دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در رجینا، ساسکاچوان، کانادا می باشد ، در سال ۱۹۱۱ به عنوان یک دبیرستان خصوصی متعصب کلیسای کانادا تاسیس شد و در سال ۱۹۲۵ به عنوان دانشکده ی راهنما با دانشگاه ساسکچوان و کلیسا ادغام شد، در سال ۱۹۳۴ به عنوان دانشگاه دست پیدا کرد، در سال ۱۹۶۱ به عنوان مقطع تحصیلی دانشگاه رجینا از دانشگاه ساسکاچوان دست یافت و در سال ۱۹۷۴ این دانشگاه مستقل شد. دانشگاه رجینا دارای بیش از ۱۵،۰۰۰ دانش آموز کامل و نیمه وقت است.

دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا برای داشتن تمرکز بر یادگیری تجربی مشهور است و علاوه بر ارائه آموزش های تعاونی در ۴۱ برنامه، از کارآموزی تدریس حرفه ای و تمرینات حرفه ای را ارائه می دهد. این یادگیری تجربی و آماده سازی شغلی بیشتر مورد توجه قرار گرفت، زمانی که در سال ۲۰۰۹ دانشگاه رجینا برنامه گارانتی UR را راه اندازی کرد،

تحصیل در کانادا

یک برنامه منحصر به فرد که دانشجویان شرکت کننده را پس از فارغ التحصیلی به موفقیت حرفه ای ترغیب می کرد با تکمیل آموزش با تجربه برای دستیابی به تحصیلات، حرفه و زندگی خاص اهداف توافقنامه های همکاری با شرکت های تاجیکستان، ادارات دولتی و شرکت های خصوصی به دانشگاه رجینا کمک می کند تا دانشجویان فرصت های فرصت های شغلی را در اختیار دانش آموزان قرار دهند و پس از تحصیل، در زمینه اشتغال به تحصیل کمک کنند.

دانشکده های دانشگاه رجینا :

 • ·       دانشکده هنر
 • ·       دانشکده مدیریت بازرگانی: این دانشکده شامل دو دانشکده بازرگانی پل جییل (برنامه های کارشناسی ) و دانشکده بازرگانی کالج کنت لوئین (برنامه های تحصیلات تکمیلی / گواهینامه ها) می باشد.
 • ·       دانشکده تربیت معلم: این دانشکده در  دوره کارشناسی و سطح فوق لیسانس برای آموزش ابتدایی و متوسطه یکی از سهمیه ها ی U R را ارائه می دهد.
 • ·       دانشکده مهندسی و علوم کاربردی مهندسی برنامه های ارائه شده در این دانشکده عبارتست از مهندسی سیستم های الکترونیکی، مهندسی سیستم های محیط زیست، مهندسی سیستم های صنعتی، مهندسی سیستم های نفت و مهندسی نرم افزار سیستم و همچنین تخصص در رشته ای مهندسی ارتباطات، کنترل، طراحی دیجیتال، برق الکترونیک، مهندسی تولید و مهندسی فرآیند.
 • ·       دانشکده رسانه: عملکرد این دانشکده به ارائه ی برنامه های هنرهای زیبا و اجرای هنر و برنامه های مطالعه هنر در هنرهای تجسمی، تئاتر، موسیقی و تولید و مطالعات رسانه ای محدود می شود.
 • ·       دانشکده مطالعات و تحقیقات:این دانشکده تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری در رابطه با تمام دانشکده های دیگر.
 • ·       دانشکده علوم زیستی و مطالعات بهداشتی
 • ·       دانشکده پرستاری: این دانشکده برنامه پرستاری درجه یک همراه با SIAST ارائه می دهد.
 • ·       دانشکده علوم: گروه ها و برنامه های این دانشکده شامل علوم کامپیوتر، ریاضی و آمار، زمین شناسی، زیست شناسی، فیزیک، شیمی و بیوشیمی و علوم علمی است.
 • ·       دانشکده کار اجتماعی: در کالج های اولیه در رژینا و ساسکچوان، و مدارس ماهواره ای در سراسر ساسکاچوان  برنامه های آموزشی مبتنی بر تمرین و تحقیق را ارائه می دهد.

دانشگاه رجینا دارای مدرسه فارغ التحصیلی، دانشکده حقوق و جانسون شویما است که این برنامه ها را همراه با دانشگاه ساسکاچوان ارائه می دهد.

دانشگاه رجینا همچنین تعدادی از برنامه های انتقال حرفه ای را با دیگر دانشگاه ها و کالج های حرفه ای ارائه می دهد: کشاورزی و زیستشناسی، کایروپراکتیک، دندانپزشکی، قانون، پزشکی، تغذیه، درمان شغلی، اپتومتری، داروخانه، فیزیوتراپی و دامپزشکی.

در محوطه ی دانشگاهی انگلیسی زبان، فرانکفورت دانشگاهی La Cité در دانشگاه رجینا طیف گسترده ای از برنامه ها، خدمات و فعالیت های فرانسوی را ارائه می دهد. La Cité از پروژه های تحقیقاتی مربوط به فرانکوفون در موقعیت های اقلیت هدایت و پشتیبانی می کند و همچنین طرح های منحصر به فرد دانشگاهی و جامعه ای که به توسعه جامعه Fransaskois کمک می کند.

کالج های فدرال، کالج های منطقه ای و همکاران:

کالج های Campion و Luther دانشکده های دبیرستانی هستند که در دوره های کالج  مدرک معتبر دانشگاه ساسکاچوان را با همان کالج Regina قدیمی که از مکان های دیگر در رژینا است، ارائه می دهند. کالج کمپین در سال ۱۹۲۳ دانشکده حقوق دانشگاه ساسکاچوان، مانند کالج رجینا شد و بعدا از آن انجمن را به نفع کالج سنت Boniface در مانیتوبا متوقف کرد و در سال ۱۹۶۴ با دانشگاه ساسکاچوان به دانشگاه فدرال بازگشت. لوتر کالج ساختمان خود را در رمينا جديد در سال ۱۹۷۱ باز کرد اما در دبيرستان سلطنتي در محل نخستين مجلس دولتي سرزمينهاي شمال غربي همچنان مدرسه دبيرستان خود را اجرا مي کند. با این حال، طرح اصلی یامااچی برای محوطه دانشگاه مورد بازنگری قرار گرفت و مجموعه کالج لوتر در شرق از ساختمانهای اصلی دانشگاه جدا شده است.

علاوه بر این، دانشگاه رجینا دارای دو “دانشکده های وابسته” است: موسسه گابریل دیمون و پلی تکنیک ساسکاچوان (موسسه کاربردی علم و فناوری ساسکاچوان) SIAST این دانشگاه همچنین دارای دو “دانشکده ی وابسته” است: دانشکده آتال موری و دانشکده بریزر این مؤسسات با همکاری دانشگاه رجینا برنامه های بسیاری را ارائه می دهند.

شبکه محلی کالج های منطقه ای ساسکاچوان بیشتر برنامه های ارائه شده در سراسر استان را گسترش می دهد. دانشگاه رجینا دوره های آموزشی را از طریق کالج کامبرلند، دانشکده نوردلندز، کالج منطقه ای شمال غربی، دانشکده عالی پلینز، کالج منطقهای کارلتون تیلل، کالج پارلند و کالج منطقه ای جنوب شرقی ارائه می دهد.

خوابگاه های دانشگاه رجینا :

 •     Kīšik Towers (بین $۲,۱۵۶ تا $۴,۵۸۰)

        این ساختمان ۱۴۶ طبقه، ۶۰۶ تختخواب دارد که می توان در هر اقامتگاه از سالن پذیرایی دانشجویان ۱۴ طبقه بهره مند شد. انواع اتاقها شامل آپارتمانهای دو خوابه یا چهار خوابه، آپارتمانهای استودیویی و منازل زیبا و منحصر به فرد با واحدهای خصوصی است. طبقه ی اصلی دارای یک اتاق چند منظوره خیره کننده و آشپزخانه جامع است که دانش آموزان از تحصیل و پخت و پز لذت می برند. فضای رنگ آمیزی زیبایی تزئین شده نیز برای استفاده در دسترس است!

 •  Paskwāw and Wakpá Towers (بین $۳,۲۰۲ تا $۵,۰۳۴)

این برج های مدرن بین ساختمان آموزش و کتابخانه دکتر آرچر به راحتی قابل دسترسی هستند. ساکنان می توانند از انواع سبک های آپارتمانی که شامل یک آشپزخانه مشترک، فضای مشترک و اتاق های شستشو می باشند را انتخاب کنید. هر دو برج همچنین اتاق های خوابگاه با وان حمام خصوصی یا شستشوی مشترک را ارائه می دهند، برای دانش آموزانی که به دنبال کمترین قیمت هستند Paskwaw / Wakpa به ساختمان های اصلی دانشگاه متصل شده است.

این ساختمان به طور ذهنی با زندگی دانشجویی و سلامت دانش آموزان طراحی شده است، این ساختمان مناطق زیبا و پرطرفدار پر از نور طبیعی، فضاهای تعاملی برای مطالعه و اتصال، و حتی یک تئاتر دارد دراین کالج می توانید انواع سبک آپارتمان را انتخاب کنید؛ آپارتمان دو خوابه، آپارتمانهای دو طبقه و ۷ خوابه کالج غرب یک محل عالی دارد؛ یک پیاده روی سریع به مرکز ریدل و تمام اقدامات دانشگاهی.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه رجینا:

دانشگاه رجینا جایزه بسیاری را برای دانشجویان مقطع کارشناسی جدید و جاری از جمله جوایز ورود و دوره های مدرک کارشناسی ارائه می دهد. اداره اعطای جوایز دانشجویی و کمک مالی، اطلاعات کامل در مورد سایر فرصت ها، از جمله الزامات برنامه را اعمال می کند. همچنین اطلاعاتی در مورد جوایز خارجی دانشجویان کارشناسی ارائه می دهد.