تورنتو

تورنتو:فعلی با عنوان GTA) Great Toronto Area ) یا تورنتوی بزرگ ( چیزی شبیه تهران بزرگ!) از خود تورنتو و چهار منطقه اصلی York، Peel، Durhamو Halton تشکیل شده است.

Toronto

Toronto

مرکز استان انتاریو و بزرگ‌ترین شهر کانادا است. این شهر با وسعت ۶۴۰ کیلومتر مربع از شهرهای جهانی به شمار می‌آید. برطبق آخرین آمارگیری انجام شده در سال ۲۰۰۴، تورنتو بیش از ۲.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

 قسمتی از ناحیهٔ نعل اسب طلایی (Golden Horseshoe ) در استان انتاریو به حساب می آید. نعل اسب طلایی ناحیه‌ای با تراکم شدید جمعیت است که ۲۳ درصد از جمعیت کل کانادا را دربرمی‌گیرد.

بیش از نصف ساکنین تورنتو را مهاجرین تشکیل می دهند که از ۱۰۰ کشور جهان آمده اند. به همین دلیل تورنتو بزرگترین شهر چند فرهنگی جهان محسوب می شود ، جاییکه ۱۵۲ زبان بین مردم آن جریان دارد.

این شهر با موقعیت‌های شغلی بسیار است و یک ششم شغل‌های موجود در کانادا در داخل  این شهر قرار دارند.

این شهر به عنوان «ماشین اقتصادی کانادا» شناخته می‌شود. به‌خاطر تنوع نژادهای مختلف موجود در ، این شهر هم‌چنین به نام «پایتخت ملیت‌های مختلف» نامیده می‌شود.

قیمت خانه‌های تورنتو در سال ۲۰۱۸

برج مشهور ” CN Tower ” بلندترین سازه جهان در این شهر قرار دارد.

به‌خاطر فراوانی دفاتر کار در رشته‌های مختلف، رقم بالای کارگران و مؤسسات فرهنگی، و گوناگونی انجمن‌های هنری در تورنتو، این شهر دارای یکی از متنوع‌ترین اقتصادهای موجود در امریکای شمالی است.

Eaton Centreمرکز خرید تورنتو

تورنتو یکی از امن‌ترین شهرهای امریکای شمالی به حساب می‌آید و آمار جرایم به وقوع پیوسته در آن از هر شهر اصلی در ایالات متحده کم‌تر است. در میان شهرهای کانادا هم تورنتو دارای یکی از کم‌ترین آمار جرم است.

تورنتو از لحاظ آب و هوایی گرم تر از اتاوا و مونتریال و سرد تر از ونکوور محسوب می شود. متوسط دما در چهار ماه سال، بین دسامبر و مارچ، منفی است.

تحصیل در کانادا

در سال ۱۹۹۴، نشریه اکونومیست، تورنتو را بهترین شهر جهان برای زندگی نامید. هرچند که در سال ۲۰۰۵ ونکوور در این مورد جایگزین تورنتو شد، اما تورنتو همواره در لیست ده شهر دنیا قرار دارد که برای زندگی مناسب ترین هستند.به اهالی تورنتو Torontonian گفته می شود.

اکثر ایرانیان مهاجر دربخش North York و ادامه شمالی آن به نام Richmond Hill زندگی می کنند.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!