دانشگاه مک ‌کوئری

Macquarie University

دانشگاه مک کوئری ( Macquarie University ) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در سیدنی، استرالیا، در حومۀ Macquarie Park واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ توسط دولت نیو سات ولز تاسیس شد و سومین دانشگاه در شهر سیدنی می‌باشد و به طور منحصر به فردی در قلب بزرگ ترین منطقه استرالیا با پیشرفته‌ترین فناوری قرار دارد، دارای ۴۰٫۰۰۰ دانشجو و ۲٫۰۰۰ پرسنل در یک مرکز اکتشافی پررونق جهت تحصیل در استرالیا می‌باشد. پردیسی با وسعت ۱۲۶ هکتار و با فضایی سبز و باز که آزادی تفکر و رشد را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد.
اخیرا بیش از یک میلیارد دلار استرالیا در زمینه تاسیسات و زیرساخت های این دانشگاه سرمایه گذاری شده تا دانشجویان و کارکنان این دانشگاه بتوانند در محیطی الهام بخش که در مسیر جدیدترین فناوری های دیجیتال قرار دارد پیشرفت کنند.
با وجود بیش از ۳۰۰ شرکت پیشرو که در محدوده پردیس دانشگاه مک کواری ( Macquarie University ) و یا در اطراف آن، دانشجویان این دانشگاه می‌توانند با رشته های صنعتی آشنا شوند که به آینده شغلی آنها نیز کمک می‌کند ضمن اینکه پرسنل این دانشگاه نیز با همراهی برخی از سازمان های پیشرو جهان به فرصت های برجسته و چشمگیر پژوهش و نوآوری دسترسی خواهند داشت.
Macquarie به عنوان یک دانشگاه پرجمعیت تاسیس شده است، دارای ۵ دانشکده و همچنین بیمارستان دانشگاه Macquarie و دانشکده مدیریت مک کواری است که در پردیس اصلی دانشگاه در حومه سیدنی واقع شده است.
این دانشگاه توسط شورایی با ۱۷ عضو اداره می‌شود. شورای دانشگاه از ۱۹۸۹ تا کنون فعال بوده . شورا مسئولیت اصلی کنترل و مدیریت امور دانشگاه و توانایی ایجاد قوانین و مقررات مربوط به نحوه مدیریت دانشگاه را دارد. اعضای شورا عبارتند از معاون دانشگاه، کارکنان علمی و غیر آکادمیک، معاون رئیس جمهور، سنا و نماینده دانشجویی. شورا به ریاست هیئت رئیسه دانشگاه برگزار می‌شود.
این دانشگاه در حال حاضر رتبه ۲۴۰ جهانی را داراست.

بیمارستان دانشگاه مک کوئری

Macquarie University

Macquarie University

Macquarie اولین دانشگاهی در استرالیا بود که در سال ۲۰۱۰ یک مرکز پزشکی خصوصی تاسیس کرد و یک بیمارستان ۳۰۰ میلیون دلاری را در محوطه دانشگاهش باز کرد. بیمارستان اولین و تنها بیمارستان آموزش خصوصی غیرانتفاعی در یکی از دانشگاهای استرالیا است. بیمارستان دانشگاه Macquarie در شمال محوطه دانشگاه واقع شده است. این بیمارستان شامل ۱۸۳ تخت، ۱۲ اپراتور، ۲ مجموعه آنژیوگرافی قلبی و عروقی است. این بیمارستان با مدرسه پیشرفته پزشکی استرالیا هماهنگ است.

کتابخانه دانشگاه مک کوئری

Macquarie University

Macquarie University


Macquarie University

Macquarie University

این کتابخانه دارای بیش از ۱٫۸ میلیون آیتم است و از سیستم طبقه بندی کتابخانه کنگره استفاده می‌کند. کتابخانه دارای مجموعه های متعددی از جمله مجموعه کتاب های نادر، است. دانشگاه Macquarie داری دو کتابخانه است. کتابخانه قدیمی در ساختمان C7A در پایان ژوئیه ۲۰۱۱ بسته شد (که هم‌اکنون از آن زمان به عنوان سالن مطالعه استفاده میشود) و کتابخانه جدید در ساختمان C3C در ۱ آگوست ۲۰۱۱ افتتاح و قابل استفاده شد. این کتابخانه جدید اولین کتابخانه در استرالیا بود که دارای یک سیستم ذخیره سازی اتوماتیک و بازیابی (ASRS) است.
این دانشگاه دارای بزرگترین برنامه تبادل دانشجویان در استرالیا است. در سال ۲۰۱۲، ۹۸۰۲ دانش آموز از آسیا(چین، هنگ کنگ، کره و سنگاپور و…) در دانشگاه مککوری ثبت نام کردند.
دانشگاه خدمات غیر دانشگاهی‌ای را برای دانشجویان مدیریت می‌کند مانند: تهیه غذا و خرده فروشی، ورزش و تفریح، گروه های دانشجویی، مراقبت از کودکان و سرگرمی. از اواخر سال ۲۰۱۷، مرکز تسهیلات پردیس آن برای بازسازی بسته شده است. با این حال جایگزینی برای آن در نظر گرفته شده است.
برنامه رهبری جهانی (GLP) یک سازماندهی و برنامه دانشجویی است که توسط بخش بزرگی از دانشجویان Macquarie انجام می‌شود. همه دانشجویان دانشگاه تشویق می‌شوند که برنامه را برای ارتقای مهارت های رهبری، درک فرهنگی و آگاهی بین المللی دنبال کنند. پس از اتمام GLP، دانشجویان از نشریه رسمی خود یک مدرک رسمی دریافت می‌کنند.
دانشگاه مککری ایستگاه رادیویی خود را در محوطه دانشگاه، دارد. این ایستگاه به طور مشترک متعلق به دانشگاه Macquarie و Technology (UTS)، سیدنی میباشد.

بورسیه‌ سال ۲۰۱۸ دانشگاه مک‌کوئری:

Macquarie University

Macquarie University

دانشگاه مک کوئری امسال در مقطع دکترا “هوش مصنوعی در پزشکی و بهداشت” دانشجو میپزیرد.
ارزش بورس: هزینه تمام وقت ۲۷،۰۸۲ دلار در سال (در سال ۲۰۱۸) و معاف از مالیات، تا ۳ سال کمک هزینه تحصیلی شامل هزینه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی زندگی است.
شرایط ورود: متقاضیان باید لیستی از عملکرد عالی دانشگاهی و ترجیحا، تجربه تحقیقات مربوطه و یا فعالیت تحقیقاتی مرتبط و جوایز ارائه دهند.
الزامات زبان انگلیسی: اگر زبان انگليسی زبان اوليه شما نيست، لازم است نشان دهيد که مهارت های زبان انگليسی شما در سطح بالاتری است تا در تحصیلات خود موفق شوید.
روش درخواست: متقاضیان باید فرم درخواست نامزد شدن و بورس تحصیلی HDR را تکمیل کنند و دو داور رسمی دانشگاهی را به اداره تحقیقات دیپلم ارجاع نمایند.

منابع:
https://www.scholarshipsads.com/scholarships-for-austrian-students/#gs.vZvUzSY
http://macquariepark.com.au/businesses/detail/macquarie-university-hospital/
https://en.wikipedia.org/wiki/Macquarie_University

آقاي تنوير شاهيد مدير دپارتمان خاورميانه در دانشگاه مک کواری در استراليا

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه تاسمانیا