هزینه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸

هزینه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸ :اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید در سال ۲۰۱۸ برای تحصیل میهمان کشور استرالیا باشید حتما این مقاله را بخوانید.

استرالیا یکی از محبوب ترین مقاطع تحصیلی در جهان است و میزبان حدود ۶۲۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی در سال ۲۰۱۷ است که ۱۳ درصد بیشتر از سال قبل است.در همین حال، هزینه تحصیل در دانشگاه های استرالیا به میزان قابل توجهی بستگی به کجا و آن رشته ای که شما مطالعه می کنید، و مقطع تحصیلی شما در آن  کشور خواهد داشت.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا به طور کلی بر اساس واحد محاسبه می شود، نه در سال. هر واحد به یک گروه هزینه میرسد، و همانطور که بیشتر دانش آموزان در حال مطالعه ترکیبی از واحدها از گروه های مختلف هستند، هزینه ها برای همه متفاوت است.

هزینه های رسمی برخی از دانشگاه های استرالیا را بصورت تخکینی اعلام می شود، از جمله دانشگاه ملی استرالیا (ANU)، که دارای مقام عالی رتبه کشور است (رتبه ۲۴ دانشگاه رتبه بندی دانشگاه QS در سال ۲۰۱۹).

هزینه سالانه یک مدرک بین المللی مدرک کارشناسی ارشد ANU بین ۳۶۴۰۰ تا ۳۶۰۰ دلار آمریکا  برای برخی از برنامه های لیسانس هنر، تا AU $ 43،۶۸۰ )(حدود ۲۶،۱۵۰ دلار آمریکا) برای برنامه های لیسانس علوم و علوم پزشکی( ۳۱،۳۸۰ دلار آمریکا)

برای برنامه های فارغ التحصیل، هزینه های سالانه از AU $ 36،۴۸۰ )~ ۲۶،۲۰۰ $) برای برنامه کارشناسی ارشد هزینه ای AU $ 45،۶۰۰)~ ۳۲،۷۶۰ $)  در نظر گرفته می شود.

هزینه دیگری که باید در نظر بگیرد هزینه خدمات و امکانات دانشجویی است که  این هزینه خدمات و امکانات رشته های غیر دانشگاهی است و حداکثر (۲۹۸ AU ~ 214 دلار) در سال ۲۰۱۸٫ همه دانشگاه های استرالیا این هزینه را پرداخت نمی کنند،

در استرالیا مانند تحصیل در کشورهای دیگر هزینه ها بر اساس معیار های زیر تعیین می شود:

۱-دانشگاهی که میخواهید در آن تحصیل کنید.(دانشگاه های برتر در استرالیا ۲۰۱۸)

۲-رشته ای که میخواهید در آن تحصیل کنید.

۳-شهری که در آن میخواهید تحصیل کنید.

۴- هزینه های رفت و آمد

۵- هزینه های زندگی(زندگی در استرالیا)

۶- داشتن بورسه تحصیلی(بورسیه تحصیلی در استرالیا)

هزینه تحصیل در استرالیا در سال ۲۰۱۸ بر اساس اعلام سایت رسمی دولت استرالیا بدین شرح اعلام شده است:

مدرک کارشناسی ارشد: AU $ 20،۰۰۰)US $ 14،۴۰۰) تا $ ۳۷،۰۰۰ (۲۶،۶۰۰ دلار آمریکا)
درجه دکتری: AU $ 14،۰۰۰ )۱۰،۰۶۰ دلار) به $ ۳۷،۰۰۰ (۲۶،۶۰۰ دلار آمریکا).
این ارقام دوره های ارزشمندی مانند دوره های دامپزشکی یا پزشکی را شامل نمی شود،  این دوره هابه طور قابل توجهی هزینه بالاتری دارد.

هزینه های تحصیلی و هزینه دوره برای دانشجویان خارجی

بر طبق StudyMove.com، میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۸ به مبلغ ۳۰،۸۴۰ دلار (~ ۲۲،۱۷۰ دلار آمریکا) و در سال ۲۰۱۸ به مبلغ AU $ 31،۵۹۶ ~) ۲۲،۷۰۰ دلار آمریکا) برای دانشجویان بین المللی است.

چرا تحصیل در استرالیا

 • ۱۲۰۰ دانشگاه و موسسه آموزشی در این کشور با ارائه ۲۲ هزار رشته متنوع تحصیلی پذیرای داشجویان بین المللی هستند.
 • عدم محدودیت در پذیرش افراد برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی:ابتدایی,دبیرستان,فنی و حرفه ای ,دانشگاه (لیسانس -دکتری)
 • یک نکته مهم و جالب برای کشور استرالیا این است که هدف این سیستم آموزشی حمایت از داشجویان خارجی و بالابردن بهترین کیفیت برای تحصیل در استرالیا می باشد.
 • این نکته را قبل از رفتن به استرالیا مشخص کنید که حتما در یک دانشگاه که ارائه دهنده دوره و رشته های مورد تایید برای دانشجویان خارجی باشد.
 • بر اساس قانون ESOS موسسات ارئه دهنده تحصیلات به دانشجویان خارجی باید استاندارد های مهمی را برای آن ها ارائه دهند.

هزینه-تحصیل-و-زندگی-در- استرالیا

شرایط برای تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸:

 • حداکثر سن شما باید ۴۹ سال باشد.
 • یکی از مدارک که در ادامه برای شما گفته می شود حتما باید داشته باشید.
 • مدرک مبتنی بر تایید مهارت شما در کامپیوتر که حتما از مایکروسافت و … می باشد.
 • مدرک قارغ التحصیلی شما از دانشگاه که مورد تایید موسسات علمی استرالیا باشد.
 • دیپلم (فنی و حرفه ای ,هنرستان).حداقل ساعات گذارنده برای دیپلم باید ۹۰۰ ساعات باشد.این تعداد ساعت نشان می ده که در یک حرف خاص دوره تئوری آن را گذرانده اید و مدرکی بر این ادعا دارید.
 • داشتن ۱ تا ۸ ساله سابقه کار در یک زمینه حرفه ای برای این ادعا. حتما باید گواهی یا همان سابقه کار داشته باشید.داشتن این سابقه کار حتما باید از شرکت یک معتبر باشد.در این سابقه کار حتما باید اطلاعات زیر باید وجود داشته باشید:

               -مدت زمانی که در  این شرکت مشغول به کار بردید.مدت زمان سابقه کار شما بنا بر رشته تحصیلی شما متفاوت است.در بعضی از رشته ها شما باید حداقل ۵ سال و در بهضی دیگر ۳ سال و در بعضی از موارد ۱ سال سابقه کار داشته باشید.

-میزان حقوق دریافتی از این شرکت

-وظایفی که در این شرکت به آن متعهد به انجامش بودید باید شرح داده شود.

 • مهارت زبان IELTS مجوز ورود شما به کشور استرالیا می باشد.البته این موارد را خاطر نشان کرد که ارائه مدرک IELTS شما به دو روش می باشد:

-ارائه بعد از ارزشیابی مدرک و معادلسازی

-ارائه اولیه تا مجوز ورود صادر شود.

هزینه تحصیل در استرالیا ۲۰۱۸

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!

دانشگاه تاسمانیا
تجربیات تحصیل در استرالیا