دانشگاه اوتاوا University of ottawa

دانشگاه اوتاوا :یک دانشگاه تحقیقاتی دوزبانه (دانشگاه اتاوا بزرگ‌ترین دانشگاه دوزبانه انگلیسی و فرانسوی در جهان است.) در شهر اوتاوا می‌باشد. محوطه اصلی در ۴۲٫۵ هکتار قرار دارد. این دانشگاه انواع مختلفی از برنامه‌های دانشگاهی را که توسط ۱۰ دانشکده اداره می‌شود را ارائه می‌دهد. این دانشگاه یکی از ۱۵ عضو گروه U15 در کانادا می‌باشد.

دانشگاه اوتاوا اولین بار در سال ۱۸۴۸ توسط یکی از اسقف اعظم اسقف اعظم کاتولیک اتاوا، جوزف برونو جی جی، به‌عنوان کالج بیاتو، تأسیس شد و در سال ۱۸۶۱ به کالج اتاوا تغییر نام داد.جهت تحصیل در کانادا این دانشگاه دارای تحصیلات تکمیلی است و بیش از ۳۵۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد را ثبت می‌کند. همچنین این دانشگاه بیش از ۱۹۵،۰۰۰ فارغ‌التحصیل دارد. رتبۀ جهانی این دانشگاه در سال ۲۰۱۸، ۲۸۹ جهانی می‌باشد.

دانشگاه اوتاوا

دانشگاه اوتاوا

کتابخانه:

کتابخانه دانشگاه اتاوا، شبکه‌ای از دوازده مکان با بیش از ۴٫۵ میلیون عنوان در سال ۲۰۱۶ است. کتابخانه اصلی در سالن Morisset Hall است که همچنین مرکز رسانه‌ها، بایگانی‌ها و مجموعه‌های ویژه، و مرکز اطلاعات جغرافیایی، آماری و دولتی را نیز در برمی‌گیرد. این دانشگاه پنج کتابخانه تخصصی دیگر دارد: کتابخانه حقوق Brian Dickson، واقع در Fauteux Hall؛ کتابخانه علوم بهداشت، واقع در محوطه دانشگاه Roger-Guindon؛ کتابخانه مدیریت، واقع در ساختمان Desmarais؛ کتابخانه موسیقی ، واقع در Pérez Hall؛ و یک انبار ذخیره‌سازی خارج از سایت که بخش‌های کم‌مصرف از مجموعه را در اختیار دارد.

کتابخانه دانشگاه اوتاوا

کتابخانه دانشگاه اوتاوا

موزه:

موزه آثار باستانی کلاسیک دانشگاه اتاوا در سال ۱۹۷۵ به‌عنوان یک مجموعه آموزشی توسط گروه مطالعات کلاسیک و مذهبی شروع به کارکرده و اداره می‌شود. مجموعه‌ای از مصنوعات که زندگی روزمره را از قرن هفتم پیش از میلاد تا قرن هفتم میلادی منعکس می‌کنند، مجموعه دائمی توسط نمایشگاه‌های توریستی افزایش می‌یابد.

دانشگاه مک گیل MCGILL UNIVERSITY

گالری دانشجویان را قادر می‌سازد تا در یک گالری و محیط کاری کار کنند. این گالری دانشجویان فارغ‌التحصیل و دانشجویان مقطع کارشناسی را قادر می‌سازد تا مهارت‌های آموزشی و اداری را توسعه دهند و همچنین آثار هنری خود را نمایش دهند. این گالری در همکاری با دانشگاه اتاوا، تحت ساختار دموکراتیک است و نمایندگان بسیاری از دانشجویان در برنامه‌های مختلف، از جمله هنرهای تجسمی، تاریخ هنر و اداره هنر حضور دارند.

موزه دانشگاه اوتاوا

موزه دانشگاه اوتاوا

خوابگاه و امکانات دانشجویی

گرچه اکثر دانشجویان در خارج از دانشگاه زندگی می‌کنند، این دانشگاه دارای ده خوابگاه دانشجویی می‌باشد. این دانشگاه انواع گزینه‌های مسکن را ارائه می‌دهد. چهار مجتمع از ۷ مجتمع مسکونی یک نفره و دو نفره هستند.

نظام آموزشی و تحصیل در کانادا

Brooks و Hyman Soloway دارای ۲- ۴ خوابگاه-آپارتمان هستند، در سپتامبر ۲۰۱۰، ۲۶٫۲ درصد از دانشجویان سال اول در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی می‌کردند. ساکنان، توسط انجمن ساکنان دانشگاه اتاوا (RAUO) نمایندگی می‌شوند و وظیفه کمک به بهبود کیفیت زندگی در محل اقامت را دارند ، هر ساختمان یک نماینده را به انجمن معرفی می‌کند. این دانشگاه دارای بیش از سی‌وپنج مجتمع ناهارخوری است و چند زنجیره بزرگ رستوران است.

امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا

امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا


امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا

امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا


امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا

امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا


امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا

امکانات دانشجویی دانشگاه اوتاوا

بورس

دانشگاه اوتاوا افتخار دارد که یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های تحصیلی در کشور را ارائه می‌دهد . دانشجویان ما می‌توانند برای تعداد زیادی از بورس‌های تحصیلی و دوره‌های تحصیلی ارائه‌شده توسط دانشگاه اتاوا اقدام کنند. در اوتاوا scholarship برای موفقیت‌های تحصیلی اعطا می‌شود و bursary بر اساس نیاز مالی به دانشجویان اعطا می‌شود.

دانشگاه های برتر در کانادا در سال ۲۰۱۸

برای اطلاع از بورسیه دانشگاه اوتاوا در سال ۱۹- ۲۰۱۸ به لینک زیر مراجعه کنید:
https://www.uottawa.ca/financial-aid-awards/scholarships-and-bursaries

رشته‌های تحصیلی این دانشگاه:

هنر – مطالعات کانادایی و بومی – مطالعات مذهبی و کلاسیک – ارتباطات – علوم انسانی دیجیتال – انگلیسی – فرانسوی – جغرافیا، محیط‌زیست و ژئوماتیک – تاریخ – مطالعات اطلاعاتی – زبانشناسی – مطالعات قرون‌وسطی و رنسانس – زبان‌های مدرن و ادبیات – موسیقی – زبان رسمی و موسسه دوزبانه – فلسفه – آموزش زبان دوم – تئاتر – ترجمه و تفسیر – هنرهای تجسمی – ادبیات و فرهنگ جهان – سینمای جهان – قانون مدنی – قانون عمومی – مهندسی – مهندسی شیمی و زیست‌شناسی – مهندسی عمران – مهندسی برق و علوم کامپیوتر – مهندسی مکانیک – علوم بهداشتی – علم سلامت (بین‌رشته‌ای) – سینتیک انسانی – پرستاری – علوم تغذیه – علوم توان‌بخشی – دارو – برنامه مددکاری (آموزش پزشکی دبیرستان) – برنامه تحصیلات تکمیلی و دکتری – برنامه آموزش پزشکی پس از مدرسه – ادامه تحصیلات پزشکی – بیوشیمی، میکروب‌شناسی و ایمونولوژی – سلول و مولکولی پزشکی – اپیدمیولوژی – بهداشت عمومی و پزشکی پیشگیرانه – بیهوشی – پزشکی اضطراری – خانواده پزشکی – نوآوری در آموزش پزشکی – پزشکی (گروه آموزشی) – زنان و زایمان – چشم‌پزشکی – آسیب‌شناسی و آزمایشگاه پزشکی – اطفال – روان‌پزشکی – رادیولوژی – عمل جراحي – پزشکی ترجمه و مولکولی – علوم پایه – زیست‌شناسی – شیمی و علوم بیوموکلئیک – زمین و علوم زیست‌محیطی – فیزیک – ریاضیات و آمار – علوم اجتماعی – جرم‌شناسی – اقتصاد – مطالعات فمینیستی و جنسیتی – توسعه بین‌المللی و مطالعات جهانی – مطالعات سیاسی – روانشناسی – امور عمومی و بین‌المللی -کار اجتماعی – مطالعات جامعه‌شناختی و انسان‌شناسی – حسابداری- کارآفرینی – MBAاجرایی – دارایی، مالیه، سرمایه‌گذاری – مدیریت منابع انسانی – مدیریت بین‌الملل – مدیریت – بازاریابی – سیستم‌های اطلاعات مدیریت (MIS) -کارشناسی ارشد در مدیریت کسب‌وکار – مدیریت سلامت

منابع:

https://www.uottawa.ca/financial-aid-awards/scholarships-and-bursaries
https://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Ottawa

برای ارزیابی مدارک و مشاوره رایگان همین الان اقدام نمایید!