انواع روش‌های مهاجرت:

انواع روش های مهاجرت را در این مقاله به شما توضیح می دهیم,شما در این مقاله می توانید انواع این روش ها را بررسی کنید

  • روش تحصیلی:

روش تحصیلی روشی نسبتاً ساده‌تر و مطمئن‌تری نسبت به باقی روش‌ها می‌باشد. شما بعد از پایان تحصیلاتتان به مدت محدود اجازه کار دریافت می‌کنید و پس‌ازآنکه مدت‌زمان لازم کاری را پشت سر گذاشتید، می‌توانید برای اقامت در آن کشور اقدام نمایید. لازم به ذکر می‌باشد که کشورهای محدودی قانون اقامت با تحصیل را دارا می‌باشند. در تعدادی از کشورها خصوصاً کشورهای اروپایی بعد از تحصیل شما ملزم به ترک خاک آن کشور می‌باشید. در این روش شما باید مدارک قبلی ، مدرک زبان، گواهینامه، سابقه کار و… را ارائه دهید.افرادی که تحصیل درکشور کانادا و تحصیل در کشور استرالیا را انتخاب کرده اند این روش مناسب آن هاست.

انواع مهاجرت

  • روش کاری (skilled worker):

در این روش شما از کشور مقصد به مدت محدودی(به‌طور مثال ۳ سال ) ویزای کاری دریافت می‌کنید که باید آن زمان را با کار پرکنید  و پس‌ازآن با پرداخت مالیات‌ها و شرایط دیگر می‌توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید. در این روش شما باید مدارک دانشگاهی ، زبان، گواهینامه، سابقه کار و… را ارائه دهید.

  • روش سرمایه‌گذاری:

در این روش که گاها ویزای کارآفرینی هم میگویند، افراد از طریق خرید شرکت و یا ملک یا افتتاح شرکت و… اقدام به دریافت ویزا می‌کنند. در این روش شما بعد از اقامت تقریباً تمامی حقوق شهروندی آن کشور را دریافت می‌نمایید.

  • روش ازدواج و تولد:

در برخی از کشورها با متولد شدن فرد در خاک آن کشور می‌تواند اقامت آنجا را دریافت کند . البته برخی از کشورها مانند آلمان به تابعیت خون اعتقاد دارند و به‌صرف تولد در آن کشور اقامت نمی‌دهند.

روش دیگر ازدواج می‌باشد که شما به‌صرف ازدواج با فردی تابعیت کشور همسر را دریافت می‌کنید که در برخی کشورها فقط از طریق مرد تابعیت انتقال پیدا می‌کند.

مهاجرت به خارج از کشور

در اکثر روش‌ها افراد ملزم به یادگیری زبان کشور مقصد می‌باشند. لازم به ذکر است که این روش‌ها در همه کشورها لزوماً وجود ندارد و شرایط پذیریش آن‌ها با توجه به قوانین همان کشور می‌باشد.

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!