانادا

اگرچه مهاجرت به کشوري نظیر کانادا در اکثر موارد باعث پیشرفت و تجربه‌ی زندگی بهتر می‌شود،اما باید در نظر داشته باشیم که این مسیری است پرفراز نشیب که در مواردي ممکن است به نظرمان خوشایند نباشد.برخی از این موارد را باهم بررسی می‌کنیم:

مالیات

در هنگام خرید براي بیشتر محصولات شما باید مالیات بپردازید(به‌استثنای برخی مواد غذایی). از سوي دیگر افرادي که درآمد دارند باید مالیات بر درآمد خود را بپردازند،که اگر کارمند باشند توسط کارفرما مبلغی از حقوق دریافتی‌شان کسر می‌شود.

نمونه‌ای از مقدار مالیات در اونتاریو:

– افراد با درآمد کم: بین ۱,۰۰۰ $ تا ۳۱,۶۷۶ $ در سال باید مالیاتی معادل تقریبی ۰% تا ۱۵٫۹ % بپردازند.

– افراد با درآمد متوسط: بین ۳۱,۶۷۷ $ تا ۶۳,۳۵۳ $ در سال باید مالیاتی معادل تقریبی ۱۶ % تا ۲۵٫۹ % را بپردازند.

– افراد با درآمد بالا: بین ۶۳,۳۵۴ $ تا ۱۰۳,۰۰۰ $ در سال باید معادل تقریبی ۲۶ % تا ۲۹ % را بپردازند.

اگر شخصی درآمدي بالاتر از ۱۰۳,۰۰۰ $ در سال داشته باشد باید ۲۹ % مالیات بپردازند.

نرخ مالیات در کانادا جزء بالاترین نرخ‌های مالیات در دنیا می‌باشد ،به چند دلیل:

– هزینه‌ی مراقبت‌های درمانی و آموزش‌وپرورش توسط دولت تأمین می‌شود.

– تعداد زیادي از کارکنان دولت هستند که حقوق بسیار بالایی می‌گیرند.

– کانادا کشوري است با جمعیت بسیار کم و مساحت بسیار زیاد که هزینه‌ای بسیار بالایی دارد ،مثل: هزینه‌ی کنترل بزرگ‌راه‌ها،پلیس، خدمات عمومی، آتش‌نشانی ، کارکنان شهري و غیره…

مجبورید از صفر شروع کنید

وقتی زندگی جدید در کانادا را آغاز کردید باید خیلی از مسائلی که تاکنون در کشور خودتان به‌صورت روتین انجام می‌دادید را دوباره از صفر یاد بگیرید.چون هر کشوري فرهنگ و راه و روش زندگی مخصوص به خودش را دارد. براي فرزندانتان که در سنین پایین‌تر هستند کنار آمدن با این مسائل راحت‌تر است زیرا آن‌ها در کانادا به مدرسه می‌روند و خودشان را براي زندگی و یافتن شغل آماده می‌کنند.اما بااین‌وجود براي آموزش بزرگ‌سالان نیز مؤسساتی وجود دارد که آموزش‌های آن‌ها در زندگی در کانادا بسیار کمکشان می‌کند.

درباره کانادا

مؤسساتی مثل موسسه آموزش زبان فرانسه و انگلیسی

این آموزش‌ها براي مهاجرانی که می‌خواهند سطح زبانشان را قوی‌تر کنند رایگان می‌باشد.اگر تصمیم دارید در ایالت کبک زندگی کنید باید زبان فرانسه بلد باشید.براي موفقیت در زمینه‌ی حرفه‌ای در کبک بهتر است زبان فرانسه را به همراه انگلیسی خوب بلد باشید زیرا در روابط تجاري دانستن هر دو زبان نیاز است زبان فرانسه بلد باشید.براي موفقیت در زمینه‌ی حرفه‌ای در کبک بهتر است زبان فرانسه را به همراه انگلیسی خوب بلد باشید زیرا در روابط تجاري دانستن هر دو زبان نیاز است.

ویزای توریستی کانادا

موسسه آموزش رانندگی

براي رانندگی در کانادا گواهینامه‌ی رانندگی نیاز دارید .براي دستیابی به آن باید هم در آزمون کتبی و هم عملی نمره قبولی کسب کنید.حتی اگر در کشور خود سال‌ها رانندگی کرده باشید باید در این دو آزمون شرکت کنید.این مؤسسات به شما گواهینامه رانندگی نمی‌دهند اما کمک می‌کنند تا در این زمینه مهارت بیشتري پیدا کنید.به‌هرحال اکثر مهاجرین بعد از حداقل دو بار آزمون عملی را قبول می‌شوند.

دوره‌های جستجوي شغل

در این دوره‌ها بهترین راه براي یافتن شغل در کانادا آموزش داده می‌شود ،مثل تکنیک رزومه نویسی،نوشتن Cover letter و همچنین آموزش روش مصاحبه‌های کاري.

 زندگی در کانادا

دوره‌های آموزش تاریخ ، جغرافی و سیاست‌های کانادا

افراد زیر ۶۰ سالی که می‌خواهند پاسپورت کانادایی بگیرند باید خود را براي آزمون اقامت که در زمینه‌ی جغرافی،تاریخ و مدیریت سیاسی کاناداست آماده کنند.این آزمون به زبان انگلیسی یا فرانسه است ، براي آماده شدن می‌توانید از مؤسساتی که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنید یا خودتان در این زمینه کسب اطلاعات کنید.

سازگاري با کاربردهای جدید اجتماعی

اگرچه بعضی از مهاجرین سعی به راین دارند تا فرهنگی که با آن بزرگ‌شده‌اند را حفظ کنند، اما آشنایی بافرهنگ و قوانین مردم در کانادا امري بسیار ضروري است.درك این دوگانگی در اوایل مهاجرت ممکن است گاهی سخت باشد،برخی از این نکات را بررسی می‌کنیم:

تعیین قرار ملاقات

قبل از اینکه به ملاقات کسی بروید حتماً” با فرد موردنظر تماس بگیرید.در خیلی از کشورهای دنیا به‌صورت اتفاقی و سرزده به دیدار کسی رفتن قابل‌قبول است اما در کانادا این‌طور نیست.بهتر است قبل از هر ملاقاتی با فرد موردنظر تماس گرفته و این موضوع را اطلاع دهید ، هیچ‌گاه سرزده نروید.

تحصیل در کانادا

نکته: کفش‌هایتان را در بیاورید یکی از آداب معاشرت در کانادا این است که قبل از ورود به آپارتمان کسی که به ملاقاتش می‌روید حتماً” کفش‌هایتان را در بیاورید، در غیر این صورت حکم بی‌احترامی به صاحب‌خانه را دارد.

فصل سرما

فصل سرما در کانادا طولانی و از ماه نوامبر تا مارس می‌باشد.این موضوع براي کسانی که تاکنون در مناطق گرمسیري می‌زیسته‌اند ناخوشاینداست. اما در طول زمستان مدارس،کارخانجات تولیدي،ادارات،فروشگاه‌ها و غیره به‌طورمعمول به کارشان ادامه می‌دهند.سیستم‌های گرمایشی در کانادا بسیار پیشرفته است و تمامی منازل ،اداره‌ها، سیستم‌های حمل‌ونقل مثل اتوبوس ،قطار و مکان‌های مذهبی مجهز به سیستم‌های گرمایشی برقی و گازي می‌باشد.سردترین منطقه در کانادا با دماي -۶۳ C  در ۳ فوریه‌ی سال ۱۹۴۷ در منطقه‌ای بنام Snag  در  Yukon برآورد شده است.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

تحصیل در کانادا با دیپلم
کالج دواسون
University of Guelph
بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۸