هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس, این جمله را این روزها زیاد می شنویم خیلی از علاقمندان به ادامه تحصیل در کانادا  تصمیم بر این دارند که برای مقطع فوق لیسانس به این کشور سفر کنند به خاطر همین به دنبال اطلاعاتی در این زمینه هستند ما به این افراد خواندن این مقاله را توصیه می کنیم.

یکی از کشورهایی که این روزه انتخاب بیشتر افراد برای تحصیل میباشد کشور کانادا است و علت این انتخاب شاید این گفته باشد که براساس تحقیقات  OECD این کشور یک کشور آموزش دیده می باشد, البته باید این نکته را هم مد نظر قرار داد که این کشور از نظر سبک زندگی دارای رفاه نسبی خوب  می باشد.

این کشور به تنهایی دارای دانشگاه برتر در لیست برترین آموزش  آکادمیک تایمز قرار دارد.حال که علت انتخاب این کشور را به خوبی درک کردید یهتر است برویم سر اصل مطلب : هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

عوامل مختلفی بر هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس تاتیر گذار است در ادامه برای شما این عوامل را شرح می دهیم.

۱-براساس سطح و قدمت دانشگاه

اگر دانشگاهی که انتخاب می کنید دانشگاه قدیمی باشد شهریه بیشتری را نسبت به دانشگاه های تازه تاسیس باید پرداخت کنید .

۲- براساس رشته ای که در آن میخواهید فوق لیسانس بگیرید

هر رشته ای که در دانشگاه برای آن تحصیل می کنید براساس تعداد واحد هایی که باید بگذرانید و نوع درس ها شهریه متفاوتی دارد. اگر بخواهید دانشگاه هایی با هزینه پایین به شما معرفی کنیم دانشگاه های زیر هزینه پایین تری نسبت به دانشگاه های دیگر در کانادا دارند:

  • مموریال– میانگین شهریه ی در سال ۱۷۰۰ دلار
  • سیمون فریزر– میانگین شهریه ی در سال ۶۴۰۰ دلار
  • دانشگاه Saskatchewan –میانگین شهریه ی در سال ۷۰۰۰ دلار
  • دانشگاه Athabasca – میانگین شهریه ی در سال ۵۰۰۰ دلار

حداقل هزینه شهریه در دانشگاه های کانادا طبق آخرین آمار ۷۰۰۰ دلار می باشد  مثلا رشته MBA  حداقل هزینه ای که برای تحصیل در یک سال باید پرداخت کرد چیزی در حدود ۲۷۵۰۰۰ دلار می باشد ولی رشته علوم انسانی هزینه ای به مراتب کمتر دارد چیزی در حدود ۱۸۰۰ دلار می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا با توجه به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت است میانیگین هزینه زندگی در شهرایی چون کبک ,مونترآل,اوتاوا چیزی در حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار می باشد البته این شهر ها نسبت به شهر هایی چون ونکوور و کالگری هزینه پایین تری دارند. ونکور و کالگری جزو گرانترین شهرهای کانادا هستند که  حداقل هزینه زندگی در یک ماه برای آن ها در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار ثبت شده است.

۳-هزینه رفت و آمد

دانشجوبان ۱۸ تا ۲۵ ساله در کارت حمل نقل دانشجویی خود دارای تخفیفی برای رفت و آمد می باشند.در کانادا هزینه کلی رفت و آمد در یک ماه حدود ۹۱ دلار در نظر گرفته شده است.

۴- هزینه مسکن

قیمت خانه‌های تورنتو در سال ۲۰۱۸

اگر دانشجویان از خوابگاه های دانشجویی  که دانشگاه برای آن ها درنظر گرفته است استفاده کنند حداقل میانگین هزینه برای آن ها چیزی در حدود  ۲۵۰  تا ۶۲۵ دلار می باشد,اگر خوابگاه هایی باشد که دانشگاه به آن ها معرفی گند (پانسیون های خصوصی) میانگین هزینه ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار می باشدو آپارتمان هایی به همراه هم خانه هم دارای میانگین هزینه ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار می باشد.یکی از نکاتی که در اینجا باید برای شما یادآوری کنیم این است اگر شما آپارتمانی را برای سکونت در نظر گرفتید به غیر از مبلغ اجاره مبلغی برای امکانات رفاهی چون(آب ,برق,زباله) در حدود ۱۵۰ دلار در ماه و هزینه استفاده از اینترنت با مبلغ ۵۷ دلار در ماه بصورت جداگانه پرداخت کنید.

۵-هزینه غذا

یک خبر خوش برای افراد دانشجو این است که هزینه غذا در این کشور زیاد نیست و شما با مبلغ  تا  دلار درماه می توانید از سوپرمارکت های ارزان با نام سوپرمارکت محله  این کشور مواد غذایی خود را تهیه کنید.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!