تحصیل در رشته حقوق و آزمون LSAT

تحصیل در رشته حقوق: برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند تحصیل کنید، باید در آزمونی به اسم LSAT شرکت کرده و در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون شما می‌توانید در مقطع ارشد در خارج از کشور اقدام نمایید.

مقایسه کانادا و استرالیا

در غیر این صورت شانس پذیرش در دانشگاه را از دست می‌دهید زیرا هر کشور قوانین و حقوق عمومی و اختصاصی خودش را دارد و حقوق کشورهای دیگر را نمی‌توانند قبول کنند. بنابراین این آزمون استاندارد را در سطح بین‌المللی برگزار می‌کنند تا همه در یک سطح باشند.

تحصیل در رشته حقوق و آزمون LSAT

تحصیل در رشته حقوق و آزمون LSAT

مشخصات آزمون LSAT:

LSAT مخفف (Law School Admission Test) یک آزمون تخصصی برای پذیرش در رشته‌های حقوق می‌باشد. تقریباً تمام دانشگاه‌های کشورهای آمریکا، کانادا، کارائیب، کشورهای اروپایی، آسیایی، استرالیا، نیوزیلند، آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و مکزیک برای ورود به دانشگاه در رشته حقوق به این مدرک نیاز دارند. این آزمون از سوی مؤسسه LSAC طراحی و برگزار می‌شود و شامل ۵ بخشِ ۳۵ دقیقه‌ای می‌باشد. که این بخش‌ها شامل:

  •  Comprehension
  •  Logical Reasoning
  •  Analytical Reasoning (دو بخش)
  •  Unscored

چینش این بخش‌ها مشخص نبوده و شناسایی مفاد بخش unscored تا زمانی که نمره خود را دریافت نکنید امکان‌پذیر نیست.
میانگین نمرات شرکت‌کنندگان از ۱۲۰ تا ۱۸۰ محاسبه می‌گردد ولی دانشجویان ابتدا باید نمره قابل‌قبول دانشگاه موردنظر را در آزمون LSAT بسنجند و آن نمره را کسب نمایند. همچنین مدتی که این آزمون اعتبار دارد ۵ سال می‌باشد و پس‌ازآن باطل می‌گردد. و فاقد اعتبار است.

این آزمون ۴ بار در سال برگزار می‌گردد و حدود ۳ ساعت زمان دارد که به سؤالات تستی پاسخ دهید. افراد فقط از طریق سایت LSAT می‌توانند این آزمون را ثبت‌نام کنند و همچنین باید دارای مدرک لیسانس و پاسپورت باشند و به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

تحصییل در کانادا
تحصیل در استرالیا

نمونه فرم ثبت‌نام:

آزمون LSAT

آزمون LSAT

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!