هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۱۸

هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۱۸ :امروز میخواهیم درباره کشوری صحبت کنیم که این روزها انتخاب بیشتر افراد برای تحصیل می باشد.بله درست حدس زدید کشور خوب و دوست داشتنی کانادا.کانادا جزو معدود کشور هایی است که هزینه تحصیل در آن نسبت به کشورهای انگلیسی زبان ارزانتر می باشد.هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ تعییرات زیادی نداشته است و بنابر آخرین هزینه ها در سال ۲۰۱۷ می باشد.

یکی از ویژگی های خوبی که این کشور دارد که هر سال نسبت به سال قبل هزینه ها تغییرات زیادی ندارد.کشور کانادا برای تحصیل یکی از کشور های خوب و ایده آل می باشد.این کشور دارای سه استان محسوب می باشد که بعضی از برترین دانشگاه های دنیا در این کشور , در این سه شهر قرار گرفته اند. سه استان معروف و مهم این کشور :بریتیش کلمبیا , کبک و انتاریو می باشد.مؤسسه فناوری بریتیش کلمبیا در بریتیش کلمبیا قرار دارد.  برای شما علاقمندان به تحصیل در کانادا یک خبر خوش و جالب قبل از سفر به این کشور زیبا برای تحصیل داریم.

CMEC (شورای وزیر آموزش و پرورش ) کانادا برای دانشجویان غیر بومی متقاضی در این کشور یکی از ابزارهای آنلاین قرار داده است که آن ها می توانند هزینه تحصیل خود را برای سال آینده محاسبه کنند ,همچنین آگاهی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل برای موسسات علمی را در اختیار این دانشجویان قرار می دهند.

هزینه تحصیل در کانادا 2018

هزینه تحصیل در کانادا ۲۰۱۸ و سال های بعد آن بر اساس سه فاکتور محاسبه می شود:

۱-رشته تحصیلی شما چیست

۲-دانشجوی بین المللی هستید یا بومی

۳-مقطع تحصیلی شما چیست

در ادامه هریک از این موارد را برای شما توضیح می دهیم.

هزینه تحصیل در کانادا براساس مقطع تحصیلی:

اگر شما خواهان تحصیل در مقطه فوق لیسانس هستید این را باید بدانید که  هزینه این مقطع در سال ۲۰۱۸ افزایش رشدی در حدود ۳٫۱ درصد داشته است.البته این نکته را هم باید بگوییم هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس نسبت به دوره لیسانس در کانادا ارزانتر است.

بر اساس آخرین آمار دولت کانادا در سال ۲۰۱۷ میانگین هزینه به طور میانگین ۱۶۲۵۲ دلار می باشد.البته رشته MBA در همه کشورها در مقطع فوق لیسانس پر هزینه تر می باشد و کشور کاادا از این قاعده مستثنی نمی باشد میانگین هزینه برای این رشته در سال حدودا ۵۱۸۹۱ دلار می باشد.

مقاطع تحصیلی در کشور کانادا

هزینه تحصیلی در کانادا بر اساس دانشجویان بومی و غیر بومی :

اگر شما دانشجوی بومی این کشور باشید کل مبلغی که در سال برای مقطع کارشناسی باید هزینه کنید به طور متوسط ۶۵۸۰ دلار می باشد.برای دانشجویان غیر بومی اگر مشغول به تحصیل در دوره انسانی باشید مبلغی در حدود ۲۵۱۸۰  دلار می باشد.این رشته تحصیلی ارزانتر می باشداما اگر رشته شما جزو گرانترین رشته ها مثل پزشکی و مهندسی می باشداین هزینه به مبلغی در حدود ۲۸۶۵ دلار می باشد.

تحصیل در رشته تجارت و MBA در مقطع کارشناسی حدودا ۲۴۶۸۳ دلار می باشد.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!